Druskininkai atvėrė Lietuvai kurorto ir poilsio vartus

Paskutinį pavasario savaitgalį Druskininkai pakvietė Lietuvą kartu pasitikti vasarą ir pagaliau atidaryti kurortą svečiams. Po ilgo ir varginančio karantino žmonės pirmą kartą galėjo pilna burna įkvėpti gryno laisvės oro ir pasimėgauti gyvenimu. Į kurorto at(s)idarymo šventę KURORT IN suplūdo žmonės iš sostinės, Kauno, Alytaus ir kitų šalies vietovių, netrūko ir svečių iš užsienio. Miestas vėl ėmė pulsuoti gyvybe.

Druskonio ežeras ir jo pakrantė KURORT IN metu virto didžiausia Lietuvoje koncertų arena po atviru dangumi/Mariaus Dovidausko nuotrauka

Renginio organizatoriai pasirūpino, kad šventinį savaitgalį Druskininkuose turėtų ką veikti ir didelis, ir mažas, ir jaunas, ir senjoras. Kurortas virto didžiuliu ošiančiu parku: plati veiklų po atviru dangumi programa buvo išdėstyta septyniose skirtingose kurorto erdvėse, laikantis visų karantino saugumo reikalavimų. Koncertai ir kitos veiklos suplanuotos taip, kad buvo galima spėti išgirsti ir pamatyti viską.

Scena pakibo ant vandens

Jei kitos KURORT IN veiklos vyko riboto žiūrovų skaičiaus erdvėse, tai Druskonio ežeras ir jo pakrantė virto didžiausia Lietuvoje koncertų arena po atviru dangumi. Scenos žvaigždžių pasirodymus druskininkiečiai ir kurorto svečiai galėjo stebėti didžiuliuose ekranuose, iškylaudami amfiteatro pievelėje, parke, visoje ežero pakrantėje. Stebėti koncertą iš vandens pakvietė baidarių, katamaranų, valtelių nuomotojai. Šia pramoga ypač džiaugėsi jaunimas, garsiai traukęs dainas kartu su atlikėjais ir negailėjęs karštų aplodismentų.

Druskonio pakrantėje pašėlusią diskoteką po atviru dangumi surengę žiūrovai bisui į sceną kvietė Leon Somov ir Diletą, grupę „Saulės kliošas“, „Planetą Polar“, KaYra ir kitus. Žmonės šėlo, išgirdę pirmuosius ekstravagantiškųjų, paslaptingų, kitoniškų ir tikrai nenuobodžių Beissoul&Einius akordus, dainavo kartu su atlikėjais, skandavo, plojo į taktą, savo emocijas siuntė švieselėmis. Žodžiu, linksminosi iš visų jėgų – kaip kažkada.

Koncertai tęsėsi iki vidurnakčio, o tuomet estafetę perėmė didžėjus Šarūnas Šimaitis aka Less Feeling. Gerai pažįstamas muzikinių karuselių operatorius specialiai šiai progai parinko muzikinius takelius.

Virš Druskonio ežero savo spalvotus spindulius paskleidė daugybė lazerių, muzikos garsai persipynė su žaižaruojančiomis šviesomis ir sukūrė nuostabų vaizdą. Įspūdį sustiprino pasklidęs atvaizdas ant veidrodinio Druskonio ežero paviršiaus – rodės, kad iš ežero gilumos kyla prižadintos paslaptingos pulsuojančios gyvybės. Pusantros valandos trukęs įspūdingas reginys paliko jį stebėjusiems sunkiai išdildomus potyrius.

Nuo romantikos ir geros poezijos iki šlagerių

Atskirose zonose, po atviru dangumi, gražioje gamtoje visi galėjo surasti širdžiai mielą veiklą.

Pramogų aikštėje surengti gyvo garso koncertai: folkloro ansamblis „Nalšia“ žiūrovams dovanojo romansų vakarą, jis sulaukė ypatingo vyresnio amžiaus žiūrovų dėmesio. Adas ir Viltė lietuvių liaudies melodijas supynė su elektronine muzika. Vakarais kino mėgėjai, įsitaisę patogiuose oranžiniuose krėsluose, pasinėrė į muzikinio kino seansus.

