„East Island SPA“ – rytietiška oazė Druskininkuose

Pasiilgote rytietiškos egzotikos, bet COVID-19 uždarė Jus Lietuvoje? Ne bėda. Autentišką aplinką, rytietišką dvasią ir tolimųjų šalių meistrų masažus galite rasti Druskininkuose. Čia jau keturioliktus metus sėkmingai veikia Rytų salelė Lietuvoje – SPA centras „East Island“

14 metų šiam centrui vadovaujanti Rasa Čaplikaitė džiaugiasi galimybe dirbti unikalioje rytietiškoje aplinkoje ir sako, kad didžiausia šio centro vertybė – čia dirbantys žmonės. Per savo darbo „East Island SPA“ metus Rasa subūrė profesionalių meistrų kolektyvą, visi jie bendrauja tarsi šeima. 

„East Island SPA“ centro masažo meistrai

– Rasa, ką Jums reiškia tie 14 metų „East Island SPA“ centre?

– Nuo pat pradžių darbas šiame centre buvo labai įdomus, nors pradžia buvo gana sunki. Lietuvoje 2006-2007 metais nieko panašaus nebuvo, todėl teko patiems sugalvoti, kaip Lietuvoje sukurti Rytų oazę. Taip gimė ir pavadinimas – „East Island SPA“. Žmonės, kurie tuo metu jau turėjo galimybių pakeliauti po Pietryčių Aziją, parsivežė idėją ir mūsų šalyje atidaryti SPA centrą, kuriame būtų autentiška rytietiška aplinka, dirbtų ir meistrai iš šių šalių, o žmogus, peržengęs centro slenkstį, pasijustų tarsi Rytų šalyse. Norėjosi autentikos, todėl, kuriant interjerą, baldus, įvairias detales, teko parvežti iš tų šalių – Balio, Kambodžos, Tailando, Vietnamo. Kiekvienas daiktas autentiškas. Pavyzdžiui, Budos statulėlė, atvežta tiesiai iš Tailando džiunglių. Pas mus dirbančios meistrės iš Tailando dieną pradeda malda prie šios statulos.

„East Island SPA“ centro Druskininkuose vadovė Rasa Čaplikaitė

– Tai gal todėl pas Jus juntama labai gera aura?

– Ko gero, nes kiekvienas daiktas atsineša savo gerąją aurą, tą unikalią dvasią…

– Taigi viskas prasidėjo nuo interjero, bet tikrai Rytų šalių atmosferai sukurti reikia ir to krašto žmonių…

– Pirmiausia buvo pakviestos keturios tailandietės – jos buvo pirmos meistrės Lietuvoje, su jomis sudarytos sutartys. Ir jos atvyko dirbti į Druskininkus! Ne į Vilnių ar Kauną. Beje, SPA centrui pasirinkome patalpas populiariausiame Druskininkuose centre AQUA, kuriame visuomet yra dideli žmonių srautai. Manau, kad ir vieta pasirinkta labai teisingai, nes mūsų centras sėkmingai gyvuoja jau keturioliktus metus.

Šiais laikais vienoje darbovietėje išdirbti 13 metų yra jau iššūkis, bet aš džiaugiuosi, kad per tuos metus čia nuolat viskas keitėsi, atsirasdavo vis naujų dalykų. Į darbą tikrai einu, kaip į šventę, man tai yra malonu, įdomu, jaučiu, kad darau tai, kas mane džiugina. Žinoma, graži aplinka bei nuostabus kolektyvas irgi turi įtakos.

Aš ir pati stengiuosi nebūti statiška vadovė, kuri tik dirba prie kompiuterio. Darau visus darbus, kurių tuo metu reikia, pradedant grindų valymu, baigiant svečių priėmimu.

Masažo meistrės Eglė ir Danutė

– Kas, Jūsų manymu, lemia centro „East Island SPA“ sėkmę?

– Esu tikra, kad centro sėkmę pirmiausia lemia darbuotojai. Svarbu, ką jie atsineša, ateidami dirbti, ir tai, ko jie pas mus išmoksta. Pradėję pas mus dirbti, specialistai iš karto įvertina mūsų autentišką aplinką, sako, kad čia labai gražu, jauku, šilta atmosfera. Gal gera atmosfera, aplinkos magija paveikia ir tuos žmones, kurie čia dirba?

Norint sudominti klientus, jiems reikia nuolat pasiūlyti naujovių, juos sudominti – šiuolaikiniai žmonės visada nori būti nustebinti. Taigi mes nuolat pasiūlome naujovių.

Pirmiausia pas mus dirbo tik Tailando meistrai, vėliau atvyko specialistai iš Kambodžos, dar vėliau – iš Indijos. Užsieniečiai iš savo šalių atsiveža ir savas tradicijas.

Visų šalių kultūra ir masažo technika kardinaliai skiriasi, dėl to mūsų klientams – tik geriau ir įdomiau. Kiekvienas iš jų mums patiems suteikia unikalios patirties.

