Seniūnijų gatvių apšvietimo modernizavimui – beveik pusė milijono eurų

Praėjusią savaitę buvo pasirašyta projekto finansavimo sutartis tarp Druskininkų savivaldybės administracijos ir Lietuvos verslo paramos agentūros (LVPA) – beveik pusė milijono eurų skirta Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijų gatvių apšvietimo modernizavimui. Tai – dar vienas projektas, kurį pavyko laimėti Druskininkų savivaldybės administracijos specialistams.

Projekto metu bus modernizuota gatvių apšvietimo sistema Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijose/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Į seniūnijų gatvių apšvietimo sistemą bus investuota 232,7 tūkst. ES struktūrinių fondų lėšų, tokią pačią sumą skirs ir Savivaldybė. Bendra projekto vertė sudarys apie 465,4 tūkst. eurų.

Sutartį pasirašiusi Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė džiaugėsi, kad investicijas pavyksta pritraukti ne tik Druskininkuose, bet ir seniūnijose. „Kaimiškosios teritorijos mums labai svarbios, todėl stengiamės, kad investicijos būtų kompleksiškos, apimtų ne tik kurortą, bet ir Viečiūnų bei Leipalingio seniūnijas. Esame įgyvendinę daug projektų, kurių dėka seniūnijų veidas kasmet gražėja. Tačiau taip pat turime ir nemažai spręstinų klausimų. Vienas tokių – gatvių apšvietimas. Džiaugiuosi, kad, pritraukus projektinių lėšų, pavyks padaryti nemažai darbų“, – sakė V. Jurgelevičienė.

Projekto metu bus modernizuota gatvių apšvietimo sistema Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijose.

Druskininkų savivaldybė kasmet investuoja į apšvietimo atnaujinimą, tačiau modernizavimas vyksta dalimis, kadangi atnaujinti visą sistemą iš pagrindų yra per brangu.

Jau yra atnaujinta dalis apšvietimo sistemos Leipalingio ir Viečiūnų seniūnijose, tačiau nemaža dalis dar yra pasenusi, neefektyvi, neatitinka šiais laikais taikomų aplinkosauginių reikalavimų dėl daug elektros energijos suvartojančių šviestuvų su natrio ir gyvsidabrio lempomis, ribotų apšvietimo intensyvumo reguliavimo, automatinio gedimo nustatymo ir apskaitos galimybių, žemo energijos vartojimo efektyvumo.

Tam, kad būtų užtikrintas kokybiškas, efektyvus ir reikalavimus atitinkantis Savivaldybės seniūnijų gatvių apšvietimas, numatyta modernizuoti didžiąją dalį nusidėvėjusių Viečiūnų ir Leipalingio seniūnijų gatvių apšvietimo įrenginių (šviestuvų, atramų), natrio bei gyvsidabrio lempas pakeisti į LED šviestuvus, kurie leis sutapyti ne tik daug energijos, bet ir tausos aplinką.

Gatvių apšvietimo sistemą modernizuoti seniūnijose ketinama per artimiausius dvejus metus.

V. Jurgelevičienė: „Kaimiškosios teritorijos mums labai svarbios, todėl stengiamės, kad investicijos būtų kompleksiškos, apimtų ne tik kurortą, bet ir Viečiūnų bei Leipalingio seniūnijas. Esame įgyvendinę daug projektų, kurių dėka seniūnijų veidas kasmet gražėja. Tačiau taip pat turime ir nemažai spręstinų klausimų. Vienas tokių – gatvių apšvietimas. Džiaugiuosi, kad, pritraukus projektinių lėšų, pavyks padaryti nemažai darbų.“