Druskininkuose bus įrengta 10 tekstilės atliekoms skirtų konteinerių

Nuo balandžio mėnesio Druskininkuose tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: mieste šiuo metu įrenginėjama pirmoji dešimtis tam skirtų konteinerių Gardino, Šiltnamių, M. K. Čiurlionio, Druskininkų, Vytauto, Veisiejų, Ateities ir Liškiavos gatvėse.

Nuo balandžio Druskininkuose tekstilė bus surenkama patogiau ir tvarkingiau: mieste įrenginėjama pirmoji dešimtis tam skirtų konteinerių/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkų savivaldybė atkreipia gyventojų dėmesį, kad šie konteineriai skirti ne visoms tekstilės atliekoms, o tik tiems drabužiams bei avalynei, kurie tinkami toliau naudoti.

Pasak Druskininkų savivaldybės administracijos direktorės Vilmos Jurgelevičienės, vietos tekstilės atliekoms skirtiems konteineriams parinktos, atsižvelgiant į tai, kur daugiausia paliekama drabužių ir avalynės. „Kartu su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru siekiame paskatinti pakartotinį tekstilės gaminių naudojimą. Tai galimybė ne tik suteikti nebedėvimiems, bet naudoti tinkamiems rūbams ar batams naują gyvenimą, bet kartu ir kurti švaresnę, tvaresnę aplinką. Jeigu matysime, kad šių konteinerių poreikis Druskininkuose didėja, jų įrengsime ir daugiau. Kviečiame gyventojus rūšiuoti atsakingai, nemesti į tekstilės konteinerius bet kokių daiktų“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Naudojimui tinkamos tekstilės atliekos surenkamos ir rūšiavimo centruose esančiuose daiktų mainų punktuose „Mainukas“, kuriuose galima ir palikti atvežtus daiktus, ir pasiimti, jei randate, kas jums reikalinga/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Tekstilės konteineriais surinkti drabužiai ir avalynė bus vežami į Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų parką, kuriame viskas rūšiuojama, skalbiama, dezinfekuojama ir atiduodama labdaros organizacijoms bei pavieniams asmenims.

Tolesniam naudojimui jau netinkamus sudėvėtus drabužius, apatinį trikotažą, virtuvės rankšluosčius ir kitas naudoti nebetinkamas tekstilės atliekas reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius arba vežti į rūšiavimo centrus.

Primename, kad naudojimui tinkamos tekstilės atliekos, kaip ir iki šiol, surenkamos ir rūšiavimo centruose esančiuose daiktų mainų punktuose „Mainukas“, kuriuose galima ir palikti atvežtus daiktus, ir pasiimti, jei randate, kas jums reikalinga. Druskininkuose šie punktai yra Gardino g. 100-102 ir Viečiūnuose, Verpėjų g. 26.

„Kartu su Alytaus regiono atliekų tvarkymo centru siekiame paskatinti pakartotinį tekstilės gaminių naudojimą. Tai galimybė ne tik suteikti nebedėvimiems, bet naudoti tinkamiems rūbams ar batams naują gyvenimą, bet kartu ir kurti švaresnę, tvaresnę aplinką. Jeigu matysime, kad šių konteinerių poreikis Druskininkuose didėja, jų įrengsime ir daugiau. Kviečiame gyventojus rūšiuoti atsakingai, nemesti į tekstilės konteinerius bet kokių daiktų“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Tekstilės konteinerių Druskininkuose schema: