Kitąmet vyksiančiose Pasaulio lietuvių žaidynėse – įspūdingas sporto šakų skaičius

Pasiruošimas 2022 m. Druskininkuose vyksiančioms XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėms įgauna pagreitį – praėjusią savaitę specialiai šių žaidynių organizavimui sudaryta darbo grupė apsisprendė dėl svarbių organizacinių klausimų.

Druskininkuose vyksiančiose XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse bus galima išvysti net 27 sporto šakų varžybas – net aštuoniomis sporto šakomis daugiau nei prieš tai Kaune surengtose žaidynėse/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų savivaldybės mero Ričardo Malinausko teigimu, per šiuos metus privaloma išanalizuoti ankstesnių žaidynių trūkumus, kad Druskininkuose vyksianti sporto šventė jos dalyviams ir žiūrovams padovanotų kuo geresnių įspūdžių. „Tai tarptautinis, labai reikšmingas renginys, todėl sieksime jį organizuoti aukščiausiu lygiu. Norime, kad pasaulio lietuviai, ypač jaunimas, atvykę į šias žaidynes, išsivežtų pačius geriausius prisiminimus apie Lietuvą ir Druskininkus“, – sakė R. Malinauskas.

Atsižvelgiant į jau suplanuotus sporto ir kultūros renginius, tokius kaip Dainų šventė, nuspręsta, kad viso pasaulio lietuvių bendruomenei svarbi sporto šventė Druskininkuose vyks preliminariai 2022 m. liepos 14-17 d.

Taip pat patvirtinta, kad Druskininkuose vyksiančiose XI Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse bus galima išvysti net 27 sporto šakų varžybas – net aštuoniomis sporto šakomis daugiau nei prieš tai Kaune surengtose žaidynėse. Posėdžio dalyviai akcentavo, kad sporto šakų sąrašas dar gali keistis, priklausomai nuo į varžybas užsiregistravusių žaidėjų skaičiaus, tačiau organizatorių tikslas – sudaryti sąlygas kuo įvairesnių sporto šakų rungtims.

Posėdyje diskutuota renginio organizavimo ir finansavimo klausimais – kalbėta apie sporto bazių, reikalingų žaidynėms, atnaujinimą, šventės atidarymo ir uždarymo ceremonijų organizavimą, aptarti svarbūs žaidynių dalyvių maitinimo, apgyvendinimo, pavėžėjimo, užimtumo klausimai.

Apsispręsta, kad oficialus šių žaidynių organizatorius – Lietuvos sporto centras, Druskininkų savivaldybė – organizacinis partneris.