Kalėdinis laiškas druskininkiečiams ir kurorto svečiams: pajusk tikras Kalėdas su šeima

Ar žinote, mielieji, kad tamsiosios dienos ir dar tamsesnės naktys jau eina prie pabaigos ir saulė rengiasi grįžti? Ar jaučiate, kad jau ima kvepėti Kalėdomis? Ar ruošiatės sutikti Kalėdų džiaugsmo laukimo stebuklą?

Druskininkai jau puošiasi ir švyti įspūdingomis šventinėmis dekoracijomis, o šventiniu laikotarpiu, savaitgaliais, senelis Kalėda iš savo rezidencijos naujienas skelbs virtualiai /Laimos Rekevičienės, Mariaus Dovidausko, Roberto Kisieliaus ir DKC archyvo nuotraukos

Sunkus, bet rūpestingas sprendimas

Daugelis klausiate, ar ateis Kalėdos į mūsų mylimus Druskininkus? Žinoma, be jokių abejonių! Tik dėl ribojančios realybės ─ kiek kitokios. Ramesnės, tykesnės, šeimyniškos, tačiau ne ką mažiau jaukesnės, šviesios ir spindinčios.

Pasak Druskininkų kultūros centro direktorės Rimutės Viniarskaitės, įvertindami pandemijos grėsmes ir sveikatos ekspertų rekomendacijas, saugodami druskininkiečių ir kurorto svečių sveikatą, kalėdinės šventės Druskininkuose organizatoriai priėmė vieną sunkiausių sprendimų ─ nekviesti Jūsų į žmones suburiančius renginius.

„Šįkart nesirinksime į koncertus Pramogų aikštės scenoje, laikinai lankytojams bus užvertos Kalėdinio miestelio durys, senelis Kalėda nespaus rankos savo rezidencijoje, nebešurmuliuos spalvinga mugė, ─ sako R. Viniarskaitė. ─ Visa tai sutraukdavo minias žmonių, o kontroliuoti saugių atstumų laikymąsi būtų itin sudėtinga.“

Saugūs pasivaikščiojimai po spindinčiais žvaigždynais

Tačiau Kalėdos bus – su vitrinų, namų, autobusų žiburiais. Su miesto parkų, gatvių, kvartalų, bendruomenių erdvių, Jūsų kiemų ir namų eglučių žvaigždėmis. Su šventinės nuotaikos pliūpsniu Kalėdinių eglučių alėjoje. Mūsų bendruomenės, įstaigos, verslo atstovai jau ne kartą įrodė, kokie jie kūrybingi, geranoriški ir pasirengę kartu kurti šventę bei dalintis džiaugsmingomis emocijomis. Tad visi kurorto kampeliai, skvereliai, langai ir terasos apsirėdys spalvingomis iliuminacijomis. Puoškitės ir skleiskite šventinę nuotaiką sau ir kitiems!

Pagrindinė miesto arterija ─ Vilniaus alėja ─ iškels žvaigždynus ant šakų, praskleis sidabro žiedus ir susilies su mirgančiais dangaus šviesuliais. Didžiosios eglės karūna gruodžio pradžioje nušvis vilties, gėrio ir grožio kristalais, grojančios fėjos ir sidabrinės laimės paukštės pažers pilnas rieškutes meilės, gėrio ir grožio žiedų.

Naujomis spalvomis ir nežabota fantazija nušvis tradicinė Kalėdinių eglučių alėja, kurioje savo sukurtas eglutes pristatys kurorto įstaigos ir organizacijos – jos tam jau intesyviai ruošiasi, tačiau kūrybinius sumanymus saugiai laiko paslaptyje. Pasivaikščoti šia alėja ir pasigrožėti druskininkiečių fantazija ir kūrybingumu – tikras malonumas!

Įspūdinga instaliacija – kurorto simbolis – trys auksu karūnuotos pušys sankryžoje prie Druskonio ežero primins, kad gyvenimas čia nesustojo, tik pritilo ─ laikinai. Ir persikėlė arčiau namų, dar glausčiau suburdamas šeimas.

