ARATC apsilankę„Druskininkų klubo“ nariai: „Buvo verta!“

Atliekų yra visur, kur yra žmogus. Bet žmogus dažniausiai nenori būti ten, kur yra atliekų. Ir kai „Druskininkų klubo“ prezidentas Modestas Vitkauskas pasiūlė klubo nariams apsilankyti Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro gamybiniame padalinyje ir pamatyti, kaip tvarkomos atliekos, atsirado skeptikų: o į ką ten žiūrėti?

„Kai aš pats pirmą kartą su Druskininkų savivaldybės tarybos nariais važiavau į atliekų tvarkymo centrą, irgi buvau nusiteikęs skeptiškai. Bet, ten apsilankęs, nuomonę kardinaliai pakeičiau – tikrai verta pamatyti, kad suprastum, kaip viskas vyksta. Todėl pasiūliau tokią išvyką ir visiems klubo nariams. Jų nuomonė po apsilankymo buvo ta pati: „Vertėjo!“, – pasakojo „Druskininkų klubo“ prezidentas M. Vitkauskas.

Klubo narių pažintis su atliekų tvarkymo procesais prasidėjo nuo „kelionės“, naudojantis virtualios realybės akiniais Edukacijų klasėje, vėliau jie apsilankė gamybiniuose objektuose: mechaninio rūšiavimo įrenginiuose, kuriuose rūšiuojamos mišrios atliekos, biologinio apdorojimo zonoje, kurioje tvarkomos biologiškai skaidžios atliekos, kompostavimo aikštelėje, kurioje ruošiamas žaliųjų ir maisto atliekų kompostas.

Sąvartyno kaupas, kuris daugeliui pirmiausia asocijuojasi su atliekų tvarkymu, yra mažiausios svarbos objektas visoje atliekų tvarkymo grandinėje – Alytaus regiono nepavojingų atliekų sąvartyne praėjusiais metais pašalinta tik apie penki procentai atliekų. Visos kitos yra sutvarkytos pažangiais, aplinkai draugiškais ir aplinkosauginius reikalavimus atitinkančiais būdais.

„Ir kiekvienas asmeniškai, ir verslo, darbinėje aplinkoje susiduriame su įvairiais klausimais dėl atliekų tvarkymo bei rūšiavimo. Neabejoju, kad kiekvienam, čia apsilankiusiam, pasidaro aiškiau, kodėl reikia jas rūšiuoti, ir atsiranda rimtas postūmis tą daryti“, – įsitikinęs M. Vitkauskas.

Alytaus regiono atliekų tvarkymo centro specialistai pastebi, kad pastaruoju metu nemažai klausimų gyventojams kyla dėl pakuočių atliekų ir antrinių žaliavų rūšiavimo. Patikiname, kad jokie reikalavimai nėra pasikeitę, o rūšiavimo konteineriai yra skirti visoms plastiko, popieriaus ir stiklo atliekoms.

„Druskininkų klubo“ nariai domėjosi, kaip tvarkomos atliekos ARATC‘e / ARATC archyvo nuotrauka