Druskininkų policijos pareigūnai išgelbėjo skęstančiojo gyvybę

Ramų Verbų sekmadienį Druskininkų kurorte pasklido žinia apie Neravų kaime, tvenkinyje skęstantį vyrą ir jo gelbėti skubėjusį geradarį.

Kovo 28 d. 15 val. 39 min. gautas pranešimas, kad Druskininkų savivaldybėje, Neravų kaimo tvenkinyje skęsta vyras. Į įvykio vietą pirmieji atvyko Druskininkų policijos komisariato reagavimo skyriaus vyriausieji patruliai Giedrius Goberis ir Aistė Povilaitytė. Kol porininkė iš tarnybinio automobilio išėmė gelbėjimo virvę, G. Goberis jau buvo nusirengęs viršutinę uniformos dalį ir bėgo tvenkinio link. Nė sekundės nesudvejojęs, šoko į ledinį vandenį, priartėjo prie nelaimėlio kaip įmanoma arčiau, numetė jam virvę, o krante buvę kolegos ir vietiniai gyventojai ištraukė jį į krantą.

Druskininkų PK Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis G. Goberis: „Nesu joks didvyris, tik atlikau savo pareigą“/Alytaus apskrities VPK archyvo nuotrauka

Iš vandens ištraukę sužvarbusį vyrą pareigūnai nurengė, apklojo terminiu apklotu ir savo uniformomis. Stengdamiesi nors kiek sušildyti sušalusį žmogų, trynė jam rankas ir kojas, kalbino jį, klausė kas pastūmėjo eiti korėtu ir tirpstančiu ledu per Neravų tvenkinį.

Paaiškėjo, kad neblaivus (2.33 prom.) neraviškis bandė trumpinti kelią iki parduotuvės.

Pareigūnai dėkoja druskininkiečiui, kuris pirmasis puolė gelbėti skendusį vyrą. Pasiekti skęstančiojo nepavyko dėl turėtos per trumpos virvės, tačiau padrąsinimas ir logiški nurodymai, kaip išsilaikyti vandens paviršiuje – neįkainojami.

Druskininkų PK Reagavimo skyriaus vyriausiasis patrulis Giedrius Goberis savo poelgio nesureikšmino. Per daugiau kaip 23 tarnybos policijoje metus tai jau ne pirmoji iš ledinio vandens išgelbėta gyvybė. „Nesu joks didvyris, tik atlikau savo pareigą. Taip būtų pasielgęs kiekvienas. Džiaugiuosi, kad tarnybiniame automobilyje turime visą būtiną gelbėjimo įrangą. Tai tik palengvino mūsų darbą“, – sakė Giedrius.

Alytaus apskrities VPK informacija