Ypatingai draugiški žmonės pas mus dirbti buvo atvykę iš Indijos. Kiekvienas pasijautėme tarsi jų šeimos narys. Jie kaskart domėdavosi, kaip mums sekasi, kaip mes išmiegojome, stebindavo savo nacionaliniais patiekalais, ypač – desertais. Ir jų masažai visai kitokie – gilūs, ajurvediniai, su maldomis, daug eterinių aliejų. Ir patys žmonės šilti, ir masažai šilti.

Masažo meistrės iš Tailando Praephilai ir Vijittra

– Teko girdėti, kad po šio centro stogu net šeimos kuriamos?

– Tikrai smagu, kai betarpiškas lietuvių ir užsieniečių bendravimas išauga į didelę meilę.

Štai kambodžietis Ratana, kuris centre dirba jau septintus metus, ir yra puikiai vertinamas mūsų klientų, prieš keletą metų mūsų centre sutiko savo gyvenimo meilę – lietuvaitę Kristiną. Užsimezgė meilė istorija.

Tiesa, tuomet, padirbęs mūsų centre, jis buvo sugrįžęs į Kambodžą. Bet prasidėjo didžioji jaunuolių meilės istorija, susirašinėjimas. Kristina nuvyko į Tailandą, ten susitiko su Ratana.

Tada turbūt ir nusprendė, kad vienas be kito negali gyventi. Ratana su darbo kontraktu sugrįžo į Lietuvą ir vėl pradėjo dirbti Druskininkuose. O po metų su Kristina sukūrė šeimą, dabar augina trejų sūnelį.

Abu laimingi ir patenkinti darbu bei gyvenimu Druskininkuose.

– Ką Rytų kraštų meistrai suteikia Jūsų centrui? Kas Jus pačią, kaip vadovę, labiausiai nustebino tuose žmonėse?

– Prieš daugiau kaip dešimtį metų pažintis su jais man irgi buvo nauja patirtis, nors buvau iki tol dirbusi JAV. Ir žmonėms, atvykusiems iš egzotiškų šalių, Lietuvoje nebuvo lengva, vis sulaukdavo nepatiklių žvilgsnių. Žmonės įtariai žiūrėjo – esą ne ta spalva, ne taip elgiasi. Juk, pavyzdžiui, indai valgydavo rankomis, kaip įpratę savame krašte… Jiems teko įsisąmoninti, kad yra stalo įrankiai, europietiški švaros ir estetikos standartai – mūsų maisto patiekimas, valgymo kultūra labai skiriasi nuo Rytų šalių…

Ir švaros pojūtis skiriasi. Nustebino, kai pas mus atvykęs Tailando ambasadorius, vos įėjęs į masažo kabinetą, buvo pirmiausiai nustebintas švaros… Jų šalyje tam neskiriama tiek dėmesio.

Iš pradžių nežinojau, ir turbūt mažai kas žino, kad Tailando meistrams masažas prasideda nuo maldos, padėkos Dievams už tai, kad gali jų siųstam klientui padėti atsikratyti sveikatos problemų.

Tiesa, nuo 2007 metų daug kas pasikeitė. Žmonės per tą laiką pradėjo daugiau keliauti, patys pamatė įvairų rasių ir odos spalvų žmonių, taigi savo mieste pamatę kitatautį nebesistebi. Dabar mūsų darbuotojams ir jų kaimynai pasiūlo pagalbą – jei nesusikalba, parodo pirštais.

Kambodžietis Ratana Druskininkuose veikiančiame „East Island SPA“ sutiko savo gyvenimo meilę – lietuvaitę Kristiną (kairėje), su kuria sukūrė šeimą

– O kurios šalies masažus žmonės vertina labiausia ir dažniausiai renkasi?

– Negaliu išskirti kurio nors vieno. Priklauso nuo to, ko žmogui reikia, ir nuo meistro naudojamos masažo technikos. Jeigu žmogus turi problemų dėl stuburo, tinka tailandietiškas masažas. Indiškas masažas labiau atpalaiduoja, nukreiptas į žmogaus dvasinę ramybę, žmogaus psichologiją.

Dabar centre dirba ir specialistai iš Balio, taigi galime pasiūlyti ir to krašto masažų, kurie yra tarsi įvairių masažų derinys, kuriuose yra jogos elementų. Ir čia viskas susiję su Rytais, tų šalių filosofija, naudojami šilti aliejai, šiltos rankos, taškiniai masažai.

Visada sakau, kad kiekvienos įmonės veidas yra darbuotojas. Galima nors ir auksu papuošti sienas, tačiau tik graži aplinka nieko nesukurs – viską padaro žmogus. Tikrai džiaugiamės, kad mūsų darbuotojai yra puikūs, pas juos klientai grįžta ir kitiems rekomenduoja apsilankyti.

Stengiamės, kad jie turėtų sąlygas tobulėti, semtis naujovių, pasiūlyti klientams naujų procedūrų.