Vėlais vakarais, laikantis visų rekomendacijų ir saugių atstumų, drauge su artimiausiais žmonėmis bus smagu pasivaikščioti po spindinčias, šventiškai nuteikiančias ir melodingai skambančias miesto erdves, išgirsti paslaptingą arba linksmą pasaką, galbūt sutikti ekologišku autobusiuku tyliai pralekiantį senelį Kalėdą ar jo pagalbininkus ir perduoti jam dailiai ir nuoširdžiai parašytą laišką su pačiais gražiausiais linkėjimais. Pasivaikščioti po parką ir alėją, nesibūriuojant, saugiai grožintis žaliaskarėmis ir fotografuojantis bus galima ir po Naujųjų metų.

Žiemos švenčių sezono pradžią Druskininkai skelbs gruodžio 4 d. Jaukioje ir saugioje savo namų aplinkoje tiesioginės transliacijos metu galėsite stebėti karūnuotos Druskininkų eglės įžiebimą Pramogų aikštėje.

Jaukūs Kalėdų vakarai šeimos ratelyje

Šitos Kalėdos ateis su jaukia namų židinio šiluma ir šviesa. Su nosį švelniai kutenančiu cinamoninių bandelių ir karštos kakavos aromatu. Su smagiais vakarais, besiruošiant šventėms: kalėdinio vainiko pynimu, eglutės papuošimų iš druskos tešlos lipdymu, linksmojo nykštuko siuvimu, skaniausių kalėdinių sausainių recepto dalijimusi.

Šįkart, kaip niekada, pažadinę šviesiausias mintis ir parinkę pačius švelniausius žodžius, turėsime laiko sukurti ir ranka (ne kompiuteriu!) užrašyti ir išsiųsti šventinius sveikinimus artimiems žmonėms. O mažuosius mūsų draugas Nykštukas pamokys, kaip gražiai parašyti laišką seneliui Kalėdai ─ tam reikia pasiruošti iš anksto, nes jau minėjome, kad senelis Kalėda gali tyliai pravažiuoti miesto gatvėmis ar netgi užsukt į Jūsų kiemą. Tad, išgirdę varpelius, pažvelkite pro langą ─ gal ten atvažiavo Kalėdų paštininkas? Arba netgi pats senelis Kalėda!

Kalėdinių edukacijų alternatyvos

Taigi šįmet aktyvus ir smagus pasiruošimo šventėms gyvenimas persikels į interneto erdvę. Čia lauks daugybė Druskininkų kultūros centro darbuotojų ir mūsų draugų floristų bei amatininkų parengtų kalėdinių edukacijų: kaip pasigaminti kalėdinius papuošimus eglutei ir akcentus namams, gražiai supakuoti dovaną, pasidaryti kalėdinį vainiką, pasisiūti šių metų mūsų mažųjų draugą ─ medžiaginį Nykštuką, pasigaminti senovinį Kūčių patiekalą, iškepti vitražinius sausainius. Išgirsite daugybę pasakojimų, pamokysime Kalėdinių giesmių, supažindinsime su Advento papročiais ir kartu pabursime, netgi pakviesime kartu su Viečiūnų bendruomene sušokti smagų šokį „Jeruzalema Challenge».

O mažųjų laukia dar daugiau siurprizų ─ konkursų, darbelių ir … virtualių susitikimų su seneliu Kalėda, kuris perskaitys pačius gražiausius ir nuoširdžiausius Jūsų laiškus ir palinkėjimus!

Mielieji, kviečiame šventes pasitikti jaukiai, optimistiškai, mylimiausios šeimos būryje, arčiau namų. Būkime pozityvūs, kūrybingi ir išmoningi ─ tai didelė jėga ir atspirtis. Saugokime vieni kitus, kad Kalėdų sulauktume sveiki!

Parengė Ramunė Tarandė, Druskininkų kultūros centro reklamos ir komunikacijos vyriausioji specialistė