Išpuoselėta Druskininkų aplinka paskatino sukurti gėlyną po daugiabučio langais

Išpuoselėta Druskininkų aplinka kelia susižavėjimą ir miesto gyventojams, ir kurorto svečiams. Druskininkiečiai gali didžiuotis ne tik gražiai prižiūrėtomis miesto erdvėmis, bet ir išpuoselėtais gėlynais šalia kai kurių daugiabučių namų.

Prie Vytauto g. 22 namo gyventoja M. Osipova prie daugiabučio namo sukūrė ir puoselėja skoningą gėlių oazę/Laimos Rekevičienės nuotrauka

Prie Vytauto g. 22 namo skoningą gėlių oazę sukūrusi šio namo gyventoja Marija Osipova – viena iš darbščių ir savo miestą ypatingai mylinčių žmonių. Nuosekliu kasdieniu darbu puoselėjamas nedidelis gėlynas po daugiabučio namo langais pirmiausia daug džiaugsmo suteikia jai pačiai, juo žavisi ir daugybė pro šalį einančių druskininkiečių.

„Pradėjau regzti mintis apie gėlyną šalia namo, kai tik buvo baigti mūsų daugiabučio namo renovacijos darbai. Ruošti gėlyno zoną pradėjau, įsodindama vieną, kitą žiedelį, persodindama ten jau buvusias gėles. Žinoma, tvarkiau aplinką, kurdama širdžiai mielą vaizdą.

Grožiuosi gėlynu kiekvieną dieną, o kai aplinkiniai ar kaimynai pasako komplimentą, atsiranda dar didesnis stimulas stengtis dėl mūsų visų.

Pati pasodinau alyvų krūmelius, labai tikėjau, kad sulauksiu, kol jos pražydės. Ir tikrai šios akimirkos šiemet sulaukiau. Gėlynėlyje taip pat auga putinas, jazminas ir net migdolas. Suskaičiavau, kad jau pasodinta daugiau kaip 40 rūšių įvairiausių gėlių“, – pasakojo M. Osipova.

Moteris sakė, kad ir kaimyninių namų gyventojos, matydamos puoselėjamą aplinką, ir pačios stengiasi prisidėti. Vienos atneša gėlę, kitos – krūmelį, linki, kad tik augalai žydėtų ir gražintų aplinką.

„Mano darželis suformuotas pagal mano kūrybines idėjas – gėlės, krūmai, medeliai susodinti pagal tam tikrą tvarką, nutiestas akmeninis takelis. Pati mielai dalijuosi sodinukais su kitais žmonėmis, juk taip gera dalytis tokiu paprastu kasdieniu džiaugsmu ir kasdiene laime“, – šypsojosi ponia Marija. Ji džiaugiasi, kad ir kitos kaimynės stengiasi puošti aplinką gėlėmis.

Gėlių darželį prie savo namo prižiūrinti moteris prisipažįsta ypatingai mylinti gėles ir jaučianti joms didelę trauką. Ji kiekvieną rytą anksti keliasi, palaisto gėlyną, prižiūri ir nuolat puoselėja jau sukurtą grožį. „Jeigu kas nors neišdygsta, nepražysta, išties nuliūstu, nes tiek širdies įdėta į tai būna.

Kartais manęs klausia – kam man to reikia? Sakau, kad negalėčiau išsėdėti namuose, juk taip prarandamos gražiausios gyvenimo akimirkos. O dar tiek norisi vardan kitų padaryti, aplink save palikti jaukų, gražų atsiminimą. Neturiu mokslo žinių apie gėles, mano profesija kita – keturiasdešimt metų dirbau Druskininkų laboratorijose. Tačiau viską darau intuityviai, kliaujuosi per savo gyvenimą įgyta patirtimi.

Mane įkvepia ir mūsų miesto aplinka. Daug vaikščioju, grožiuosi, prisižiūriu gražiausių vaizdų ir jau pati bandau rasti bent panašią gėlytę, įkomponuoti ją tarp kitų. Pagrindinis mano tikslas ir yra, kad šis gėlynas įvairiaspalviais žiedais žydėtų visą vasarą. Kai vienos gėlės peržydi, skleidžiasi kitų žiedai. Jeigu ir niūresnė diena, širdy ne taip šviesu, prieini, pasižiūri pro langą į gėlių oazę, ir iškart viskas kitomis spalvomis nusidažo. Širdyje pasidaro linksmiau, gražiau, pozityviau“, – mintimis dalijosi gėlyną puoselėjanti ponia Marija.

Puoselėjamas gėlynas po gyvenamojo namo langais džiugina ne tik namo kaimynus, bet ir pro šalį einančius žmones/Laimos Rekevičienės nuotraukos

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija