Druskininkuose – paralimpinio sporto rungtys

Tinklinis sėdint, rutulio stūmimas iš kėdutės, aklųjų stalo tenisu vadinamas šoudaunas. Šiose neįgaliųjų sporto šakose jėgas išbandys Druskininkuose prasidedančios Rotariados dalyviai. Tradicinių, jau 19-ą kartą rengiamų žaidynių dalyviai turės ne tik sportinių tikslų. Renginio metu bus renkamos lėšos Lietuvos paralimpiečių istorinių pergalių įamžinimui.

Neįgaliųjų sporto paslaptis Druskininkuose atskleis jo lyderiai: Europos neįgaliųjų lengvosios atletikos vicečempionas Ramūnas Verbavičius, Lietuvos tinklinio sėdint rinktinės žaidėjai iš klubo „Feniksas“, taip pat daugkartinis šalies šoudauno čempionas Mindaugas Dvylaitis.

„Norime ne tik garbingai atstovauti Lietuvai pasaulyje, bet ir populiarinti savo sportą. Būtent tai ir darome dalyvaudami tokiuose renginiuose. Druskininkuose būti ypatingai malonu, nes Rotary nuolat palaiko paralimpinį judėjimą“, – sakė lengvaatletis R. Verbavičius.

Renginio dalyviai ne tik sportuos, bet ir rinks lėšas paralimpinio judėjimo tikslams.

„Rotariečiai jau yra prisidėję prie maratonininkės Aušros Garunkšnytės, šaulės Raimedos Bučinskytės, irkluotojo Augusto Navicko startų varžybose.

Šiemet Lietuvos paralimpinis komitetas mini savo 30-metį, o tai – puiki proga prisiminti ir įamžinti paralimpiečių pergales. Planuojama, kad Vilniuje atsiras tokia atminimo vieta“, – sakė Lietuvos paralimpinio komiteto prezidentas Mindaugas Bilius.

„Džiaugiuosi, kad jubiliejaus proga sustipriname organizacijų bendradarbiavimą, pratęsdami ir sustiprindami ilgametę rėmimo tradiciją. Tuo pačiu mes atspindime tarptautinę Rotary strategiją, kurios esmė – suvienijus pastangas kurti tvarų ir prasmingą poveikį”, – sakė Lietuvos Rotary apygardos valdytoja Viktorija Trimbel.

Lietuvos paralimpinis komitetas ir Rotary International Apygarda 1462 Druskininkuose pasirašys penkerių metų bendradarbiavimo sutartį, kurioje numatytos pagrindinės bendros veiklos gairės.

„Paralimpiečių ir rotariečių bendradarbiavimas išaugo atskirų gražių iniciatyvų rūbą. Jaučiame didelį Rotary bendruomenės dėmesį ir palaikymą, turime bendrų idėjų. Kai kurios iš šių idėjų tampa kūnu jau dabar, kitos bus įgyvendintos netolimoje ateityje“, -– pasakojo M. Bilius.

„Ypatingai vertiname paralimpinio komiteto pastangas rengti bendras parasporto varžybas su sveikųjų atletų sporto federacijomis, nes tik veikdami kartu galime pasiekti tikrosios integracijos ir atverti vienodas progas įsitraukti į prasmingą veiklą visiems mūsų visuomenės nariams, nepriklausomai nuo jų patiriamų iššūkių. Paraatletai kiekvieną mūsų gali įkvėpti patikėti, kad viskas yra įmanoma, tereikia pastangų ir sveiko užsispyrimo,” – sakė V. Trimbel.

Rotariada suburs beveik 1000 Rotary bendruomenės narių su šeimomis. Ketvirtadienį prasidėjusios šventės renginiai Druskininkuose tęsis iki sekmadienio.

Šiuo metu Lietuvoje veikia 56 Rotary klubai, kurie vienija daugiau nei 1600 narių.