Darbuotojai, atėję į darbą, savo problemas tarsi palieka už durų ir visą gerą energiją atiduoda mūsų klientams.

– Kaip motyvuojate darbuotojus?

– Pirmiausia – konkurencingu atlyginimu. Džiaugiuosi, kad daugiau kaip 80 procentų darbuotojų mūsų centre dirba 5 metus ir daugiau, reiškia, jiems čia patinka, jaučiasi gerbiami ir vertinami. Motyvavimo būdų yra nemažai – jie patys naudojasi ir procedūromis, kad galėtų ir kitiems papasakoti apie jas, rekomenduoti klientams, dovanojame kosmetikos.

Organizuojame keliones, trumpas išvykas, daug bendraujame, kartu švenčiame gimtadienius, kad jie vieni kitus geriau pažintų ne tik darbo aplinkoje. Labai įdomu būna, kai gimtadienius švenčia užsieniečiai – Tailando, Kambodžos, Indijos atstovai, tada gaminami jų krašto patiekalai, desertai, naudojami jų atsivežti prieskoniai.

Stengiamės, kad iš Rytų šalių atvykę darbuotojai čia jaustųsi visaverčiai, nejaustų jokios diskriminacijos.

Pamenu, sausio mėnesį atvyko dirbti merginos iš Tailando. Jos, ko gero, nežinojo, koks Lietuvoje klimatas žiemą, todėl avėjo šlepetes, buvo vasariškai apsirengusios. Stovi oro uoste sustirusios, o mums tik viena mintis – kuo greičiau jas aprengti, kad nesušaltų. Visas kolektyvas nešė iš namų, kas ką turėjo.

Masažo kambariai ir visas SPA centras yra kruopščiai įrenginėjamas, kad kuo labiau atspindėtų rytietišką dvasią ir kultūrą

– Kaip tose egzotiškose šalyse randate darbuotojus? Kaip jie adaptuojasi Druskininkuose? Kaip čia jiems sekasi? Ar iškyla kokių nors problemų?

– Naudojamės specialių agentūrų paslaugomis. Būsimi darbuotojai testuojami, įvertinama jų kompetencija. Dar vieną kartą jiems tenka pademonstruoti savo gebėjimus, kai atvyksta į mūsų centrą. Mes ir patys įvertiname procedūras ir meistrus, kurie atliks paslaugas klientams.

Per tuos 14 SPA centro gyvavimo metų apie 60 užsieniečių pamatė, kas yra Lietuva, papasakojo savo artimiesiems, draugams. Vienas mūsų darbuotojas, atvykęs iš Indijos, grįžo į namus švęsti vestuvių, ten susirinko apie 500 žmonių. Ir jis visiems pasakojo, kur dirba, taigi žinia apie Lietuvą ir Druskininkuose veikiantį centrą „East Island SPA“ net vienu kartu pasklido gana plačiai.

Druskininkuose „East Island SPA“ centre dabar dirba 17 darbuotojų.

– Kokios procedūros Jūsų centre populiariausios?

– Labai populiarūs rinkiniai dviem žmonėms, poroms VIP kambariuose, kuriuose yra kubilai, vonios. Procedūra trunka nuo 2 iki 3 valandų. Išlieka paklausūs visi kiekvienos tautos tradiciniai masažai – Tailando, Balio, Kambodžos, Indijos. Atliekamos ir grožio procedūros, veido, galvos masažai. Profesionalios kosmetikos priemonių, kurios patiko procedūros metu, galima ir įsigyti.

Labai džiaugiuosi, kad mus suranda vyresnio amžiaus moterys ir vyrai, išmėgina procedūras ir rūpinasi savo sveikata. Siūlome naujieną – masažų abonementus – pusės valandos, valandos, 5 kartų, 10-ies kartų apsilankymų, tai jais jau naudojasi ir Druskininkų senjorai. Žmonės gauna apie 25 procentų nuolaidą masažui. Abonementas nėra vardinis, juo gali pasinaudoti bet kuris šeimos narys, galioja metus.

Smagu žiūrėti į garbaus amžiaus žmones, kurie išeina, pavyzdžiui, po Tailando specialisto masažo ir negali atsistebėti, kaip jis tai gerai įvertino jo problemas ir pasistengė jas panaikinti. Išeina ir sako – vėl jaučiu koją, nors tiek laiko skaudėjo. Žmogus tarsi euforiją patiria, nors, žinoma, vieno masažo tikrai mažai, kad problema būtų pašalinta.

Labai džiaugiuosi, kad per tiek metų centras išliko išskirtinis būtent savo ypatingu aptarnavimu, paslaugumu. Ir administratoriai, ir specialistai dirba ne formaliai, o labai nuoširdžiai. Aptarnavimo kokybė mums labai svarbi ir stengiamės ją išlaikyti.

Kalbino Laima Rekevičienė
Viliaus Rekevičiaus ir „East Island SPA“ archyvo nuotraukos