Aptarti svarbiausi greitosios medicinos pagalbos centralizacijos klausimai

Praėjusią savaitę Druskininkuose apsilankė Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties direktorius Nerijus Mikelionis, direktoriaus pavaduotoja medicinai Ilona Kajokaitė ir Slaugos padalinio vadovas Donatas Paliulionis. Su savivaldybės vadovais, Pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) vadovybe bei greitosios medicinos pagalbos personalu jie aptarė Greitosios medicinos pagalbos centralizacijos klausimus.

Kauno greitosios medicinos pagalbos stoties atstovai su savivaldybės vadovais, PSPC vadovybe bei greitosios medicinos pagalbos personalu aptarė Greitosios medicinos pagalbos centralizacijos klausimus / Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

„Mums svarbiausia, kad mūsų gyventojai ir svečiai visai nepajustų centralizacijos – paslaugos turi būti teikiamos kokybiškai ir operatyviai. Susitikime dar kartą pažymėjau, kad mums, kaip kurortui, kaip pasienio savivaldybei, susiduriančiai su daug daugiau iššūkių nei kitos savivaldybės, gyvybiškai svarbu turėti bent 3 GMP brigadas. Nesvarbu, kam priklausys Greitosios medicinos pagalbos tarnyba, svarbiausia, kad paslaugos mūsų žmonėms nenukentėtų, o, laikui bėgant, – gerėtų“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas.

Susitikimo metu aptarti paslaugų teikimo, darbo sutarčių, užmokesčio, atostogų, kitų socialinių garantijų perkėlimo į naują darbovietę, darbo krūvio, įrangos atnaujinimo ir daugelis kitų aktualių klausimų.

Primename, kad nuo liepos 1 dienos greitoji medicinos pagalba bus teikiama centralizuotai, įkūrus vieningą, visoje šalyje veikiančią tarnybą su penkiais teritoriniais – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio – padaliniais.

Šiuo metu Druskininkų greitosios medicinos pagalbos brigados yra VšĮ Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centro struktūroje, o nuo liepos priklausys Greitosios medicinos pagalbos tarnybos Kauno padaliniui.