Kas jaunus žmones labiausiai domina internete?

Gyvename laikais, kai vis didesnę reikšmę turi internetas ir virtualus pasaulis. Jeigu vyresnio amžiaus žmonės šiuos procesus bent kažkiek ignoruoja, tai jaunimui to padaryti turbūt paprasčiausiai neįmanomą. Šiame straipsnyje aptarsime keletą dalykų kurie labiausiai domina jaunus žmones internete.

Socialiniai tinklai

Be abejo, dalykas numeris vienas, kuris tiesiog pakerėjo jaunimą yra socialiniai tinklai. Feisbuką turime jau beveik dvidešimt metų, bet dabartinio jaunimo tarpe tai jau laikoma atgyvena. Kur kas populiaresnės yra tokios platformos kaip „Instagram“ ir „Tik Tok“.

Socialiniai tinklai neatsiejama gyvenimo dalimi tapo ypatingai po to, kai smarkiai ištobulėjo išmanieji telefonai. Tokiu atveju jaunimas per internetą yra pasiekiami praktiškai visą parą ir sėkmingai naudojasi socialiniais tinklais. Pastarųjų sąsajas su mobiliaisiais labai gerai iliustruoja ir faktas, kad pagrindė pagrindinių socialinių tinklų versija yra pritaikyta būtent mobiliesiems, o ne kompiuteriams.

Prognozuojama, kad ateityje socialinių tinklų įtaka jaunimo gyvenimui bus nei kiek ne mažesnė. Priešingai, manoma, kad ji turėtų dar labiau augti.

 Įvairūs žaidimai

Jaunimas mėgsta kompiuterinius žaidimus, o dabar labai patogu žaisti yra būtent internetu. Juk tikrai žaisti NBA žaidimą ne prieš kompiuterį, o prieš savo draugą ar bendramokslį.

Žaidimų yra įvairių – pavyzdžiui pokeris online, šis kortų žaidimas taip pat dabar itin populiarus būtent nuotoliniu būdu. Išties daugelio ekspertų teigimų, ateityje tokio žanro žaidimai praktiškai pilnai kelsis į nuotolinę erdvę, vien todėl, kad tą galima daryti kur tik nori – nesvarbu ar esi pliaže ar darbo vietoje.

Kalbant apie žaidimus – patys sudėtingiausi žaidimai, visgi, iki šiol žaidžiami per kompiuterį. Nors mobiliosios technologijos ir yra labai išmanios, tačiau vis dar neturi tokių pajėgumų ir galių kaip kompiuteriai. Be to, žaisti su pilna klaviatūra yra lengviau.

Muzika

Šiais laikais praktiškai niekas nebeperka kompaktų. Kam tą daryti, jeigu muzikos galima paklausyti internetu. Kiekvienas žmogus bent jau yra girdėjęs apie „Youtube“, o ši platforma, kurioje rasite praktiškai kiekvieną norimą dainą, yra itin populiari jaunimo tarpę.

Šių dienų jaunimas taip pat labai mėgsta Spotify. Tai platforma, kur už nedidelį mokestį galima klausyti muzikos – ten yra sukelti įvairiausių atlikėjų albumai. Jie be abejo už tai gauna mokestį.

Išties prie muzikos populiarumo internete labai smarkiai prisideda interneto greitis. Kai internetas buvo lėtas, dainos dažnai strigdavo, o dabar tokios problemos jau atrodo kaip labai tolima praeitis.

Filmai

Taip, šių dienų jaunimui dažniausiai net nebereikia turėti televizoriaus. Viskas žiūrima per tokias internetines platformas kaip G03 arba „Netflix“.

Štai šiuo metu Lietuvos jaunuolius labai intriguoja realybės šou „Burbulas“. Dar prieš dešimt metų tokio pobūdžio realybės šou būtų rodomas tik per televiziją, tuo tarpu dabar visos transliacijos vyksta būtent internetu.

Niekas neprognozuoja ir nesako, kad televizija išnyks, tačiau akivaizdu, kad televizoriai ateityje taip pat bus daug labiau priklausomi nuo interneto.