„Saulės“ mokyklos bendruomenė šventė Nepriklausomybės atkūrimo trisdešimtmetį

Trisdešimt laisvės metų – ilga ir reikšminga tautos kelio atkarpa, paženklinta ieškojimais ir atradimais, iššūkiais, pergalėmis ir nusivylimais, didėjimu ir, deja, sumažėjimu, savikūra ir branda. Kovo 11-oji pasibeldė į mūsų širdis pačiu laiku – tądien galėjome laisvi ir nieko nesibaimindami, susirinkę draugėn, giedoti laisvės giesmes, švęsti ir tarti Lietuvos vardą. Ypatingais renginiais šią svarbią sukaktį paminėjome ir mes, ,,Saulės“ mokyklos bendruomenė.

Šiltai ir iškilmingai Kovo 11-ąją paminėjo „Saulės“ mokyklos bendruomenė/Algio Bolio nuotrauka

Nuo ankstyvo rytmečio mokiniai rinkosi į kitokio pobūdžio pamokas: projektinių veiklų metu vaikai kartu su auklėtojomis gamino laisvės trisdešimtmečio istorinę laiko juostą – kiekviena klasė ir net tądien darbavęsi mokytojai dalykininkai plakate atspindėjo reikšmingus konkrečių metų įvykius, sukaktis, sporto pergales, laimėjimus. Jie kirpo, klijavo, dėliojo koliažus, puošė karpiniais, lankstiniais, pagamino ir erdvinius simbolius, naudojo tautines spalvas… Įvairiomis technikomis užpildyti plakatai sugulė į 30-ies metrų ilgio vėliavą, kuri šiuo metu puošia mokyklos I-ojo aukšto fojė. Tai – ne tik puiki dekoracija, bet ir informatyvi edukacinė erdvė, nes mokiniai domisi tautos istorija, jos įvykiais.

Mokyklos bendruomenės nariai buvo pakviesti ir į Šv. Mišias, kurias aktų salėje aukojo Druskininkų (Ratnyčios) Šv. Apaštalo Baltramiejaus parapijos klebonas Medardas Čeponis. Šv. Mišios buvo aukojamos už visą bendruomenę – mokiniai ir mokytojai ne tik išklausė prasmingą pamokslą, bet ir gavo dvasinį palaiminimą, dalijosi šventinta duona. Šv. Mišių metu tikybos mokytoja Ieva Dovidauskienė kartu su savo mokiniais atliko bažnytines giesmes. Tai suteikė ypatingo iškilmingumo, pakilumo, ramumo. Renginio metu pašventinta ir Lietuvos Respublikos vėliava. Kiek vėliau visa mokyklos bendruomenė iškilmingai rikiavosi mokyklos vidiniame kiemelyje – nešini tautiniais simboliais, akcentais (vėliavėlėmis, vėjo malūnėliais) kartu su KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos kariais savanoriais pašventintą LR vėliavą pakėlėme, giedodami tautišką giesmę, skraidindami į dangų savo gražiausias mintis, pasižadėjimus, įsipareigojimus šaliai.

Renginių kulminacija tapo mokinių šventinis sveikinimas aktų salėje. Net trisdešimt koncerto dalyvių renginio pradžioje iškilmingai į salę nešė LR vėliavą, kuri tądien simbolizavo tautos nueitą kelią Nepriklausomybės link – nuo senųjų laikų, Lietuvos žemių suvienijimo, atkaklios kovos su kryžiuočiais, lietuviško rašto priespauda iki žmonių tautinės sąmonės sustiprėjimo, noro susigrąžinti valstybingumą, nepriklausomybę, įsiliejimo į Baltijos kelią, Sąjūdį… Renginio metu buvo pasidžiaugta ir kone mėnesį trukusių darbų rezultatais: apdovanoti istorinių žinių konkurso „Aš žinau“, piešinių konkurso „Piešiu Lietuvai“ laureatai.

Visą mėnesį šalyje buvo minimos Lietuvių kalbos dienos – mūsų mokykloje taip pat organizuoti renginiai, skirti atkreipti vaikų dėmesį į kalbos grožį, jos mokėjimo ir puoselėjimo svarbą: mokiniai dalyvavo Raštingiausio mokinio konkurse, taip pat atkakliai varžėsi Lietuviškos knygos skirtuko rinkimuose – iš viso konkurse dalyvavo net 127 skirtukai, už kuriuos galėjo balsuoti ir gražiausius išrinkti visa mokyklos bendruomenė! Renginio metu paskelbti nugalėtojai, jiems įteiktos dovanos, už kurias dėkojame KASP Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109 kuopos vadui kpt. Kęstučiui Valentai ir štabo seržantui Nerijui Jakubynui bei UAB ,,Kautros keltuvai“ (Lynų kelias Druskininkuose). Tądien šventinių sveikinimų, skambių dainų, trankių šokių Lietuvai netrūko – mus jaudino, džiugino ir sveikino mokytojų I. Daniušienės, B. Levanaitienės, R. Simutienės ugdytiniai. Gražiu akordu tapo Rasos lituanistinės mokyklos, esančios JAV, Napervilyje, sveikinimas mūsų mokyklai – tokį patį šventinį sveikinimą už Atlanto gyvenančiai lietuvių bendruomenei siuntėme ir mes!

Netrūko tądien ir kitokių pramogų: po šventinio koncerto mokytojai ir svečiai skubėjo ragauti  senųjų lietuviškų patiekalų – norėjosi ir atsikvėpti, ir pabūti kartu, suplanuoti būsimus darbus ir pasidžiaugti nuveiktais. Dieną vainikavo tradicinės Bendruomenės sporto varžybos, kuriose ir vėl draugiškai susirungė mokytojų, mokinių ir tėvelių komandos. Bendruomenės sporto taurė po atkaklios kovos iškeliavo į tėvelių rankas. O renginyje tikrai netrūko geros nuotaikos, emocingumo ir nuoširdžių šypsenų – juk sportinis šurmulys ir iššūkiai, noras pasivaržyti vienija, buria!

Meilė tėvynei prasideda nuo meilės žmogui, šeimai, gimtinei, mokyklai. Todėl, minėdami šią gražią sukaktį, drąsiai galime didžiuotis ir džiaugtis savo bendruomene ir jos atsidavimu – kasdien matome atkaklų ir kruopštų mokytojų triūsą, idėjų palaikymą ir įgyvendinimą, vieningumą, mokinių užsidegimą, iniciatyvumą, atvirumą, norą padaryti daug ir gerai. Tariame nuoširdų ačiū! Jūsų darbas – gražiausia dovana Lietuvai!

Renata Jaskelevičienė