Apsaugokime save ir artimuosius! Skiepijimas nuo COVID-19 Druskininkuose

Vakcinos ─ pats efektyviausias ir patikimiausias kelias apsaugoti ne tik save, bet ir artimuosius!

Primename, kad tarp prioritetinių grupių yra medikai, ugdymo įstaigų darbuotojai, socialiniai darbuotojai, sanatorijų darbuotojai, vaistininkai, optikų darbuotojai – visi tie, kurie dirba su klientais. Raginame ir labai kviečiame visų prioritetinių grupių asmenis, kurie sudvejojo, ar dėl kitų aplinkybių atsisakė skiepytis, kreiptis ir registruotis pasirinktai COVID-19 vakcinai.

Informuojame, kad Druskininkų savivaldybėje šiuo metu aktyviai kviečiame registruotis vakcinai:

• 65 m. ir vyresnio amžiaus sulaukusius asmenis;

• mokytojus, švietimo įstaigų darbuotojus ir abiturientus;

• jaunesnius kaip 65 m. asmenis su gretutinėmis ligomis:

1. gaunantys imunosupresinį ar imunomoduliuojantį gydymą;

2. sergantys cukriniu diabetu su komplikacijomis;

3. sergantys lėtinėmis širdies-kraujagyslių ligomis;

4. sergantys lėtinėmis plaučių ligomis su kvėpavimo nepakankamumu;

5. sergantys lėtinėmis kepenų ligomis;

6. asmenys, kuriems diagnozuota tetraplegija;

7. asmenys, kuriems diagnozuotas nutukimas ir kūno masės indeksas yra 35 ir daugiau;

8. asmenys, sergantys nervų ir raumenų sistemos ligomis (uždegiminė polineuropatija, kitos polineuropatijos, generalizuota miastenija, pirminės raumenų ligos, kitos miopatijos, mioneuralinių jungčių ir raumenų sutrikimai sergant kitomis ligomis) ir patiriantys kvėpavimo sutrikimus;

9. asmenys, kuriems diagnozuotos imunodeficitinės būklės dėl hiposplenizmo, asplenijos po procedūros, blužnies atrofijos, išskyrus įgimtą aspleniją, kiti patikslinti imunodeficitai;

10. asmenys, sergantys onkologine liga, kuriems po aktyvaus gydymo ir (ar) ligos remisijos praėjo daugiau nei 24 mėn., bet ne daugiau nei 60 mėn.;

11. organo (-ų) ar audinio (-ių) transplantacijos laukiantys recipientai.

Registruotis skiepijimui COVID-19 vakcina galite, paskambinę tiesiogiai į gydymo įstaigą, prie kurios esate prisirašę, pagal nurodytus kontaktus. Kviečiame senjorų vaikus, anūkus, kaimynus padėti jiems užsiregistruoti. Senjorai, kurie dėl sveikatos būklės nevaikščioja, turi judėjimo negalią, bus skiepijami namuose, iš anksto užsiregistravus, atvykstant sveikatos priežiūros įstaigos darbuotojui.

Savo nuomone apie skiepus sutiko pasidalinti keletas jau paskiepytų ir dar tebelaukiančių skiepų druskininkiečių.

Dalė Večkienė, „Camelia“ vaistinės vaistininkė: „Aš skiepo laukiu nuo pat pandemijos pradžios. Man jis reiškia laisvę, ir kitos išeities šioje situacijoje nėra. Darbe kasdien bendrauju su žmonėmis, todėl žinau, kad mano, o taip pat ir mūsų visų pareiga yra saugoti save ir kitus. Esu medikė, todėl suprantu skiepo būtinumą, be to, noriu būti geru pavyzdžiu ir kitiems, ypač tiems, kurie abejoja dėl vakcinos. Mane paskiepijo „Astra Zeneka“ vakcina. Tiesa sakant, nežinau, kodėl turėčiau abejoti šios vakcinos patikimumu ar veiksmingumu. Mano kolegės taip pat pasiskiepijo ir gali ramiai dirbti.

Be to, labai mėgstu keliauti, todėl skiepas ir čia man suteiks laisvės. Juk ateityje be skiepų paso, ko gero, niekur negalėsime išvykti. Džiaugiuosi, kad gavau pirmąją vakcinos dozę. Dabar gyvensiu ramiau“.