Garlaivio prieplaukoje romantiškai nuteikė Justino Lapatinsko jausmingos dainos, o druskininkiečių mylimos R&R vertė kilnoti kojas ir dainuoti kartu.

K. Dineikos sveikatingumo parke įsikūrė jauki ramybės oazė. Kamerinėje erdvėje kompozitoriaus ir atlikėjo Miko Suraučiaus akustinis autorinių dainų koncertas palepino geros muzikos mylėtojus, o Aldona Vilutytė ir Andrius Zalieska Zala pakvietė kartu praleisti muzikos ir poezijos valandą intriguojančiu pavadinimu „Pasinesusikalbėjimai”. Atlikėjai, beveik metus nekoncertavę gyvai, atrodė, žiūrovams atidavė visą savo širdį.

Renginio organizatoriai pasirūpino, kad šventinį savaitgalį Druskininkuose turėtų ką veikti ir didelis, ir mažas, ir jaunas, ir senjoras/Mariaus Dovidausko ir „Mano Druskininkai“ ir asmeninio archyvo nuotraukos

Nepamiršti ir mažieji, ir aktyvios veiklos entuziastai

Nemuno krantinėje pasklido mažieji. Vaikai dūko ir šėlo Kakės Makės pramogų arenoje, šoko, vaidino, leido muilo burbulus su Mimų teatro aktoriais, bandė pavyti ir fotografavosi su kojūkininkais. Žaismingas „Labaiteatro“ spektaklis „Kai užaugsiu būsiu“ vaikams uždavė išspręsti nelengvą rebusą – tai kuo būti užaugus? Betarpiškas aktorių bendravimas su vaikais, gyvas kontaktas, linksmas rimtų klausimų pateikimas iki raudonumo įkaitino mažųjų delnus.

Edukacijų dirbtuvėlėse vaikai galėjo išlaisvinti savo kūrybiškumą: kartu su profesionaliais amatininkais spalvinti, komponuoti, rišti.

Vaikų emocijas čia pat, tarp medžių ištiesęs drobę, nuspalvino menininkas Gabrielius Žvirblis, per trumpą laiką su įvairių spalvų akriliniais dažais sukūręs ryškų ir linksmą dūkstančių vaikų paveikslą.

Be dėmesio savaitgalį neliko sveiko gyvenimo būdo propaguotojai: dviračiais jie mynė 20 km, bėgo pasirinktą trasą, sekmadienio rytą leidosi į baidarių žygį Kubilnyčios ir Nemuno upėmis iki Druskininkų, išbandė pramoginį slalomą elektromobiliu kartu su Ladies Go Karys-Lenktynininkas orientacinio-pramoginio ralio dalyviais.

Sekmadienio rytą buvo galima pamedituoti K. Dineikos sveikatingumo parke: čia gongų terapijos rytmetį vedė ir gongus kalbino gongo meistras R. Binkauskas.

Tie, kurie norėjo savaitgalį išnaudoti prasmingai, sužinoti ką nors naujo ir arčiau pažinti Druskininkus, gausiai registravosi į gidų vedamas ekskursijas „Išėjau su Čiurlioniu. Negrįšiu“ ir „Medinė Druskininkų architektūra“.

Dėmesys – verslo bendruomenei

Šiemet kurorto atidarymo šventėje netrūko dėmesio Druskininkų verslininkams, kurie pradeda atsigauti po pandemijos iššūkių. Druskonio scenoje charizmatiškasis LEO – Leonardas Pobedonoscevas į smagius pokalbius pristatyti Druskininkų naujienas pakvietė įvairių sričių pašnekovus – sanatorijų, SPA, gydyklų ir kitų verslų atstovus. Jie pasakojo apie teikiamas paslaugas, naujus produktus ir visa kita, dėl ko verta poilsiui rinktis Druskininkus.

