Dovydas Van Gucht: „Svajonės pradėjo pildytis Druskininkuose“

Kai nuo mažens esi smalsus, žingeidus ir ryžtingas, jau tada gali įgyvendinti drąsiausius sumanymus. Druskininkietis Dovydas Van Gucht, dar besimokydamas mokykloje, buvo matomas visur, aktyviai dalyvavo renginiuose, juos vedė, ėmėsi verslo ir net pelnė apdovanojimą už mobiliosios programėlės idėją. Vaikinui teko paragauti įvairių mokslų, išmėginti save įvairiose srityse, pagyventi užsienyje. O pastaruoju metu Dovydas džiaugiasi neseniai dienos šviesą išvydusia jo parašyta knyga „Learn Your English“, kurią jau rugsėjo 12 dieną žada pristatyti Druskininkų JUC.

Dovydas džiaugiasi neseniai parašyta knyga „Learn Your English“, kurią žada pristatyti Druskininkuose/Asmeninio archyvo nuotrauka

– Dovydai, kada supratai, kad norėtum parašyti knygą? Ar iš karto žinojai, kokia ji bus?

– Knygą parašyti norėjau jau seniai, tačiau nebuvau sugalvojęs, apie ką ji bus. Prieš tai bandžiau rašyti, tačiau ji buvo labiau dėl savęs, dėl to jos niekur nepublikavau. O dabar suvokiau, kokią knygą noriu parašyti, nes, dirbdamas anglų kalbos dėstytoju, vis susidurdavau su tomis pačiomis mokinių baimėmis ir klaidomis. Mintį parašyti jiems knygą gvildenau ilgą laiką, bet tik tuomet, kai atėjo karantinas, radau laiko tai padaryti. Didžiąją dienos dalį leidau namuose prie kompiuterio. Kadangi darbų apimtys tuo metu smarkiai sumažėjo, neturėjau pasiteisinimų atidėlioti knygos rašymą ir sėdau tai daryti. Kai pradėjau, nebuvau įsitikinęs, koks bus rezultatas ir ar apskritai sugebėsiu tai padaryti, tačiau viskas pavyko. Dabar jau rašau antrąją knygą, šį kartą – anglų kalba.

– Kuo ypatinga Tavo knyga? Savo „Facebook“ paskyroje linki visiems atrasti anglų kalbos mokymosi džiaugsmą, skaitant knygą.

– Tai nėra gramatikos vadovėlis ar taisyklių rinkinys. Knygoje duodu praktinių patarimų, kaip mokytis, savo kasdienybėje naudojant anglų kalbą. Man kalba yra įrankis pasiekti savo tikslus, manau, kad ir jos mokymasis turi būti naudingas. Tikiu, jog pagrindinės priežastys, dėl kurių žmonės neišmoksta anglų kalbos, yra psichologinės. Ir įpročiai. Jeigu suvokiame, kad klaidas daryti yra normalu ir net būtina, jei naudojame kalbą kiekvieną dieną ir nebijome, kad, pavyzdžiui, mūsų tarimas bus blogas, tuomet mes ir tobulėjame, ir galime prisijaukinti anglų kalbą. Apie šiuos dalykus kalbu knygoje ir viliuosi, kad ją perskaitę žmonės suvoks, jog tam, kad išmoktum kalbą, nereikia brangių kursų ar individualių pamokų – reikia tiesiog naudoti ją savo kasdieniame gyvenime.

– Kokį savo skaitytoją įsivaizduoji? Kodėl jam reikia būtent Tavo knygos?

– Mano pagrindinis skaitytojas – žmogus, kuris nuolat sako, jog nori mokytis anglų, bet nesiima jokių veiksmų, kad tai padarytų. Žmogus, kuris neranda nei laiko, nei pinigų mokytis ir nuolat sako, kad anglų kalba – tiesiog per sunki. Tokiam žmogui rekomenduoju savo knygą, kad suprastų, jog galima mokytis kiekvieną dieną ir taikyti paprastus būdus, įtraukiant anglų kalbą į savo gyvenimą. Dėl to pusę knygos parašiau angliškai ir ten pasakoju apie konkrečius metodus, kuriuos pats taikau savo gyvenime. Knyga yra kaip iššūkis įrodyti, jog tikrai norime išmokti kalbą, ir suvokti, jog viskas yra mūsų rankose.

– Dar besimokydamas Druskininkuose, buvai matomas ir labai aktyvus. Vos sulaukęs septyniolikos, kartu su savo komanda VU TVM „Verslumo akademijoje 2013“ nugalėjai, pristatęs mobiliosios programėlės „HappyDay“ idėją. Kuo buvo svarbus šis laimėjimas?

– Šis laimėjimas padėjo man suvokti, kad nebūtina baigti įmantriausių mokyklų ar būti iš didelio miesto tam, kad laimėtum ir būtum nugalėtoju. Svarbiausia yra ryžtas, darbas ir pasitikėjimas savimi. Su tokiu požiūriu apkeliavau daugybę šalių, pagyvenau Niujorke, kalbėjau pasaulinio lygmens renginiuose ir visą tai dariau, kaip jaunuolis iš Druskininkų. Žmonės vertina ne tai, iš kur esi, o tai, ką darai ir kuo tiki. Manau, kad tai suvokus, galima nuversti kalnus. Ir nesvarbu – esi Druskininkuose ar Niujorke.

– Kuo dabar užsiimi gyvenime?

– Šiuo metu užsiimu daugybe įvairių veiklų. Pagrindinis mano darbas – anglų dėstymas, tačiau tenka kurti svetaines, rašyti tekstus, filmuoti video ir konsultuoti verslus. Užsiimu įvairiomis veiklomis tam, kad kuo daugiau galėčiau pažinti pasaulį ir praplėsti savo patirčių bagažą. Nors studijavau 4 kartus, jokių studijų nepabaigiau. Ir džiaugiuosi, kad šių dienų pasaulyje svarbus ne popierius, o gebėjimai ir darbštumas. Artėjančiais metais planuoju parašyti dar vieną knygą ir sutelkti savo dėmesį į dėstymą, nes tai yra veikla, kurioje ne tik save realizuoju, bet ir padedu kitiems tobulėti.

– Kokią reikšmę Tavo gyvenimo kelyje suvaidino Druskininkai? Ar pasiilgsti gimtojo miesto?

– Druskininkai man iki dabar yra ramybės oazė, kurioje, grįžęs, galiu atsipūsti nuo pasaulio ir atrasti įkvėpimą. Džiaugiuosi, kad mano jaunystė prabėgo šiame nuostabiame mieste ir dažnai aplanko mintys, kad gal kada nors grįšiu gyventi ir kurti šeimą Druskininkuose. Man ypač patinka ramybė, kurios dažnai kitur nerasi, nes pasaulis bėga, skuba ir tavęs nelaukia. Būdamas Druskininkuose, prisimenu, kad svarbiausia yra dabartinė akimirka, o visa kita ateis savo laiku.

– Ko mokslo metų pradžioje palinkėtum mokytojams ir mokiniams?

– Palinkėčiau universalumo ir lankstumo. Pasaulis keičiasi greitai. Šiais laikais, mano nuomone, svarbiausia mokėti greitai prie jo prisitaikyti. Linkiu mokiniams nebijoti suklysti ir išdrįsti rizikuoti. Mokslas – ne tik mokykla. Tobulėkite tose srityse, kurios jus „veža“. Ir jūsų darbas atsipirks. O mokytojams noriu palinkėti kantrybės ir padėkoti už tai, kad mus moko!

Laima Rekevičienė