Švietimo įstaigų bendruomenės kviečiamos kurti savo svajonių aplinką

Praėjusią savaitę Druskininkų savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai susitiko su visų aštuonių Druskininkų mokyklų ir darželių atstovais: mokinių tarybų nariais, mokytojais, tėvais. Susitikimo tikslas – aptarti galimybes, įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą jiems patiems sukurti savo svajonių mokymosi erdves.

Susitikime savivaldybės vadovai ir administracijos specialistai su visų aštuonių Druskininkų mokyklų ir darželių atstovais aptarė galimybes, įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą jiems patiems sukurti savo svajonių mokymosi erdves / Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

„Ne architektai, ne mokyklų vadovai, o vaikai ir jaunimas turi nuspręsti, kokių erdvių jiems reikia. Dar 2020 m. pirmą kartą pakviečiau mokinius dalyvauti, sprendžiant, kaip reikėtų atnaujinti mokyklų erdves. Tuomet mums pavyko šauniai įgyvendinti mokinių pasiūlymus – mokyklų bendruomenės atnaujino lauko erdves, vidinius kiemelius, valgyklas, holus ir kitas vietas. Tam skyrėme 30 tūkst. eurų. Šį kartą lėšos gerokai solidesnės, ir projektų apimtys bus daug didesnės – vien reikalingų techninių dokumentų rengimui skirta 345 tūkst. eurų. Mokyklų bendruomenių pateiktas svajones projektuosime ir įgyvendinsime per ateinančius trejus metus“, – sakė meras Ričardas Malinauskas.

Kiekvienos švietimo įstaigos atstovui buvo įteikta USB laikmena, kurioje įrašyti visi reikalingi lauko erdvių planai, kad įstaigų bendruomenės galėtų kurti ir projektuoti savo idėjas.

Susitikimo metu sutarta, kad kūrybiniam procesui bus skirti du mėnesiai. Per tą laiką švietimo įstaigų bendruomenės galės diskutuoti, planuoti, rengti konkursus ir visaip stengtis išrinkti geriausią bei reikalingiausią idėją.

Kiekviena įstaiga savivaldybei iki gegužės 2 d. pateiks savo atrinktą idėją – bus įgyvendintos visų aštuonių įstaigų idėjos.

„Drąsiai svajokite, fantazuokite, semkitės minčių iš gerųjų pavyzdžių, kurkite savo svajonių erdvę“, – sakė R. Malinauskas.