Dalykai, kurie gali pakelti Jūsų būsto vertę

Ruošiantis parduoti ar išnuomoti savo būstą, norisi, kad jo vertė būtų kaip įmanoma didesnė. Nors tokiais atvejais daug ką nulemia tokie veiksniai kaip vieta ar būsto dydis, yra dalykų, kuriuos galite patobulinti ir Jūs patys. Tad pirmiausia reikėtų išsiaiškinti, kas potencialiems pirkėjams ar nuomininkams palieka didžiausią įspūdį.

Atnaujinta virtuvė ir vonia. Tikriausiai sutiksite, kad šie kambariai yra aplankomi kone dažniausiai, todėl nieko stebėtino, kad ne viena apklausa parodė, jog būtent šios patalpos apžiūrimos pirmiausiai. Labai tikėtina, kad taip nutinka ir dėl to, kad senesnės statybos butuose šie kambariai remontą yra matę seniausiai. Jei su švara ir tvarka besisiejančios erdvės neatitinka tokių apibūdinimų, pats būstas taip pat pradeda atrodyti šiek tiek atstumiančiai. Tad jeigu norite jo vertę pakelti, pravartu atlikti bent jau minimalius remontus.

Funkcionalumas. Kiekvienas savaip įsivaizduoja savo svajonių namus – jei Jūsiškiai bent iš dalies pateisins daugelio lūkesčius, automatiškai pakelsite jų vertę. Tam geriausiai tiks kelias funkcijas siūlantys, lengvai perkeliami baldai ir įrenginiai, kuriuos kiekvienas galės pritaikyti taip, kaip tiks ir patiks būtent jam. Sofos lovos, išskleidžiami stalai, grilio ar mikrobangų krosnelės funkcijas turinčios orkaitės – tai tik keletas gaminių, kurie naujųjų namų gyventojų bus įvertinti itin palankiai.

Lengva priežiūra. Pagalvokite, kurį variantą rinktumėtės Jūs: butą, kuriame visur iškloti besiveliantys kilimai, kuriuos sunkiai įveiktų net ir geriausi dulkių siurbliai, ar namus, kuriuose sudėtos margos, lengvai prižiūrimos plytelės ar parketlentės? Taip, lygiai tą patį variantą rinktųsi ir būsimieji nuomininkai (o ypač – naujieji būsto savininkai), todėl planuodami pokyčius, atsižvelkite ne tik į kainą, bet ir į praktiškumą. Jūsų pastangos atsipirks ir bus įvertintos didesne būsto verte.

Erdvumo pojūtis. Vargu, ar kam nors norėtųsi gyventi chaotiškoje ir gerokai perpildytoje aplinkoje – net jeigu Jūsų būstas nėra didelis, turėtumėte pasistengti suformuoti didesnės erdvės įspūdį. Neperkraukite kambarių baldais, palikite patogius praėjimus, rinkitės šviesesnius atspalvius ir tikrai pavyks pasiekti puikius rezultatus. Bet kurie, pavyzdžiui, lietuviški baldai internetu pateikiami su visais matmenimis, todėl šiek tiek paskaičiavę, nesunkiai išsaugosite patalpų erdvumą.

Paliekami kokybiški prietaisai ir įrenginiai. Jei renkatės naują santechniką, virtuvės ar kitų kambarių įrangą ir manote, kad prieš parduodant ar nuomojant būstą neverta investuoti daugiau, smarkiai klystate. Aukšta kokybė ir prabangūs sprendimai visuomet yra lengvai pastebimi, todėl niekam nekils abejonių, kodėl Jūsų namai kainuoja daugiau – tokiais savo pasirinkimais tiesiog pritrauksite šiek tiek kitokią susidomėjusių asmenų auditoriją.

Protingas išplanavimas. Taip, tikriausiai Jūs neturėsite galimybės pakeisti kambarių kvadratūros, tačiau tikrai galite pasistengti, kad namuose būtų visos patogiam gyvenimui reikalingos zonos. Virtuvė, poilsio zona, reprezentacinė erdvė, vonia ir tualetas – tai pagrindiniai kambariai, kurie, priklausomai nuo turimo ploto, turėtų būti išdėstyti kuo racionaliau. Jei pavyks tai padaryti, rezultatai atsispindės ir išaugusioje būsto kainoje.

Atsižvelgę į šiuos patarimus, bent jau šiek tiek galėsite kilstelėti būsto vertę ar bent jau sulauksite daugiau susidomėjusių kandidatų. O jeigu prieš nuomodami ar parduodami būstą nuspręsite šiek tiek atsinaujinti, baldų ir namų įrangos ieškokite Pigu.lt el. parduotuvėje.