Druskininkų kurorto galimybės pristatytos populiariausiose Skandinavijos turizmo parodose

Tarptautinės parodos kitose šalyse ne tik atveria galimybę Druskininkams pristatyti savo paslaugas ir pritraukti naujų svečių, bet ir suteikia puikią proga susitikti su šalies keliautojais ir įvertinti jų lūkesčius, šalies, į kurią keliaujama, pasirinkimo kriterijus, įspūdžius, palyginimus su kitomis šalimis, jų kurortais. Tokių žinių pagrindu galima geriau įvertinti savo kurorto potencialą, stiprybes ir galimybes.

Todėl Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) atstovai sausio mėnesį dalyvavo populiariausiose turizmo parodose Nyderlanduose ir Suomijoje.

Druskininkų TVIC atstovai dalyvavo Nyderlanduose, Utrechto mieste, surengtoje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Vakantiebeurs 2024“ / Druskininkų TVIC archyvo nuotrauka

Druskininkų kurortas pristatytas Nyderlanduose

Sausio 10-14 dienomis Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro (TVIC) atstovai dalyvavo Nyderlanduose, Utrechto mieste, surengtoje turizmo ir laisvalaikio parodoje „Vakantiebeurs 2024“.

Ši paroda viena iš didžiausių ir gausiausiai lankomų – kasmet sulaukia per 70000 lankytojų – tokio pobūdžio renginių ne tik Nyderlanduose, bet ir visoje Vakarų Europoje. Kasmet į šią parodą pristatyti savo turizmo paslaugas ir produktus atvyksta atstovai iš viso pasaulio. Ją gausiai lanko ne tik Nyderlandų gyventojai, bet ir svečiai iš kaimyninių valstybių bei visos Europos.

Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centro atstovai kartu su kolegomis iš Klaipėdos, Palangos, Plungės, Nidos ir Marijampolės įrengė Lietuvą reprezentuojantį parodos stendą ir pristatė Druskininkų kurorte teikiamas paslaugas.

Pastarųjų metų įvykiai pasaulyje – pandemija, karas Ukrainoje, karinis konfliktas Izraelyje ir Palestinoje – ir dėl atsiradęs kelionių ilgesys buvo juntamas lankytojų kalbose: jie labai domėjosi turistiniais traukos objektais, pramogomis ir dar neatrastomis vietomis. Pasirodo, Lietuva olandų keliautojams – išties patraukli šalis. Taigi mūsų šalies stendo lankytojai, kuriems jau teko pabuvoti Lietuvoje, apie Lietuvą atsiliepė labai palankiai. Čia jiems patiko gamta, draugiški žmonės, išvystyta turizmo infrastruktūra, geras kainos ir kokybės santykis.

Druskininkų TVIC kartu su turizmo atstovais ir nacionaline Lietuvos turizmo skatinimo agentūra dalyvavo Helsinkyje organizuotoje turizmo parodoje „Matka“ / Druskininkų TVIC archyvo nuotrauka

Vienas iš mėgstamiausių Nyderlandų turistų keliavimo būdų – kemperiai. Druskininkų kurortas, turintis jaukų ir turistų lūkesčius atitinkantį kempingą, visada buvo populiarus pasirinkimas tarp Nyderlandų keliautojų jų atostogų po Baltijos šalis metu.

Olandai – keliaujanti, aktyvi, sportiška tauta. Ketinantieji atvykti į Lietuvą ir apsilankyti Druskininkuose, teiravosi apie dviračių ir pėsčiųjų takus, domėjosi vandens turizmo galimybėmis, lankytinomis vietomis Druskininkuose ir apylinkėse, Dzūkijos nacionaliniu parku ir jo unikalumu. O štai į Lietuvos stendą užsukę turistai iš kaimyninėmis Vokietijos buvo susidomėję kurorte teikiamomis SPA ir sveikatinimo paslaugomis.

Lietuvos stendą aplankė ir garbūs svečiai – Lietuvos Respublikos ambasadorius Nyderlandų karalystėje Neilas Tankevičius, „AirBaltic“ atstovas Beneliukso šalyse „Aviareps“ Matjhias Meere, LR Garbės konsulė Nyderlanduose Lina Sotničenkaitė Van Kesteren, o taip pat „Michelin“ „Metų someljė“ išrinktas Edgaras Razminas. Yra didelė tikimybė, kad šį vynų žinovą, įvertintą prestižinio „Michelin“ gido, 2024 metais išvysime ir Druskininkuose, viename iš kurorto renginių.

Druskininkus atranda Suomijos turistai

Po ilgos pertraukos Druskininkų kurortas vėl buvo pristatytas Suomijos rinkai. Sausio 19-21 d. Druskininkų turizmo ir verslo informacijos centras kartu su turizmo atstovais ir nacionaline Lietuvos turizmo skatinimo agentūra dalyvavo Helsinkyje organizuotoje didžiausioje ne tik Skandinavijoje, bet ir Baltijos šalyse turizmo parodoje „Matka“. Kasmet joje apsilanko daugiau nei 50 tūkstančių suomių.

Parodos metu ne tik pristatėme Lietuvą ir mūsų kurortą, kaip turizmo kryptį parodos lankytojams, bet ir su Lietuvos ambasados Suomijoje atstovais, vadovo pavaduotoja Irena Vedrickaite, patarėju Viktoru Gudavičiumi ir komercijos atašė Kristupu Stankumi aptarėme bendradarbiavimo galimybes, kurios padėtų auginti turistų srautus į Lietuvą ir mūsų kurortą.

Daugiausiai turistų iš Skandinavijos šalių Druskininkų kurorte sulaukiame būtent iš Suomijos. Nors kol kas turistų srautai iš šios šalies nėra dideli, tačiau džiugina, kad suomiai identifikavo Druskininkus, kaip kurortą. Tie, kurie apsilankė Helsinkyje surengtoje turizmo parodoje „Matka“, noriai domėjosi sveikatinimo paslaugomis, pažintiniais takais bei galimybėmis atvykti kemperiais.

Druskininkų TVIC informacija