Sveikatingumo ir poilsio kompleksas „Grand SPA Lietuva“ pristatė projektą „Laiminga šeima – sveika šeima“, Amberton Green SPA Druskininkai – vienintelis miego SPA Šiaurės Europoje – pakvietė išbandyti naujas ir neįprastas procedūras. Atostogų namai SAKA siūlo savaitgalį praleisti originaliai įrengtuose aštuoniuose kambariuose, kuriuose galima rasti vis kitą legendą, susijusią su Druskininkų apylinkėmis.

Na, o Druskininkų centro „Aqua“  atskirai pristatyti net neverta: tropinis karštis, vaiskaus žydrumo baseinai, 18 pirčių erdvė, palmių paunksmės ir nesibaigiančios vandens pramogos visuomet yra užgultos lankytojų.

Druskininkų gydykla ir „Eglės sanatorija“ – tikras sveikatos ir poilsio šaltinis visai šeimai, garsėjantis giliomis sanatorinio gydymo tradicijomis ir natūraliais gydomaisiais veiksniais. Modernios gydomojo ir mineralinio purvo vonios, baseinai, pirtys, masažo, fizioterapijos, kineziterapijos, krioterapijos kabinetai vėl tęs savo veiklą.

Taigi Druskininkai pasitiko vasarą garsiai, pasidžiaugė galimybe vėl pabūti kartu ir pagaliau saugiai grįžti į įprastas gyvenimo vėžes.

Leonardas Pobedonoscevas, aktorius, renginių vedėjas: „Nežinau, ar tai atsitiktinumas, ar jau tampa taisykle, kad pirmuosius savo renginius po karantinų vedu Druskininkuose. Pernai Druskininkų aerodrome buvo ekstremalus renginys – su žaibais ir baisiu lietumi, šiemet vėl nauja patirtis – scena, kuri žvelgia į ežerą, o žiūrovai stebi renginius, plaukiodami katamaranais ir baidarėmis vandenyje. Visai įdomu buvo atlikti žurnalisto vaidmenį, kalbinti kurorto verslo atstovus. Tai tikrai puikūs žmonės, su kuriais smagu improvizuoti. Druskininkus kaskart atrandu iš naujo, tai ypatinga man vieta. Galėčiau Druskininkus palyginti su Balio sala. Atrodo tai vietos, kur gausybė lankytojų ir turistų, tačiau ir Balyje, ir Druskininkuose kiekvienas sau gali susirasti tokį poilsio būdą, kokio jam reikia“.

Regimantas Trakimavičius, verslininkas iš Klaipėdos: „ Su šeima į Druskininkų kurorto sezono atidarymą atvykome pirmą kartą. Čia labai gera atmosfera, visi jaučiasi laisvi ir lyg nuo grandinės nutrūkę. Nustebino tokia renginių gausa, norėjome kuo daugiau pamatyti, bet visur nespėjome, vaikai užlaikė prie atrakcionų ir spektaklio. Kadangi čia buvome dvi dienas, tai galiu pasakyti, kad šventė buvo tikrai grandiozinė, savo užmojais ir programa nenusileidžianti mūsų Jūros šventei. Ačiū, Druskininkai, mes dar čia sugrįšime!“

Rimantė Sadauskienė, vadybininkė iš Alytaus: „Mes su šeima į Druskininkų kurorto atidarymus važiuojame jau ne vienerius metus, nes čia visada būna įdomu, puikiai praleidžiame laiką. Pernai dėl pandemijos renginyje nebuvome, o šiemet vėl atvykome. Gaila, kad dėl ribojimų nebuvo tradicinio druskininkiečių parado, bet turėjome galimybę pamatyti gausybę garsių atlikėjų, kurie koncertavo įvairiose vietose. Jautėmės saugiai, nes turime Galimybių pasą. Galėjome pietauti ir restoranų viduje bei be kaukių stebėti koncertus. Druskininkuose sutikome labai daug alytiškių. Panašu, kad dauguma Dzūkijos sostinės gyventojų savaitgalį persikėlė į Druskininkus. Gal tas karantinas greitai baigsis ir galėsime dažniau atvažiuoti į Druskininkuose rengiamas šventes“.   

„Mano Druskininkai“ informacija