Savivaldybės bendradarbiavimas su partneriais iš Gardino nenutrūksta ir sudėtingomis sąlygomis

Druskininkų savivaldybės administracija kartu su partneriu iš Baltarusijos – Gardino religijos istorijos muziejumi bei Druskininkų kultūros centru įgyvendina bendrą projektą „Kultūros paveldas abipus sienos“ ENI-LLB-1-242. Nepaisant sudėtingų sąlygų dėl COVID-19 situacijos bei neramumų Baltarusijoje, projekto veiklos sėkmingai įgyvendinamos bendromis visų trijų partnerių pastangomis.

Nuotoliniu būdu surengtas projekto darbo grupės narių susitikimas, aptarta kiekvieno iš partnerių pažanga, iškilusios problemos, planuojami darbai/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotrauka

Spalio 1 d. nuotoliniu būdu surengtas projekto darbo grupės narių susitikimas, aptarta kiekvieno iš partnerių pažanga, iškilusios problemos, planuojami darbai. Susitikimo metu Gardino partneriai pasidžiaugė, kad net ir esant ypatingai sudėtingoms aplinkybėms, jiems kartu su Druskininkų kultūros centru pavyko surengti didžiulio pasisekimo sulaukusią virtualią parodą nacionalinių Baltarusių ir Lietuvių kostiumų tematika. Druskininkų kultūros centrui atstovaujanti projekto koordinatorė Danguolė Žėkienė taip pat džiaugėsi, kad projekto metu suplanuotas mokymų ciklas edukatoriams jau artėja į pabaigą. Jie vertinami, kaip puiki galimybė vietos amatininkams ir menininkams patobulinti savo kompetencijas bei pristatyti savo veiklą kūrybiškai, patraukliai ir profesionaliai. Projekto vadovė Jurgita Rudienė informavo, kad Leipalingio dvaro kapitalinio remonto darbai sparčiai juda į priekį, juos planuojama užbaigti kitų metų pradžioje.

Susitikimo metu taip pat buvo aptarti artimiausių renginių organizaciniai reikalai, galimybės ir tikslingumas keisti jų formatą iš įprasto į nuotolinį. Kadangi projekto užbaigimas planuojamas kitų metų balandžio mėnesį, partneriai nusiteikę optimistiškai ir viliasi, kad didžiąją dalį bendrų kultūros renginių pavyks surengti tiesiogiai, jei nebus su COVID-19 protrūkiu susijusių gręsmių bei apribojimų. Per visą projekto laikotarpį bus surengta net 14 bendrų renginių kultūros paveldo objektuose (Gardino religijos istorijos muziejuje, Leipalingio dvare ir kituose).

Įgyvendinant projektą „Kultūros paveldas abipus sienos“, vykdomas kapitalinis Leipalingio dvaro (Alėjos g. 30, Leipalingio mstl.) remontas. Jį užbaigus, bus įrengtos koncertų, konferencijų, laikinųjų ekspozicijų ir repeticijų salės, įrengtas liftas neįgaliesiems, administraciniai kabinetai ir pagalbinės patalpos. Jau įsigyta mobili scena, garso ir apšvietimo įrangos komplektai, kitos kultūrinei veiklai reikalingos priemonės, bus surengta iškilminga atidarymo šventė. Projekto metu organizuojami bendri Druskininkų savivaldybės ir Gardino turizmo patirties sklaidos užsiėmimai, kiti kultūros renginiai, populiarinantys Leipalingio dvarą bei kultūros paveldą Gardine. Projektu prisidedama prie kultūros turizmo plėtros pasienio regione. Padidėjęs turistų skaičius ir pailgėjęs apsistojimo laikas turės teigiamą poveikį viso regiono ekonominiam augimui.

Projektas finansuojamas Druskininkų savivaldybės biudžeto ir 2014-2020 metų Latvijos, Lietuvos ir Baltarusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis. Projektu siekiama išsaugoti ir pritaikyti kultūros paveldo objektus kultūros ir turizmo reikmėms, pagerinus kultūros ir turizmo infrastruktūrą populiarinti tradicinius amatus, organizuoti bendrus kultūros renginius bei stiprinti turizmo ir kultūros profesionalų bendradarbiavimą per sieną.

Planuojama bendra projekto vertė – 1 106 541,91 Eur. Projekto finansavimo šaltiniai: Europos regioninės plėtros fondas– 995 887,71 Eur, Partnerių lėšos – 110654,2 Eur

Įgyvendinimo laikotarpis: 2018-10-02 – 2021-04-01.

ES nėra atsakinga už pateiktą informaciją