Pasaulinėje turizmo ir pramogų parodoje – naujos idėjos Druskininkams

Norėdami išlikti turizmo ir pramogų lyderio pozicijoje, Druskininkai turi nuolat atsinaujinti ir pasiūlyti turistams bei kurorto svečiams naujovių. Idėjų naujiems projektams randama inovacijas pristatančiuose tarptautiniuose renginiuose.

Druskininkų delegacija po susitikimo su užsienio kolegomis po diskusijų apie naujus projektus kurorte/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Lapkričio mėnesį mero Ričardo Malinausko vadovaujama savivaldybės vadovų bei UAB „Druskininkų sveikatingumo ir poilsio centro AQUA“ (toliau AQUA) valdybos narių delegacija lankėsi Orlando (JAV) mieste surengtoje Pasaulinėje atrakcionų pramonės parodoje. Vizito tikslas – susipažinti su techninėmis ir technologinėmis inovacijomis, kurias būtų galima pritaikyti, plečiant AQUA teikiamų paslaugų spektrą. Taip pat buvo aplankyti kiti JAV objektai, kad užsienio patirtis būtų pritaikyta Druskininkų savivaldybėje, rengiant ir vykdant investicinius ir kitus projektus turizmo, kultūros, kurorto plėtros srityje.

Druskininkų savivaldybės delegacija per keturias parodos dienas susitiko su Olandijos, Italijos, Prancūzijos, JAV ir kitų šalių investuotojais. Ypatingas dėmesys buvo skiriamas pokalbiams apie neseniai Savivaldybės perimtą slidinėjimų trasų objektą „Snow Areną“, siekiant visą trasą maksimaliai gerai įveiklinti ir paruošti sąlygas naujo operatoriaus pritraukimui. Parodoje buvo apžiūrėtos sintetinės dangos, reikalingos „Snow Arenos“ lauko trasai, kad ji galėtų veikti visus metus. Kalbėta apie vasaros slidinėjimą, pramogas su padangomis, taip pat ieškota galimybių, kaip būtų galima šalia „Snow Arenos“ plėtoti kitas veiklas – bobslėjų, kartingų, rogučių ir kitas pramogas. Buvo sutarta, kad investuotojai parengs investicinį planą dėl šio objekto išvystymo ir netrukus jį pristatys Savivaldybei.

„Susitikome su italais dėl dirbtinės dangos šalia „Snow Arenos“, pratęsėme anksčiau Druskininkuose pradėtas diskusijas. Jie mums parengė naujų pasiūlymų, kuriuos parodos metu aptarėme. Netrukus pažadėjo atsiųsti galutinius pasiūlymų variantus“, – pasakojo vienas iš delegacijos narių AQUA valdybos narys Algirdas Svirskas.

Delegaciją parodoje sudomino galimybė šiuolaikiškai ir nebrangiai Druskininkuose įgyvendinti naujas veiklas. Pasinaudojus parodoje matytais pavyzdžiais, labai patraukli atrodo galimybė K. Dineikos sveikatingumo parke įrengti mini golfo erdvę – pramogų oazę, panaudojant natūralius gamtinės aplinkos privalumus – pušis, tiltelius, upelį. Tai būtų nauja puiki vieta ir vaikams, ir suaugusiems gerai praleisti laiką.

Orlando parodoje mūsų delegacijai susidomėjimą sukėlė originalūs pramoginiai objektai, galintys praplėsti pramogų spektrą, pavyzdžiui, naujausių technologijų oro balionai, į 150 metrų aukštį pakeliantys atrakcionai ir unikalūs apžvalgos ratai.

Druskininkų delegacija sulaukė įdomaus pasiūlymo, kuris padėtų stiprinti kurorto įvaizdį socialiniame lygmenyje. Projektas apims palankios aplinkos ir draugiško kurorto kūrimą visų socialinių grupių klientams, kad Druskininkai galėtų teikti kito lygmens paslaugas. Jei pavyktų įgyvendinti šį projektą, Druskininkai taptų sertifikuotu kurortu ir pavyzdžiu visai Europai.

Kaip tokio projekto sėkmės pavyzdys buvo pateiktas vienas iš JAV miestų. Jau ateinančių metų pradžioje aptarti šio projekto į Druskininkus atvyks JAV ir kitų šalių atstovai.

Kelionės metu Druskininkų delegacija aplankė ne vieną Floridos turizmo ir pramogų objektą, domėjosi gyvenamosios aplinkos formavimo bei objektų priežiūros ypatumais. Druskininkiečiai buvo maloniai nustebinti Floridos ypatingos švaros ir privačiuose kvartaluose, ir viešosiose erdvėse.

„Visi Druskininkų unikalūs projektai yra paremti geriausia pasaulio praktika. Mes nuolat važiuojame susipažinti su tuo, kas naujausia pasaulyje, nes iš tokių išvykų parsivežame vertingų idėjų mūsų kurortui. Nė iš vienos kelionės negrįžtame tokie patys, kaip išvažiavome. Kelionės mus praturtina patirtimis, įspūdžiais, emocijomis, dovanoja naujų susitikimų, pamokų bei naujų objektų Druskininkuose“, – sakė meras R. Malinauskas.

Meras R.Malinauskas susidomėjo mini golfo erdvėmis/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Poilsio erdvės su mini golfu gali būti įrengtos, panaudojant gamtos reljefo ypatumus, K. Dineikos sveikatingumo parke/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija