Praėjusiais metais Druskininkuose įregistruota daugiausia santuokų per pastarąjį dešimtmetį

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus pateikta praėjusių metų statistika rodo, kad 2018-ieji druskininkiečiams buvo geri: daugėjo santuokų, įregistruota daugiau naujagimių, mažėjo ištuokų.

Pasak Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjo pavaduotojos Ramutės Juonienės, santuokų skaičius Druskininkuose kasmet didėja, o per 2018-uosius santuokų sudaryta daugiausia nuo 2009 metų. Praėjusiais metais Druskininkuose susituokė 219 porų, 32 iš jų – mišrios, kai vienas iš jaunavedžių yra užsienio pilietis. Santuokos sudarytos su Prancūzijos, Brazilijos, Indijos, Jungtinės Karalystės, JAV, Vokietijos, Bulgarijos, Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos ir Sent Lusijos piliečiais.

Didžioji dalis jaunavedžių santuokas registravo prieš keletą metų atnaujintame ir išpuoselėta aplinka garsėjančiame Druskininkų miesto muziejuje. Druskininkuose santuokas registravo ne tik druskininkiečiai. Net 90 jaunavedžių porų atvyko iš Vilniaus, Kauno, Alytaus, Marijampolės, Šiaulių, Panevėžio, Jonavos, Kaišiadorių, Telšių, Varėnos, Lazdijų ir kitų miestų.

2018 metais mažėjo skyrybų. Įregistruota 60 ištuokų, 2017 metais jų buvo 68.

Praėjusiais metais sudaryti 349 mirties įrašai: mirė 170 vyrų ir 179 moterys.

2018-aisiais Teisės ir civilinės metrikacijos skyriuje buvo įregistruota žymiai daugiau naujagimių – 235 (2017 jų buvo 210). Gimė 125 berniukai ir 110 mergaičių. Įregistruota ir 1 pora dvynukų.

Praeitais metais populiariausias mergaitės vardas buvo Gabija. Taip pat populiarūs buvo Miglės, Kamilės, Barboros, Liepos ir Jorės vardai.

Populiariausias berniuko vardas – Nojus, antroje vietoje – Kajus, Dominykas. Taip pat populiarūs buvo Martyno,  Arono, Luko, Igno ir Pauliaus vardai.

Jau kelerius metus pastebima tendencija, kad druskininkiečiai prisimena lietuviškus, iki šiol rečiau vartotus vardus: berniukų – Jonas, Rapolas, Ąžuolas,  Pijus, Vincas, Mykolas ir Tauras, mergaičių – Saulė, Agota ir Marija.

Didžioji dalis jaunavedžių santuokas registravo prieš keletą metų atnaujintame ir išpuoselėta aplinka garsėjančiame Druskininkų miesto muziejuje/SanDro – Photo&Video nuotrauka

Druskininkų  savivaldybės informacija