Birutė Karmonaitė, „Saulės“ pagrindinės mokyklos mokytoja: „Aš tikrai visą laiką pasitikiu medicina. Jau mažiausiai 15 metų skiepijuosi nuo gripo. Ir tikrai po skiepų nesu šia liga sirgusi. Juk mano toks darbas – nuolat kontaktuoju ir su vaikais, ir jų tėvais, ir su mažais, ir su dideliais. Todėl norisi, kad ir pačiai saugu būtų, ir mokiniai apsaugoti būtų. Esu pasiskiepijusi ir nuo plaučių uždegimo, ir nuo erkinio encefalito. Ir tikrai labai laukiau, kol pasirodys skiepai nuo COVID-19 ligos.

Kai sulaukiau skambučio, kad galiu skiepytis, net neklausiau, kokia vakcina būsiu skiepijama. Man buvo absoliučiai tas pats, norėjau greičiau sulaukti vakcinos ir jaustis saugi. Ne tik dėl darbo, bet ir dėl šalia gyvenančių tėvų, kad jų neužkrėsčiau.

Nė minties nebuvo, kad galiu nesiskiepyti. Pasitikiu mokslu ir gydytojais. Niekada neužsiimu savigyda. O dėl skiepų – juk didžiausi pasaulio protai sutelkė savo jėgas, kad sukurtų vieną ar kitą vakciną! Esu tikra, kad ji saugi, o šalutinių poveikių, žinoma, priklausomai nuo žmogaus organizmo, gali pasitaikyti.

Džiaugiuosi, kad jau gavau abu „Pfizer“ vakcinos skiepus. Tėvai skiepijosi „AstraZeneka“, pasiskiepijo ir kiti artimieji. Visi džiaugiasi ir yra laimingi. Mano draugai ir pažįstami taip yra už vakciną. Mes visi žinome, kad po skiepo gali būti ir šalutinis poveikis, bet galima šiek tiek pakentėti, kad vėliau būtų patogu ir saugu.“

Irma Kalpokienė, UAB „Kautra“ autobuso vairuotoja: „Ir aš, ir mano kolegos labai norėtumėme būti greičiau paskiepyti. Juk mes kasdien bendraujame su daugeliu žmonių, mes juos vežame. Juk niekada negali žinoti, kas įlips į autobusą – ar sergantis, ar sveikas žmogus.

Mes su keleiviais kasdien kontaktuojame. Manau, kad dirbame rizikingą darbą.

Tikrai žinau, kokia baisi liga yra COVID-19, nuo jos numirė mano tėvelis. Todėl neabejoju, kad reikia skiepytis ir saugotis. Ir skeptikams, kurie dar abejoja, sakau – „Abejosite, kol nesusidursite su artimo žmogaus mirtimi. Tada pasakysite, ar yra, ar nėra koronos“.

Aš ir keleivius, kurie bando įlipti į autobusą be kaukės, visada sudrausminu ir sakau, kad jie privalo saugotis patys ir saugoti kitus. Ir tikrai labai laukiu vakcinos.“

Grožio salone „Fortūna“ dirbančios Jolita Valatkevičienė ir Zina Timofejevienė

J. Valatkevičienė, kosmetologė: „Būtinai reikalingas skiepas. Juk mums ir toliau gyventi reikės, o be skiepo būsime labai apriboti, ne tik dirbti, bet ir niekur išvažiuoti negalėsime. Skiepas ir reikalingas tam, kad mes turėtumėme laisvę. Aš tik už skiepus, kurių labai laukiu. Jei tik būtų galimybė, skiepyčiausi nors ir šiandien. Esu atsakinga, noriu apsaugoti ir save, ir savo klientus.

Z. Timofejevienė, kirpėja: „Jeigu visas pasaulis skiepijasi, tai kodėl mes turėtume nesiskiepyti? Jeigu reikia – skiepysiuosi. Žinoma, labai norisi, kad skiepas būtų be komplikacijų.

Manau, kad ir nuo aptarnavimo srities personalo reikėjo pradėti skiepyti. Kodėl vis dar neskiepijamos pardavėjos? Juk didžiuosiuose prekybos centruose  tokie žmonių srautai!

Skiepytis reikia, galvojant apie ateitį. Juk nesiskiepijęs būsi kaip raupsuotasis. Jau dabar matome, pavyzdžiui, vaizdus iš Izraelio. Prie kavinėje užrašas – įeiti gali tik paskiepyti žmonės. Net tualetas – skiepytiems.

Aš dar nesu sirgusi COVID-19, todėl man svarbu apsisaugoti. Laukiu, kada galėsiu pasiskiepyti“.