Vienu metu bus galima mokytis ir mokykloje, ir įgyti profesiją: Druskininkai planuoja sudaryti sutartį su Alytaus profesiniu rengimo centru

Druskininkų savivaldybės vadovai ir švietimo srities atstovai, praėjusią savaitę apsilankę Alytaus profesinio rengimo centre, su šio centro atstovais aptarė jų siūlomas mokymosi programas ir modulius, apžiūrėjo turimą mokslo bazę, kalbėjo apie galimybes sudaryti bendradarbiavimo sutartį.

Kaip pažymėjo susitikime dalyvavęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, pasikeitus įstatymams, nuo šių mokslo metų mokiniams yra sudaryta galimybė mokytis ir mokyklose, ir profesijų rengimo centruose tuo pat metu, todėl ieškoma galimybių druskininkiečiams pasiūlyti kuo platesnį profesijų pasirinkimą.

„Galimybė vienu metu mokytis 9-12 klasėse ir profesinėje mokykloje yra labai naudinga ir reikalinga. Vyresnių klasių mokiniams profesijų pasiūla Alytuje – tikrai plati, tačiau būtina papildyti profesinio ugdymo programas moduliais, skirtais 9-10 klasių mokiniams, kad jie, dar mokydamiesi mokykloje, kartu galėtų susipažinti ir išbandyti juos dominančias profesijas, gauti pirmuosius įgūdžius“, – po susitikimo sakė L. Urmanavičius.

Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown atkreipė dėmesį į labai svarbų dalyką – jau šiemet, nuo rugsėjo mėnesio, mokiniams, kurie nuspręs mokytis Druskininkų švietimo centre, bus sudaryta galimybė mokytis ir Alytaus profesinio rengimo arba Druskininkų Žirmūnų mokymo centruose. Jiems bus sudarytas patogus tvarkaraštis, taip pat bus užtikrintas nuvežimas į Alytuje vyksiančias praktines pamokas.

„Yra vyresniųjų klasių mokinių, kurie, besimokydami mokykloje, jau nori susipažinti su mėgstamomis profesijomis, nori jas išbandyti, pasitikrinti savo gebėjimus, tačiau tėvai tokio amžiaus vaikų dar nenori išleisti į kitus miestus mokytis profesijos, gyventi bendrabučiuose savarankiškai. Suprasdami tokį tėvų norą ir vertindami profesinių įgūdžių svarbą jaunam žmogui, planuojame, kad abi mokslo įstaigos suderins tvarkaraščius, o Švietimo centras pasirūpins mokinių nuvežimu į praktines pamokas Alytuje. Todėl dabar yra būtent tas laikas, kai galima teikti prašymus mokytis Druskininkų švietimo centre ir pildyti prašymus mokytis norimų profesijos modulių. Labai kviečiu tuos, kurie svarsto, bet nežino, ką, kur ir kaip užpildyti, kreiptis tiesiai į Švietimo centrą tel. (8 313) 51853, susitarti dėl asmeninės konsultacijos bei pagalbos, pildant dokumentus“, – sakė D. Brown.

Alytaus profesinio rengimo centro vadovas Vytautas Zubras pažymėjo, kad centre siekiama užtikrinti kokybišką mokymą – sukurta stipri mokymo bazė, mokytojai – savo srities profesionalai: „Mokantis, einama nuo paprasto iki sudėtingo. Norime užtikrinti labai kokybišką mokymą. 9-10 klasėms reikia bendresnių modulių, o, jau turėdami vidurinį išsilavinimą, mūsų mokiniai gali rinktis iš daugiau mokymo programų. Mums svarbu, kad mokiniui ugdymas būtų naudingas, įdomus, kokybiškas, novatoriškas. Turime gerus partnerius Suomijoje, Tenerifėje, Lenkijoje – mokiniai važiuoja stažuotis, įgyti patirties“.

Druskininkų savivaldybės vadovai ir švietimo srities atstovai su Alytaus profesinio rengimo centro darbuotojais aptarė jų siūlomas mokymosi programas ir modulius, apžiūrėjo turimą mokslo bazę, kalbėjo apie galimybes sudaryti bendradarbiavimo sutartį/Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

Druskininkų  savivaldybės informacija