„Saulės“ mokyklos bendruomenę subūrė padėkos šventė „Nešu saulę Tau į delnus“

Gražų birželio 13osios vakarą „Saulės“ pagrindinės mokyklos bendruomenė susirinko į tradicinį, mokslo metus vainikavusį renginį „Nešu saulę Tau į delnus“. Pagrindiniu šios šventės herojumi, kaip ir kasmet, tapo dėkingumas. Kiekvienas žodis ir veiksmas tądien buvo pripildytas nuoširdumo ir šilumos. Susirinkę kartu mes ne tik šventėme, bet ir sustiprinoame mus siejantį ryšį. Tai buvo diena, kai sustojome akimirkai ir įvertinome visus mus supančius stebuklus: mokinius, mokytojus, tėvus, mokyklos draugus. Visus, kurie praturtina mokyklos gyvenimą.

Jau tryliktą kartą buvo pasidžiaugta mokyklinėmis pergalėmis. Susirinkusius renginio dalyvius pasveikino ir padėkas, paukščio statulėles „Svajonių skrydis“ bei simbolines dovanas padėjo įteikti šventės svečiai: Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Diana Brown, Druskininkų savivaldybės švietimo skyriaus vedėja Jurgita Naruckienė, jos pavaduotoja Inga Jakavonienė, Švietimo skyriaus vyriausioji specialistė Justina Vasilienė, Druskininkų savivaldybės administracijos vyriausioji specialistė – tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Agnė Volckevičienė, Visuomenės sveikatos biuro direktorė Inga Kostina, Krašto apsaugos savanorių pajėgos Dainavos apygardos 1-osios rinktinės 109-osios kuopos vadas kapitonas Kęstutis Valenta bei menininkė Rūta Kazakevičienė.

Padėkų dienos šventė „Nešu saulę Tau į delnus“ sukvietė į mokslo metų palydėtuves gausų būrį mokinių, kurie per šiuos mokslo metus savo pasiekimais garsino „Saulės“ mokyklos vardą. Net 103 jaunuoliai buvo pakviesti į sceną. Paukščiukų statulėlėmis, padėkų raštais ir Druskininkų savivaldybės tarybos nario Donato Mizaros įsteigtais prizais buvo apdovanoti pačius aukščiausius įvertinimus – dešimtukus – metiniame kraityje susikrovę mokiniai. Šiais metais tokių mokinių, besimokančių 5-8 klasėse, buvo trylika. Keturiolika moksleivių mokslo metus baigė, turėdami tik po du devintukus, kurie puikiai derėjo šalia dešimtukų.

Už puikų mokymąsi, aukštus pasiekimus savivaldybės bendro ugdymo mokyklų ir respublikinėse olimpiadose bei konkursuose, aktyvų dalyvavimą mokykliniame gyvenime buvo apdovanota 8a klasės mokinė Ieva Stanevičiūtė. Ievai už akademinius pasiekimus buvo įteikta buvusio druskininkiečio, o dabar Briuselyje, Europos Gynybos agentūroje dirbančio Dariaus Šavolskio įsteigta piniginė premija.

Dar viena ypatinga dovana už nuolatinę asmeninę ūgtį ir savęs pažinimą buvo įteikta 8b klasės mokiniui Eimantui Saulėnui. Jam asmeninę Rūtos ir Simono Kazakevičių šeimos įsteigtą premiją įteikė R. Kazakevičienė.

Renginio metu įteiktos padėkos ir rėmėjų dovanos olimpiadų laimėtojams, savivaldybės, zoninių ir respublikinių konkursų laureatams, sporto varžybų nugalėtojams.

Vienas iš ypatingiausių renginio momentų buvo mokyklos direktorės Linos Bagdanavičienės sveikinimas mokytojams. Savo kalboje direktorė pabrėžė mokytojų darbštumą, pasiaukojimą ir neįkainojamą indėlį į vaikų ateitį. Juk už kiekvieno matomo mokinio nugaros stovi mokytojas. Tas, kuris pataria, padrąsina, parodo tinkamą kryptį.

Maloniai buvo nustebintos mokytojos Inga Matulevičienė ir Renata Jaskelevičienė, kurioms buvo įteiktas Druskininkų savivaldybės tarybos nario, mokyklos direktoriaus pavaduoto ugdymui Algio Bolio įsteigtas prizas „Metų darbuotojas“.

Padėkos šventėje „Nešu saulę Tau į delnus“ pasidžiaugta mokyklinėmis pergalėmis / „Saulės“ pagrindinės mokyklos archyvo nuotraukos

Padėkų paukščiai leidosi į didžiausių pagalbininkų – tėvų delnus. Jiems direktorė padėkojo už pasitikėjimą, tikėjimą mokytojų misija ir nuolatinę paramą.

Šventinę nuotaiką dalyviams padėjo sukurti mokytojos Birutės Levanaitienės šokių studija „Rock-rock“, mokytojos Onutės Žukienės vadovaujamos studijos „Žvaigždžių sonata“ mažosios dainininkės, mokytojo Ovidijaus Miniausko vadovaujami mergaičių ansamblis „Saulės lašas“ ir mokyklos mokytojų ansamblio dainininkės.

Padėkų dienos „Nešu saulę Tau į delnus“ renginys dar kartą įrodė, kad mūsų bendruomenė yra stipri ir vieninga. Tai buvo diena, kupina džiaugsmo, šypsenų ir nuoširdžių akimirkų. Tokie renginiai ne tik suteikia galimybę pasidžiaugti vieniems kitais, bet ir stiprina tarpusavio ryšius, primina, kad esame viena didelė šeima.

Nuoširdžiai dėkojame visiems, kurie prisidėjo prie šio nuostabaus renginio organizavimo. Dėkojame rėmėjams, be kurių pagalbos ši šventė nebūtų įvykusi. Dėkojame Druskininkų savivaldybei, Tarybos nariui Donatui Mizarui, UAB „Saulmega“, UAB „Pietų Megrame“, verslininkui Arūnui Palačioniui, „Fotkei“, Druskininkų TVIC ir Jaunimo užimtumo centrui.

Tikimės, kad Padėkų dienos šventė ir toliau bus viena iš svarbiausių mūsų bendruomenės tradicijų.

Vida Giedraitienė,

„Saulės“ pagrindinės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui