Primename: tekstilės atliekas nuo šiol galite dėti į tam skirtus konteinerius

Druskininkuose balandžio mėnesį pastatyta 10 tekstilės atliekoms skirtų konteinerių – dėvėjimui dar tinkamų drabužių ir avalynės rūšiavimas druskininkiečiams tapo greitesnis ir patogesnis.

Per nepilnus du mėnesius jau surinkta 18,4 tonų tekstilės atliekų.

Džiugu, kad jos buvo atsakingai išrūšiuotos ir nepateko į mišrių buitinių atliekų srautą.

Balandžio mėnesį įrengus 10 tekstilės atliekoms skirtų konteinerių, dėvėjimui dar tinkamų drabužių ir avalynės rūšiavimas druskininkiečiams tapo greitesnis ir patogesnis/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Surinkti drabužiai ir avalynė vežami į Alytaus regiono atliekų tvarkymo technologijų parką, kuriame yra rūšiuojami, skalbiami, dezinfekuojami ir atiduodami labdaros organizacijoms pakartotiniam naudojimui.

Jau antrą mėnesį tekstilės atliekų konteineriais besinaudojantys druskininkiečiai patenkinti naujove ir sako, kad ji buvo labai reikalinga.

„Mūsų šeimoje susikaupia nemažai dėvėjimui dar tinkamų rūbų ir batų, kurių nebenešiojame, vaikai – išauga. Juos išmesti gaila, o laiko ieškoti, kam jų reikia, aš neturiu.

Todėl labai džiaugiuosi, kad pagaliau atsirado tam skirti konteineriai. Dabar žinau, kad drabužiai ir batai bus perduoti tiems, kuriems jų tikrai reikia. Tai dar labiau motyvuoja rūšiuoti“, – sakė druskininkietė Saulė.

Jai antrina ir kita druskininkietė Monika, atnešusi išaugtus sūnaus rūbelius. „Pastebėdavau, kad anksčiau žmonės dar tinkamus nešiojimui rūbus ar batus palikdavo maišeliuose, šalia atliekų konteinerių.

Tačiau tai – tikrai blogas sprendimas, nes juos dažniausiai kažkas iškuisdavo, išmėtydavo. Dabar, kai pastatyti tekstilės konteineriai, tokios problemos nebeliko“, – atviravo moteris.

Kaip informavo Druskininkų savivaldybės administracijos Ūkio ir turto valdymo skyriaus vedėja Agnė Baranauskaitė, tekstilės atliekoms skirti konteineriai užpildomi greitai – jau matomas poreikis organizuoti dažnesnį išvežimą.

„Noriu atkreipti gyventojų dėmesį ir paprašyti, kad atneštą avalynę ir drabužius dėtumėte į konteinerių vidų. Nepatingėkite ir įdėkite tekstilę į konteinerį. Nepalikite jos tiesiog ant trinkelių, nes tai klaidina kitus žmones, jie galvoja, kad konteineriai yra perpildyti ir savo atneštus daiktus taip pat palieka prie konteinerio, nors pastarasis dar neužpildytas“, – gyventojų dėmesį atkreipė A. Baranauskaitė.

A. Baranauskaitė taip pat atkreipė dėmesį, kad naudojimui tinkamos tekstilės atliekos, kaip ir iki šiol, surenkamos ir rūšiavimo centruose esančiuose daiktų mainų punktuose „Mainukas“.

Ten galima ir palikti atvežtus daiktus, ir pasiimti, jei randate, kas jums reikalinga. Artimiausiu metu Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro (ARATC) specialistai sumontuos specialius tūrio daviklius, siekiant racionaliai suplanuoti ir optimizuoti tekstilės atliekų konteinerių tuštinimo dažnumą.

Druskininkuose šie punktai yra Gardino g. 100-102 ir Viečiūnuose, Verpėjų g. 26.

Primename, kad tolesniam naudojimui jau netinkamus sudėvėtus drabužius, apatinį trikotažą, virtuvės rankšluosčius ir kitas naudoti nebetinkamas tekstilės atliekas reikia mesti į mišrių atliekų konteinerius arba vežti į rūšiavimo centrus.