Druskininkų automobilių sporto entuziastai – tarp prestižinio ralio prizininkų

Automobilizmo tradicijas Druskininkuose puoselėjantys šios sporto šakos entuziastai nepraleidžia nė vienų prestižinių varžybų ir garsina savo miestą gerais rezultatais. Praėjusį penktadienį Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius į Kauną išlydėjo druskininkiečius, kurie atstovavo mūsų miestui tarptautiniame ralyje „Aplink Lietuvą 2020“.

Ralis startavo rugpjūčio 28 d., jame dalyvavo ir dėl LR Prezidento taurės varžėsi dvi druskininkiečių komandos, kurių nariai buvo: A. Karsokas, D. Jonaitis, G. Karsokas, V. Balevičius, R. Šimonis ir R. Dailydė.

Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius į Kauną išlydėjo druskininkiečius, kurie atstovavo mūsų miestui tarptautiniame ralyje „Aplink Lietuvą 2020“/Mariaus Dovidausko nuotrauka

Šiame ralyje dalyvavo 54 ekipažai, jiems teko įveikti 1068 kilometrų trasą, kuri driekėsi per visą Lietuvą. Vienas iš ralio etapų surengtas ir Druskininkuose, Gardino gatvėje. Saviškių palaikyti susirinko nemažas būrys druskininkiečių.

Ralis finišavo Vilniuje, S. Daukanto aikštėje, nugalėtojams buvo įteikta Prezidento taurė. Nors tarp pagrindinių nugalėtojų druskininkiečių ir nebuvo, tačiau mūsų lenktynininkų A. Karsoko ir D. Jonaičio ekipažui buvo įteikta Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos taurė.

Žmonių su negalia kategorijoje druskininkiečių R. Šimonio ir R. Dailidės ekipažas iškovojo trečiąją vietą.

Ne pirmą kartą šiame ralyje dalyvavęs druskininkietis verslininkas Gintautas Karsokas pasakojo, kad šis ralis visada sukelia daug emocijų ir reikalauja pastangų: „Ralyje „Aplink Lietuvą“ pats dalyvavau prieš dvejus metus, šiemet prie mūsų BMW 323 vairo sėdo sūnus Aivaras, kuriam dabar 29-eri, o man teko techninio aprūpinimo atstovo vaidmuo. Labai gaila, kad Druskininkuose nelaimėjome mero Ričardo Malinausko taurės, iki pergalės pritrūko vos dviejų dešimtųjų sekundės. Kai startavom, tai nežinojom, kad meras įsteigė taurę. Jei būtume žinoję, būtume labiau pagazavę.“

Kalbėdamas apie ralio eigą, G. Karsokas skundėsi, kad druskininkiečių ekipažas startavo vienas iš paskutiniųjų: „Važiavome kitų ralio dalyvių automobilių „išbaladotais“ keliais, tai nepasitarnavo geriems rezultatams. Kai kitame etape startavome priekyje, tai viskas pakrypo į gerąją pusę.“

G. Karsokas vylėsi pamatyti šio ralio taurės įsteigėją – Lietuvos Respublikos prezidentą, tačiau to padaryti nepavyko jau trečius metus: „Trečią kartą dalyvauju ralyje, kuris finišuoja prie Prezidentūros, tačiau nė karto per apdovanojimus nepasirodė Prezidentas ir pats neįteikė taurės. Šiemet vietoje G. Nausėdos taurę įteikė Prezidentūros kanclerė.“

Paprašytas pasidalinti ateities planais, druskininkietis, buvo konkretus: „Sūnus po šio ralio pasakė – tėti, mums reikia galingesnio automobilio. Tai apie tai ir svajojame“.

Druskininkiečiai džiaugėsi, sėkmingai įveikę ralio trasą/Asmeninio archyvo nuotrauka

Ralis „Aplink Lietuvą“ – seniausios automobilių sporto varžybos šalyje. Pirmasis ralis „Aplink Lietuvą“, kurio dalyviai varžėsi dėl Prezidento Antano Smetonos taurės, prasidėjo 1931 m. liepos 24 d. Paskui ralis nevyko beveik septynis dešimtmečius ir buvo atgaivintas 1996 metais.

Lietuvos automobilių sporto federacija (LASF) jį laiko oficialia organizuoto automobilių sporto mūsų šalyje pradžia.

Druskininkų savivaldybės informacija