Lenkijos Zabrze mieste surengtoje parodoje – ypatingas dėmesys Druskininkams

„Ši mugė yra unikalus įvykis mūsų regione ir šalyje. Tai – kelionių šventė, rengiama Silezijos aglomeracijoje, turinčioje daugiau kaip 2 mln. gyventojų, netoli Glivicų, Chorzovo, Bytomo ir Katovicų“, – taip jau 14-us metus Lenkijos mieste Zabrze vykstančią tarptautinę turizmo parodą apibūdina ją organizuojanti šio miesto savivaldybė.

Kasmet parodoje dalyvauja pramoninio paveldo įstaigų ir objektų, kulinarinių maršrutų, vyno maršrutų, meninių amatų, gynybinių įtvirtinimų, kurortų, SPA centrų, turistinių objektų, miestų ir regionų, taip pat – kelionių agentūrų ir viešbučių iš Lenkijos bei užsienio atstovai.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai, „Eglės sanatorija“ ir „Grand SPA Lietuva“ kartu su kolegomis iš Palangos, Birštono ir Kauno regiono buvo ypatingi svečiai, globojami organizatorių ir miesto vadovų / Druskininkų TVIC archyvo nuotraukos

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro darbuotojai, „Eglės sanatorija“ ir „Grand SPA Lietuva“ kartu su kolegomis iš Palangos, Birštono ir Kauno regiono buvo ypatingi svečiai, globojami organizatorių ir miesto vadovų. Bendrame kurortų stende buvo pristatyti sveikatinimo ir poilsio pasiūlymai, dviračių takai, unikalios pramogos ir gydomieji veiksniai.

Renginį globojo Lenkijos turizmo rūmai ir Silezijos turizmo organizacija. Įėjimas į mugę buvo nemokamas, tad lankytojų tikrai netrūko.

Dar prieš metus pradėtas aktyvus darbas su Lenkijos rinka jau duoda puikių rezultatų – turistų iš Lenkijos ir jų nakvynių skaičius 2023 metais, palyginti su 2022-aisiais, padidėjo net 60 procentinių punktų.

Susitikimai su žmonėmis parodose yra puiki proga išgirsti jų patirtis, suprasti, kas juos įtikina rinktis Lietuvos kurortus.

Druskininkų atstovai džiaugėsi ypatingai dideliu susidomėjimu. Kurortas yra arčiausiai Lietuvos – Lenkijos sienos, mus sieja nemažai bendros istorijos, miesto turizmo srities darbuotojai puikiai bendrauja lenkų kalba, svečius vilioja aukšta paslaugų kokybė bei panaši kaina. „Lenkijos turistai visuomet pabrėžia, kad pas mus jiems patinka erdvė, mažesnis gyventojų ir lankytojų kiekis, todėl galimybė pailsėti neužgrūstuose kurortuose jiems yra tikra atgaiva“, – dalijosi įspūdžiais Zabrze surengtoje tarptautinėje turizmo parodoje dalyvavę Druskininkų atstovai.

Plečiasi ir galimybės patogiai atvykti į Lietuvą – nuo gegužės atidaromas naujas lėktuvo reisas – Krokuva-Vilnius. Patogus ir greitas susisiekimas didina Lietuvos kaip turistinės vietovės patrauklumą.

Zabžės mugės partneriais jau yra buvę Kolumbija, Čekija, Prancūzija, Ukraina, Indija, Slovakija, Valonijos ir Briuselio regionas, Vallagarina ir Rovereto iš Italijos, Peru, Graikija, Kroatija, Bosnija ir Hercegovina. Tikimės, kad Lietuva ir Druskininkai kitais metais galės pasidžiaugti partnerio statusu ir sužibėti dar ryškiau.

Druskininkų TVIC informacija