Policijos akiratyje – dvigubais standartais garsėjantys Druskininkų politikai

Kai kurie žmonės kito akyse pastebi krislą, o savoje ir rąsto nemato. Liūdniausia, kai taip elgiasi ne paprasti mirtingieji, bet piliečiai, save vadinantys politikais. Štai du Druskininkų savivaldybės Tarybos opozicijos atstovai leidžia sau būti išskirtiniais ir nevykdo visoje šalyje priimtų reikalavimų – kavinėse dėvėti apsauginių kaukių. O gal šiems politikams minėtas reikalavimas negalioja? Beje, jei šie politikai būtų pastebėję kavinėje lankytojus be kaukių, ko gero, tuoj pat juos būtų apskundę policijai.

Kyla klausimas – ar J. Šarkus nenori laikytis visiems Lietuvos gyventojams nustatytų reikalavimų, ar nebepažįsta kelio ženklų?

Nufotografavo be kaukių

Praėjusią savaitę druskininkiečius papiktino matytas vaizdas – Druskininkų centre esančioje kavinėje „City Coffe“ prie lauko staliuko be kaukių sėdėjo du politikai – Druskininkų savivaldybės Tarybos nariai – konservatorius Antanas Balkė ir liberalas Juozas Šarkus.

Nors be kaukių kavinėse leidžiama sėdėti tik valgant ar geriant, praėjusį antradienį ant stalo, prie kurio sėdėjo A. Balkė ir J. Šarkus, nei lėkščių, nei puodelių ar stiklinių nebuvo matyti. Vietoj jų ant stalo puikavosi vyriška rankinė ir kaukė. Kaukes dėvėti privalu iki tol, kol patiekiamas patiekalas. Abu politikai kalbėjo mobiliaisiais telefonais, tačiau nei valgė, nei gėrė.

Šį vaizdelį pamatęs praeivis piktinosi tokiu politikų egesiu ir tai užfiksavo mobiliuoju telefonu. Nuotrauka su nustatytą tvarką ignoruojančiais politikais atsirado socialiniuose tinkluose, o paskui ji buvo publikuojama viename nacionaliniame naujienų portale.

Druskininkiečius papiktino kavinėje prie lauko staliuko be kaukių sėdėję du politikai – Druskininkų savivaldybės Tarybos nariai – konservatorius A. Balkė ir liberalas J. Šarkus.

Policija ėmėsi veiksmų

Pasidomėjus, ar policijai žinoma informacija apie galimai nusižengusius politikus, Druskininkų policijos vadovas Gintaras Krasnickas teigė, jog pagal viešojoje erdvėje pasirodžiusią informaciją šių politikų atžvilgiu policija pradėjo Administracinę teiseną. „Teiseną pradėjome pagal žiniasklaidoje pasirodžiusią informciją. Renkame su galimu pažeidimu susijusius duomenis, tiksliname aplinkybes. Kai viską surinksime, spręsime, ar skirti baudą šiems asmenims“, – sakė G. Krasnickas.

Paklaustas, kokia bauda laukia piliečių, kurie nurodytose vietose nedėvi kaukių, G. Krasnickas teigė, jog baudos svyruoja nuo 500 iki 1500 eurų: „Jei žmogus nusižengia pirmą kartą, jei neturėjęs problemų su teisėsauga, tai skiriama pusė minimalios baudos – 250 eurų. Mane džiugina tai, kad mūsų žmonės sąmoningi, todėl tokių pažeidimų skaičiuojame ne dešimtimis“, – sakė policijos vadovas.

Druskininkų politikai – ne vienintėliai „pateptieji“, kurie, galimai, naudojasi tarnybine padėtimi ir savo statusu. Praėjusią savaitę vienoje sostinės kavinėje buvo užfiksuotas kaukės nedėvėjęs Registrų centro vadovas Saulius Urbanavičius. Jis keistai reagavo į padavėjos pastabą dėl būtinybės dėvėti kaukę – pareikalavo, kad padavėja jam atneštų kaukę. Žiniasklaidoje pasirodžius šiai informacijai, pareigūnai nubaudė Registrų centro vadovą,  jam skyrė pusę minimalios baudos – 250 eurų.

