Vaikai mokėsi saugoti aplinką


Lapkričio 17-25 d.  ,,Atgimimo“ mokyklos trečių klasių mokiniai dalyvavo Europos atliekų mažinimo savaitės renginiuose, vykdydami trumpalaikį projektą „Pasirink. Taupyk. Saugok“. Kadangi šių metų tema – ,,Vienkartinis plastikas“, visa savaitės veikla ir buvo susieta su vienkartinio plastiko vartojimo mažinimu. Trečių klasių mokytojos J. Šikšnienė, L. Dabrukienė, D. Milevskienė kartu su vaikais aptarė projekto veiklas ir sudarė visos savaitės planą.

Mokiniai prie didžiųjų prekybos centrų dalijo pirkėjams skrajutes, kuriose raginama mažinti plastikinių maišelių naudojimą/„Atgimimo“ mokykos archyvo nuotrauka

   

Pirmadienį trečiokai žiūrėjo dokumentinius filmus apie plastiko atliekų poveikį gyvajai gamtai, diskutavo, ką reikėtų daryti, kad mažiau naudotume plastikinių pakuočių ir taip saugotume gamtą bei save. Klasių mokytojos pasiūlė vaikams pirmiausia paskaičiuoti, kiek plastikinių maišelių kasdieną sunaudoja viena šeima ir padaryti statistinę savaitės analizę. Kitą dieną mokiniai jau pateikė duomenis, kiek šeima panaudojo naujų plastiko maišelių per dieną, kiti mokiniai net suskaičiavo visus namuose esančius plastikinius maišelius. Trečiadienį mokiniai akcijoje prie didžiųjų prekybos centrų dalijo pirkėjams skrajutes, kuriose raginama mažinti plastikinių maišelių naudojimą. Taigi apie vykdomą projektą žinia pasklido ne tik mokykloje, bet ir visame mieste.

Kitas projekto etapas – kūrybinės dirbtuvėlės, kuriose, gaminat darbelius, buvo panaudotos antrinės žaliavos iš plastiko. Kadangi artėja Kalėdos, mokiniai su mokytojomis nusprendė pagaminti mokyklai šventinių papuošimų – originalių snaigių iš nenaudojamų sagų, kurių tikrai yra kiekvienuose namuose. Sagas darbeliams rinko ne tik trečiokai, bet ir visi pradinukai.

Kūrybinėse dirbtuvėlės, gaminat darbelius, buvo panaudotos antrinės žaliavos iš plastiko/„Atgimimo“ mokykos archyvo nuotrauka

 

Penktadienį kiekviena klasė susumavo statistinės analizės duomenis „Plastikinių maišelių naudojimas mano šeimoje“, pristatė diagramas draugams ir pradėjo dar vieną tyrimą apie organinių medžiagų, popieriaus ir plastiko irimo procesą dirvožemyje. Tyrimo rezultatas bus aiškus tik pavasarį, kai trijose duobėse užkasti plastikiniai maišeliai, obuoliai, popierinės servetėlės peržiemos, o tada bus atkastos duobės ir įvertintas irimo procesas.

Europos savaitės atliekų mažinimo renginius pabaigė smagi viktorina, kurią paruošė ir vedė Druskininkų visuomenės sveikatos biuro specialistė Irma Tamulevičienė. Mes mokėmės pasirinkti saugesnį ir atsakingą bei taupų vartojimą, naujas antrinių žaliavų panaudojimo galimybes, pritaikyti įgytas žinias mokykloje ir namuose.

    

Virginija Žėkaitė,
„Atgimimo“ mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui