Korupcijos prevencijai – nuolatinis Savivaldybės dėmesys

Gruodžio 9-oji – Tarptautinė antikorupcijos diena, kuri nuo 2004 metų kasmet minima visame pasaulyje. Jungtinių Tautų Organizacija paskelbė šią dieną, kad atkreiptų visuomenės dėmesį į korupcijos daromą žalą ir paskatintų nesitaikstyti su korupcijos apraiškomis.

V. Šmitienė sakė, kad darbas Antikorupcijos komisijoje jai yra naujas ir įdomus, skatina dalyvauti šia tema rengiamuose mokymuose ir tarptautinėse konferencijose/Druskininkų savivaldybės  archyvo nuotrauka

Šios dienos proga gruodžio mėnesį Druskininkų savivaldybės įstaigose organizuojama daug įvairių antikorupcinio pobūdžio renginių: viktorinų, konkursų, pilietiškumo pamokų, parodų, valstybės institucijų mokymų politikams, valstybės tarnautojams, įstaigų, įmonių vadovams, tačiau korupcijos prevencijos srityje Savivaldybė kryptingai dirba visus metus.

Druskininkų savivaldybė vykdo Korupcijos prevencijos 2019-2021 metų programą, aktyviai bendradarbiauja su valstybinėmis institucijomis – Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnyba (STT), Lietuvos Respublikos Seimo Antikorupcijos komisija, Valstybinės tarnybinės etikos komisija.

Pagal Vietos savivaldos įstatymą, šių metų pavasarį Tarybos įgaliojimų laikui buvo patvirtinta Savivaldybės korupcijos komisija, ją sudaro 9 nariai – Savivaldybės tarybos nariai, seniūnaitis, visuomenės atstovai, savivaldybės kontrolierius. Komisijos pirmininke, kaip numatyta įstatyme, buvo išrinkta opozicinės frakcijos „Nuosaiki opozicija“ atstovė Valė Šmitienė.

Antikorupcijos komisijos pirmininkė V. Šmitienė sakė, kad darbas šioje komisijoje jai yra naujas ir įdomus, skatina dalyvauti šia tema rengiamuose mokymuose ir tarptautinėse konferencijose. V. Šmitienė teigė, jog apie galimas korupcijos problemas, prevencijos būtinumą ji dažnai kalbasi susitikimuose su jaunimu ir bendruomenėmis.

„Mano nuomone, komisijos tikslas – padėti žmonėms suvokti korupcijos esmę, pastebėti korupcijos požymius. Manau, kad svarbiausia – prevencinis darbas. Labai svarbu, kad žmonės, pastebėję galimos korupcijos požymius, apie tai operatyviai praneštų pasitikėjimo informaciniais kanalais, kurie yra nurodyti ir Druskininkų savivaldybės tinklapyje,“ – sakė Antikorupcijos komisijos pirmininkė.

Druskininkai, kaip ir kitos šalies savivaldybės, kasmet gauna iš STT tam tikras temas, pagal kurias pačios savivaldybės atlieka analizę antikorupcijos aspektu ir pateikia STT savo išvadas. Specialiųjų tyrimų tarnyba išnagrinėja gautas išvadas ir nusprendžia, ar sutikti su jomis, ar pradėti savo tyrimą. Druskininkų savivaldybės pateiktos išvados visais atvejais tenkino STT, tarnyba nė karto nepradėjo savo tyrimo.

Savivaldybės puslapyje veikia vidinis informacijos apie pažeidimus teikimo kanalas, kuriame patalpintas informacijos apie pažeidimus Druskininkų savivaldybės administracijoje teikimo tvarkos aprašas, pranešimo apie pažeidimus forma, informacijos apie pažeidimus pateikimo būdai:

https://www.druskininkusavivaldybe.lt/go.php/lit/Vidinis-informacijos-apie-pazeidimus-teikimo-kanalas/67

Daugiau informacijos apie korupcijos prevenciją galite rasti savivaldybės interneto svetainėje:

https://www.druskininkusavivaldybe.lt/go.php/Korupcijos%20prevencija122

Druskininkų savivaldybės Centralizuoto vidaus audito skyriaus vedėja V. Amšiejienė „Saulės“ pagrindinės mokyklos devintokus supažindino su korupcijos sąvoka, šio reiškinio požymiais ir atpažinimo būdais/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija