Savanorės Giedrės pirmoji patirtis „Saulės“ mokykloje

Pernai gruodį Druskininkų „Saulės“ pagrindinė mokykla tapo akredituota jaunimo savanorius priimančia organizacija. Apie savanorystę pastaruoju metu daug kalbama, nemažai jaunų žmonių taip siekia įgyti tam tikros gyvenimiškos patirties, tačiau tikrai ne visi ryžtasi savanoriauti. Mokykla, teikdama paraišką, kartu su mokyklos bendruomene svarstė veiklas, kuriose galėtų prisidėti savanoriai – padėti pradinukų prailgintose dienos grupėse bei su specialiųjų poreikių vaikais, talkinti renginiuose, projektinėse veiklose.

„Saulės“ mokykla džiaugiasi aktyvia ir darbščia savanore G. Zdanavičiūte/Asmeninio archyvo nuotrauka

O sausį mokyklos bendruomenė pasipildė aktyvia, geranoriška, darbščia savanore Giedre Zdanavičiūte, kuri greitai įsiliejo į mokyklos gyvenimą. Nors po žiemos atostogų visi mokiniai mokomi nuotoliniu būdu, mokykloje buvo sudaryta mobili pradinukų grupė vaikams, kurių tėveliai dirba. Giedrė labai greitai surado bendrą kalbą su mažaisiais mokinukais, jiems padėdama prisijungti prie vaizdo pamokų, atlikti mokytojų paskirtas namų užduotis, užimdama pradinukus laisvalaikiu. Kadangi merginai puikiai pavyko užmegzti ryšį su vaikais, mažieji labai laukia kiekvieno susitikimo su savanore.

Giedrė save apibūdina, kaip užsispyrusią, siekiančią savo užsibrėžtų tikslų, kartais – šiek tiek išsiblaškiusią. „Mėgstu priimti naujus iššūkius ir kiekvieną veiklą atlikti „su ugnele“. Esu pasirengusi padėti kitiems, todėl ir pasirinkau savanorišką veiklą. Mintis apie savanorystę kilo dar mokykloje, tačiau tuomet pritrūko žinių, laiko bei pasiryžimo. Pasidomėjusi apie galimybes savanoriauti ir Lietuvoje, ir užsienyje, suradau man šiuo metu labiausiai tinkamą jaunimo savanoriškos tarnybos programą. Netrukus taip ir prasidėjo mano savanoriškos veiklos kelionė Druskininkų „Saulės“ pagrindinėje mokykloje. Nauja patirtis iš pradžių vertė šiek tiek jaudintis, tačiau kolektyvas šiltai mane priėmė ir leido pajusti, jog esu čia laukiama. Darbas su vaikais atvėrė daug naujų įžvalgų ne tik apie juos pačius, bet ir apie save. Kiekvieną rytą į mokyklą einu puikiai nusiteikusi, o ir mane pasitinka vaikučių šypsniai ir noras bendrauti. Nesitikėjau atrasti tiek drąsos, tikėjimo savimi ir tuo, ką darau. Bet būtent todėl ir norėjau išbandyti savanorystės siūlomas galimybes. Visiškai sutinku, kad savanoriška veikla yra naudinga. Ji ne tik suteikia naujos patirties ir įspūdžių, bet ir formuoja asmenybę, padeda atrasti bei suprasti save“, – mintimis apie savanorišką veiklą dalijasi Giedrė.

Savanorystė – tai pati geriausia galimybė padėti kitiems, kartu realizuojant savo gebėjimus, talentus ir įgyjant naujos patirties bei įgūdžių, ugdyti bendrąsias kompetencijas, geriau pažinti save. Savanorystė ne tik Giedrei, bet ir mokyklai yra nauja patirtis. Už bendravimą, bendradarbiavimą, padrąsinimus ir patarimus esame dėkingi savanorišką veiklą organizuojančios asociacijos „Padėkime vaikams“ pirmininkei Laurai Gardziulevičienei bei mentorei Aistei Fedaravičiūtei.

Lina Vanagaitienė,
„Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui