Komentaras: Būtų užtekę paprasto atsiprašymo

Į redakciją kreipėsi vienas druskininkietis. Slogų įspūdį jam paliko vieno opozicijos politiko elgesys.

Kaip vertinti politiką, kurio automobilis paliekamas neįgaliesiems skirtoje vietoje?

Prieš pat šv. Kalėdas vieno prekybos centro kieme praeivio vos neprispaudė pavojingai manevravęs ir net dvejose parkavimo vietose sustojęs automobilis VW „Passat“. Žmogus dar labiau nustebo, kai iš jo išlipęs žinomas Druskininkų opozicionierius Juozas Šarkus nė nekriuktelėjęs, lyg niekur nieko, nubindzeno apsipirkinėti. Beliko tik skėstelti rankomis ir įamžinti neigaliųjų vietoje nutrenktą automobilį.

Ne tiek daug laiko praėjo, bet vis dėlto nutarėme pasitikslinti ir paklausti paties politiko. Galbūt jis neįgalus, turi neįgalumo pažymėjimą ir transporto priemonė atitinkamai pažymėta, tik ženklas kažkur nukrito?.. Tikriausiai ponas Šarkus – ne kaip liberalas, o kaip vairuotojas, turėtų žinoti, kad neįgaliesiems skirtoje vietoje, vadovaujantis Kelių eismo taisyklių reikalavimais, galima statyti tik „transporto priemonę, pažymėtą skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele“. Paklausėme, kodėl jis to nepaiso ir stato savo automobilį neįgaliųjų vietoje?

Tikėjomės sulaukti trumpo ir paprasto atsiprašymo – maždaug: „Oi, atleiskite, nepastebėjau… Žinote, Kalėdos… Labai skubėjau… Daugiau tai nepasikartos…“ ar panašiai… Na, bent jau taip kartą atsiprašė buvęs politiko Druskininkų savivaldybės tarybos salėje suolo draugas. Et… Apsirikome.

Šitas politikas, kaip vaikas įlipęs į balą, nutarė bravūriškai pasitaškyti ir pažiūrėti – kas bus: „Nors ir labai mane sekate, bet, matyt, kažką sumaišėte. Aš niekada nestatau mašinos neįgaliesiems skirtoje vietoje. Jūsų informacija matomai paimta iš sufabrikuotų šaltinių. Sėkmės Jums ir toliau mane sekti ir linkiu nesivadovauti klastotėmis.” Pasirašė Dr. Juozas Šarkus.

Pateiktos nuotraukos neredaguotos, o jų autorius nė iš tolo nepriminė „šaltinių fabrikuotojo ir klastotojo“. Tiesą pasakius, jis pasirodė šimtą kartų patikimesnis, nei kitus kaltinantis susidirbęs politikas, todėl paklausėme dar kartą.

Šį kartą arogantiškas tonas šiek tiek sušvelnėjo. Politikas netgi bandė „laviruoti“ ir grakščiai liuoktelti į dešinę – keleivio – vietą, visą kaltę „didvyriškai“ bandydamas suversti ŽMONAI: „Dar kartą dėkoju už man rodomą dėmesį paprastai pateikiant tendencingą bei iškreiptą aukštyn kojom informaciją. Mašiną vairuojame abu – aš ir mano žmona. Laikydamasis taisyklių ir gerbdamas neįgaliuosius aš niekada nestačiau, nestatau ir nestatysiu mašinos, jeigu aš ją vairuoju, ant neįgaliųjų stovėjimo zonos. Gal žmonai šiuo atveju buvo sunkiau manevruoti ir vienu ratu užvažiavo ant neįgaliųjų stovėjimo zonos. Prašau tiksliai pacituoti mano atsakymą. Dar kartą linkiu nesirgti“.

Na, taip, politikai kartais taip daro, o vargšės politikų žmonos dažnai ir nesapnuoja, kokių turtų turi ir kokių griekų pridaro. Trečią kartą Druskininkų liberalo paklausėme tiesiai šviesiai. „Informuojame Jus, kad redakcijai nuotrauką atsiuntęs žmogus užfiksavo, kad automobilį vairavote Jūs. Ar ir toliau teigsite, kad vairavo žmona?“.

Padėkojęs „už nenuilstantį rūpestį jo persona“, mokslų daktaras J. Šarkus į paprastą klausimą ir iš trečio karto neatsakė. Postringavo apie žurnalisto etikos nuostatas, etikos normas ir net pagąsdino, kad „už kaltinimus man melu advokatas artimiausiu metu kreipsis į atitinkamas institucijas“.

Politike Juozai Šarkau, ir Jūs nesirkite. Nesekame Jūsų – yra svarbesnių darbų. Bet neįžūlėkite ir neskriauskite druskininkiečių! Kaip sakė vienas anglų džentelmenas, beje, puikiai vairavęs savo „Aston Martin“, niekada nesakyk niekada. Atidžiau vairuokite savąjį automobilį. Ir būkite vyras! Nesislėpkite už advokatų ir juo labiau – žmonos! Ir galbūt greitai, galbūt jau per kitas Šv. Kalėdas įvyks tas Kalėdų nakties stebuklas? Jūs imsite ir vieną kartą ištarsite tą paprastą žodį – „atsiprašau“…

Parengė „Mano Druskininkai“ redakcija