Patarimai, kaip valyti skirtingų tipų lauko baldus

Šiltuoju sezonu nėra nieko geriau kaip patogiai įsitaisyti lauke ar terasoje ir mėgautis grynu oru ir puikia kompanija. Visgi, siekiant išsaugoti šiose erdvėse naudojamų baldų švarą ir ilgaamžiškumą, reikia atsakingai pažiūrėti į jų valymo procedūras, kurios priklauso nuo medžiagų, iš kurių baldai yra pagaminti. Susipažinkite su pagrindiniais patarimais, kurie padės užtikrinti tvarką Jūsų kieme ar terasoje.

Mediniai lauko baldai

Šie lauko baldai laikomi vienais prašmatniausių ir ilgaamžiškiausių, tačiau antrąja savybe džiaugsitės tik tuomet, jei šių gaminių priežiūrai skirsite pakankamai dėmesio. Dar pavasarį (o idealiu atveju – ir rudenį) baldus turėtumėte impregnuoti, o po to – naudoti tik specialiai medienai skirtas valymo priemones. Siekiant gaminius apsaugoti nuo saulės spindulių (kuriems jie yra ypatingai jautrūs), baldus rekomenduotina nudažyti – tam tiks kone visi kokybiški, tačiau svarbiausia, spalvoti medienos dažai.

Pinti baldai

Dažniausiai iš ratano gaminamiems pintiems baldams priežiūros reikia mažiau, tačiau ji turėtų būti reguliari – tuomet pavyks išvengti įsisenėjusių, sunkiai išvalomų dėmių, kurioms bus reikalingi abrazyviniai valikliai (turint tokius baldus, verčiau jų vengti). Kasdienei priežiūrai puikiai tiks dulkių šepetėliai ar minkštos, sausos šluostės. Atsargiai reikėtų elgtis su vandeniu, kadangi šie baldai nemėgsta didelio kiekio drėgmės – turėtumėte atsižvelgti į šią ypatybę ir tuomet, jei planuosite juos ilgam laikui palikti lauke.

Metaliniai baldai

Metalinių baldų priežiūra taip pat nėra itin sudėtinga, tačiau jeigu nenorite, kad atsiradusios maisto ar gėrimų dėmelės įsisenėtų ir taptų sunkiai išvalomomis, vos tik jas pastebėję, iš karto imkitės darbo. Tokius baldus geriausia valyti pasitelkiant šilto vandens ir muilo mišinį, o jeigu pastebėsite pelėsį ar rūdis, tokias vietas geriausia šiek tiek pašlifuoti ir tuomet perdažyti.

Stikliniai baldai

Bene svarbiausia valant šio tipo baldus yra nepažeisti jų paviršiaus – tam geriausiai tinka švelnios servetėlės ar popieriniai rankšluosčiai. Valymui tinka įvairios specialiai stiklui skirtos priemonės, tačiau dažnai rekomenduojama pasitelkti liaudiškus metodus ir, pavyzdžiui, išbandyti acto ir vandens tirpalą – esą tokie valikliai yra veiksmingesni. Geriausia, jei nenaudojamus stiklinius baldus galėtumėte uždengti – tuomet pavyks išvengti didesnių nešvarumų ar įbrėžimų.

Plastikiniai baldai

Iš plastiko pagaminti lauko baldai reikalaus kone mažiausiai Jūsų pastangų – dažniausiai užteks juos retkarčiais nuvalyti drėgnu skudurėliu, o jeigu nešvarumai pasirodys rimtesni, galite išbandyti sodos ir vandens tirpalą. Tiesa, jei baldai yra balti, patartina vengti chloro ir baliklių, nes jie gali pažeisti medžiagą. O jeigu norisi daugiau blizgesio, tam puikiai tiks universalusis WD-40!

Medžiaga aptraukti baldai

Gobelenu ar kitais audiniais aptrauktos lauko kėdės, sofos ar kiti panašūs baldai yra pritaikyti lauko sąlygoms, todėl ypatingos priežiūros jiems nereikės. Didesnę dėmę išvalysite pasitelkę muilą (svarbiausia, kad jis neturėtų balinančių sudedamųjų dalių) ir šaltą vandenį, o besikaupiančioms dulkėms užteks paprasčiausios šluostės. Žinoma, tokios medžiagos nėra labai atsparios drėgmei, tad teks pagalvoti, kur tokius baldus laikysite atšalus orams.

Pritaikius šias gudrybes savo kasdienybėje, Jūsų lauko baldai atrodys puikiai ir galėsite džiaugtis nesenstančiais lauko baldais. Daug dėmesio jiems skirti nereikės, tačiau rezultatas tikrai nenuvils. O jeigu nuspręsite atsinaujinti – lauko baldų palankiomis kainomis ieškokite Pigu.lt el. parduotuvėje.