Vidaus ministerijos duomenimis, šiuo metu Lietuvoje už kaukių nedėvėjimą skirtos baudos šimtui žmonių.

Įsitikinę, kad nieko nepažeidė?

„Mano Druskininkai“ redakcija, siekdama objektyviai įvertinti šią situaciją, pateikė klausimus A. Balkei ir J. Šarkui: „Viešoje erdvėje pasirodė nuotraukos, kuriose Jūs užfiksuoti, sėdintys vienos iš Druskininkų kavinių lauko erdvėje be apsauginių kaukių, nors, kaip matoma nuotraukoje, tuo metu nei valgėte, nei gėrėte. Ar sutinkate, kad pažeidėte šiuo metu galiojančius reikalavimus? O gal manote, kad Jums, kaip politikams, šie reikalavimai negalioja? Ar Jums buvo paskirta piniginė bauda, jei taip, ar žadate ją mokėti?“

A. Balkė nereagavo į redakcijos klausimus, sulaukėme tik J. Šarkaus atsakymo, kuriame jis, pamoralizavęs žurnalistus dėl etikos, bandė išsiginti padaręs nusižengimą: „Jokių reikalavimų kavinės lauko erdvėje mes nepažeidėme. Gurkšnodami vandenį laukėme atnešant kavos. Išgėrus vandenį ir kavą užsidėjome apsaugines kaukes, pakalbėjome ir nuėjome į kavinės vidų apsimokėti. Matėme ir šalia vaikščiojančius policijos patrulius, kurie jokių pretenzijų dėl kaukių dėvėjimo mums neturėjo“.

Na, labai, labai pasistengus ir žinant, kad politikai sėdėjo pačiame miesto centre, nuotraukos tolumoje Druskonio ežero fontaną galima įžvelgti, tačiau jo vandens vyrai gi tikrai negėrė.

Ignoruoja kelio ženklus ar jų nepažįsta?

Kyla klausimas – ar J. Šarkus nenori laikytis visiems Lietuvos gyventojams nustatytų reikalavimų, ar nebepažįsta kelio ženklų? Prieš kurį laiką jo juodos spalvos automobilis buvo užfiksuotas, paliktas stovėti prie prekybos centro, neįgaliesiems skirtoje vietoje, kuri aiškiai pažymėta atitinkamu ženklu. Šį faktą užfiksavo tokiu vairuotojo elgesiu pasipiktinę miestiečiai, vėliau paaiškėjo, jog šiuo automobiliu važinėja J. Šarkus. Tuomet rašėme apie politiko nusižengimą, o atsiprašymo taip ir nesulaukėme. Panašu, jog „išrinktasis“ nepasimokė.

Pasaulis mažas, o mūsų Druskininkai – dar labiau. Jau antradienį garbusis politikas, raštu atsakęs į redakcijos paklausimą apie kaukių nedėvėjimą, pamoralizavęs apie etiką, pats vėl nutarė pasielgti „laabai etiškai“… Pavakarę, ne į mokyklą, o apsipirkti atvykęs žmogus nutarė pasaugoti savo automobiliuką – negi statysi jį, kaip visi, – prekybos centro aikštelėje? Laisvų vietų aikštelėje buvo, o gal jums saugiau ir „etiškiau“ įvairuoti į „Atgimimo“ mokyklos kiemą, palikti jį kelio ženklo „sustoti draudžiama“ zonoje ir sau ramiai keliauti apsipirkti į kitoje gatvės pusėje esančią parduotuvę?

Gerbiamas J. Šarkau, belieka paklausti, kokį pavyzdį rodote druskininkiečiams, jų vaikams? Iš nuleistų akių, galima buvo suprasti, kad pažeidimą suvokiate, ar ne? Kokią pasaką seksite šį kartą? Nesakysite, gi, kad vykote mokytis?

Panašu, kad jums derėtų pasikartoti Kelių eismo taisykles ir perlaikyti bent teorijos egzaminą. O gal čia kaltas ne ženklų nepažinimas, bet įsitikinimas, jog tai, kas draudžiama avinui, leidžiama Jupiteriui? Vairuokite saugiai…

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija