Druskininkuose – Europos irklentininkų unikalios kelionės startas

Kartą paragavęs, negali sustoti. Šią populiarią frazę galima pritaikyti ir žmonėms iš užsienio, kurie, vieną kartą apsilankę Druskininkuose ir Lietuvoje, vėl pas mus sugrįžta. Irklentininkas iš Italijos Andrea Ricci, prieš dvejus metus irklente iš Druskininkų į Kauną plaukęs Nemunu ir patyręs daug malonių akimirkų, nusprendė šią vasarą sugrįžti į Druskininkus. Ir ne vienas.

Neseniai A. Riccci Druskininkų savivaldybei pranešė, kad ketina su irklentininkais iš visos Europos šią vasarą plaukti Nemunu nuo Druskininkų iki Nidos.

Irklentininkas iš Italijos Andrea Ricci, prieš dvejus metus irklente iš Druskininkų į Kauną plaukęs Nemunu ir patyręs daug malonių akimirkų, nusprendė šią vasarą sugrįžti į Druskininkus/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Plauks per visą Lietuvą

„Kai prieš dvejus metus lankiausi Lietuvoje ir plaukiau Nerimi ir Nemunu, man tai labai patiko. Nusprendžiau pakviesti savo kolegas iš visos Europos, Tarptautinės irklenčių asociacijos narius atvykti į Lietuvą ir plaukti Nemunu per 350 kilometrų – nuo Druskininkų iki Nidos“, – sakė italas.

Jis teigė, kad tokiam žingsniui jį paskatino prieš dvejus metus patirti puikūs įspūdžiai, plaukiant Lietuvos upėmis. Jis žavėjosi Lietuvos gamta ir nuoširdžiais mūsų krašto žmonėmis.

Pasidomėjus, kiek žmonių ir iš kokių šalių ketina dalyvauti šiame plaukime, A. Ricci sakė, kad planuojama, jog į Lietuvą turėtų atvykti apie 35-40 žmonių iš beveik 20 Europos valstybių.

Paklaustas apie kelionės maršrutą, poilsio vietas, A. Ricci pasakojo, jog kelionė planuojama dešimčiai dienų, kasdien nuplaukiant apie 40 kilometrų. Kelionės startas numatytas liepos 6 dieną, per Valstybės dieną, Druskininkuose.

Dėvės originalius marškinėlius

Paprašytas papasakoti apie kelionės detales, A. Ricci teigė, kad plaukimo dalyviai sustos poilsio įvairose Lietuvos vietose, prie Nemuno.

„Kai Nemunu plaukiau prieš dvejus metus, tai nužiūrėjau keletą vietų, kuriose galėtume maloniai ir patogiai pernakvoti. Nakvosime Alytaus rajone, Alytuje, Birštone, Kaune, Veliuonoje, Jurbarke ir kitose vietose. Kiekvienas plaukimo dalyvis pasiims palapinę ir joje nakvos“, – sakė entuziastingasis italas.

Jis teigė, jog tuo metu, kai irklentininkai plauks Nemunu, krantu važiuos autobusas, kuriame bus sudėtos palapinės, kita plaukiančiųjų manta, maisto atsargos.

A. Ricci sakė, kad plaukiančiųjų karavanas turėtų atrodyti tikrai įspūdingai ir spalvingai, nes visi dalyviai įsipareigojo savo irklentes nudažyti valstybės, kuriai atstovauja, vėliavos spalvomis, taip pat pasigaminti marškinėlius, ant kurių užrašyti savo gimtąja kalba frazę: „Sveikiname Lietuvą“.

„Kadangi plaukimas vyks per Lietuvos valstybės dieną, tai nusprendėme, jog bus labai gražu ta proga pasveikinti Lietuvą kiekvieno dalyvio gimtąja kalba“, – sakė kelionės organizatorius.

Šiam įvykiui rengiasi ne tik Druskininkai, iš kur prasidės ši kelionė, bet ir Alytus, Kaunas, Jurbarkas, Nida.

Įrengs pralaidą per hidroelektrinę

Kauno miesto meras Visvaldas Matijošaitis neseniai pranešė, jog planuojama ties Kauno hidroelektrine įrengti šliuzą, kad galėtų vykti laivyba nuo Druskininkų iki Nidos, nes šiuo metu toks maršrutas yra neįmanomas – laivai, pasiekę Kauno marias, dėl Kauno HE negali patekti į Nemuną.

„Šliuzas bus įrengtas po metų, tačiau jau šią vasarą ketiname per Kauno HE įrengti nedidelę pralaidą, kad maži laiveliai be trukdžių iš Kauno marių patektų į Nemuną. Manau, jog pirmieji šia pralaida galės pasinaudoti irklentininkai iš visos Europos, kurie per Valstybės dieną plauks Nemunu iš Druskininkų į Nidą“, – sakė Kauno meras.

Jis teigė, jog pakvietė A.Ricci ir jo kolegas poilsiui Kaune pasirinkti Nemuno salą ir ten, šalia „Žalgirio arenos“, pasistatyti palapines.

Laikysis saugaus atstumo

Jei karantino situacija leis, svečiai iš visos Europos kelionės pradžiai rinksis Druskininkuose, K. Dineikos parke išdygs jų palapinių miestelis.

Pasidomėjus, kokie saugumo reikalavimai bus keliami šios misijos dalyviams, Druskininkų savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė teigė, jog visi atvykusieji turės iki atvykimo į Lietuvą būti pasiskiepiję nuo COVID-19 ir turėti tai patvirtinantį dokumentą.

„Palapinės turės būti statomos ne mažesniu nei 2 metrų atstumu viena nuo kitos, o plaukimo dalyviai turės Nemunu plaukti ne mažesniu nei dviejų metrų atstumu vienas nuo kito. Taip pat turės būti atlikti COVID-19 greitieji testai“, – sakė E. Sadauskaitė.

Ji teigė, jog keliauninkų išlėdytuvių ceremonijos apimtys priklausys nuo tuo metu būsiančios epidemiologinės situacijos.

„Jei nebus karantino ir bus leidžiamos masinės šventės, tai išlėdytuvės gali būti labai spalvingos“, – sakė E. Sadauskaitė.

Tikisi sulaukti daugiau turistų

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro direktorius Rimantas Palionis teigė, kad šis renginys turėtų būti labai naudingas, pritraukiant kuo daugiau turistų į Druskininkus.

„Jei pas mus atvyks irklentininkai iš 20 Europos valstybių, turime pasistengti, kad jiems pas mus patiktų. Jei jie į namus parveš gerą žinią apie Druskininkus, galime sulaukti svečių ir iš tų šalių, kurių turistų dabar mes pasigendame“, – sakė R. Palionis.

Druskininkų savivaldybės vadovai tikisi, kad svečiai iš visos Europos atras Druskininkus, todėl stengiasi, kad šiai akcijai būtų tinkamai pasirengta.

„Mums labai svarbu, kad užsieniečiai atranda Druskininkus ir sugalvoja tokių netradicinių renginių. Smagu, kad irklentininkų kelionė prasidės Druskininkuose, bus išnaudotas vandens kelias. Labai tikimės, kad vandens turizmas ir mūsų mieste vis labiau populiarės“, – sakė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius.

Laimutis Genys