Į Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo modernizavimą bus investuota beveik 700 tūkst. Eurų

Per artimiausius dvejus metus Druskininkų savivaldybėje iš pagrindų bus modernizuota gatvių apšvietimo sistema. Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai jau seniai ieškojo galimybių atnaujinti Savivaldybės gatvių apšvietimo infrastruktūrą, tačiau tam reikalingos labai didelės lėšos.

Pateikus šį bendruomenei svarbų projektą Lietuvos verslo paramos agentūrai (LVPA), praėjusią savaitę Savivaldybę pasiekė džiugi žinia – į Druskininkų savivaldybės gatvių apšvietimo sistemą bus investuota 333,5 tūkst. eurų ES struktūrinių fondų lėšų. Ne mažesnę sumą Savivaldybė skirs iš savo biudžeto – bendra projekto vertė sudarys apie 700 tūkst. eurų.

Tam, kad būtų įrengtas kokybiškas, efektyvus ir reikalavimus atitinkantis Druskininkų gatvių apšvietimas, įgyvendinant projektą, numatyta modernizuoti didžiąją dalį nusidėvėjusių Druskininkų miesto gatvių apšvietimo įrenginių (šviestuvus, atramas, valdymo spintas), užtikrinant jų atitikimą nustatytiems gatvių apšvietimo, eismo saugumo, aplinkosaugos ir kitiems aktualiems reikalavimams. Energetiškai neefektyvios, neekonomiškos natrio bei gyvsidabrio lempos bus pakeistos į LED šviestuvus, kurie leis sutaupyti ne tik daug energijos, bet ir tausos aplinką, ryškiau švies.

„Dabartinė apšvietimo infrastruktūra neatitinka naujausių reikalavimų bei kurorto įvaizdžio. Kai nusidėvėjusi, energetiškai neefektyvi gatvių ir takų apšvietimo sistema bus atnaujinta, Druskininkai taps dar patrauklesni, o gyvenimas čia – patogesnis ir saugesnis. Esame žalias, aplinkai draugiškas kurortas, todėl labai svarbus ir ekologijos klausimas, aplinkos taršos mažinimas, kurio pavyks pasiekti, įgyvendinus projektą. Mūsų skaičiavimais, norint iš pagrindų atnaujinti visą Druskininkų savivaldybės, įskaitant ir seniūnijas, gatvių apšvietimo sistemą, reikėtų iki 2 mln. eurų. Tai – dideli pinigai, kurių šiuo metu neturime, bet džiaugiamės LVPA skirtomis lėšomis, už kurias nuveiksime nemažai svarbių darbų“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

„Šis projektas buvo puoselėjamas ne vienerius metus – svarstėme įvairius jo įgyvendinimo variantus, įskaitant ir galimybę pasitelkti verslą ir darbus atlikti per 1-2 metus, kaip tai padarėme su didžiuoju gatvių atnaujinimo projektu. Tačiau valstybei sugriežtinus savivaldybių skolinimosi sąlygas, tokių projektų įgyvendinimas atidedant mokėjimus tapo nebeįmanomas. Galimybė pateikti paraišką LVPA ir gautas finansavimas labai nudžiugino – įgyvendinat šį projektą nuveiksime daug daugiau, nei kasmet tvarkydami po nedidelę dalį visos apšvietimo sistemos“, – sakė Druskininkų savivaldybės administracijos direktorė Vilma Jurgelevičienė.

Energetiškai neefektyvios, neekonomiškos natrio bei gyvsidabrio lempos bus pakeistos į LED šviestuvus, kurie leis sutaupyti ne tik daug energijos, bet ir tausos aplinką, ryškiau švies/Asociatyvi nuotrauka