„Saulės“ mokykloje – unikali autistams skirta klasė

Vakar „Saulės“ progimnazijoje oficialiai buvo atidaryta iš dviejų patalpų susidedanti klasė specialiųjų poreikių moksleiviams, sergantiems autizmu. „Tokių kambarių Lietuvos mokyklose sunkiai rasite, juos turi tik specialūs centrai“, – pristatydama naujausią klasę specialiųjų poreikių vaikams, kalbėjo Druskininkų „Saulės“ progimnazijos direktorė Ramutė Siliūnienė.

Druskininkų mero pavaduotojas L. Urmanavičius, Švietimo skyriaus vedėja D. Brown, Savivaldybės ugdymo įstaigų vadovai dalyvavo „Saulės“ progimnazijoje surengtame specialiųjų poreikių moksleiviams, sergantiems autizmu, skirtos klasės atidaryme/Laimučio Genio nuotrauka

Į naujosios klasės „Saulės“ progimnazijoje atidarymą atvyko Druskininkų mero pavaduotojas Linas Urmanavičius, Švietimo skyriaus vedėja Diana Brown, kitų Savivaldybės ugdymo įstaigų vadovai.

Dviejų kambarių bloką sudaro individualiam darbui skirta patalpa su įdomiu atsiribojimo nuo aplinkos segmentu bei sensorinis kambarys. Kaip teigė „Saulės“ progimnazijos direktorės pavaduotoja ugdymui Lina Vanagaitienė, sensorinis kambarys yra skirtas vaikams, kad aplinkos pažinimui jie galėtų panaudoti visus pojūčius – regą, klausą, šviesą: „Pats vaikas, atėjęs, gali pasirinkti šviesas pagal savo būseną. Tas pasirinkimas parodo, ką vaikas jaučia iš vidaus. Kambaryje yra daug garsų, vaikas gali pasirinkti – nuo miesto triukšmo iki visiškos ramybės. Autistai pratinami prie įvairių garsų, kurie juos galėtų sudirginti mieste.“

Kambarys skirtas ne tik vaikams, turintiems autizmo sutrikimą, į jį kviečiami visi progimnazijos moksleiviai. Sensorinis kambarys panaudojamas muzikos, šokių pamokoms ir net kaip relaksacijos erdvė mokytojams bei mokiniams.

Progimnazijos vadovės dėkojo Savivaldybei ne tik už unikalią klasę, bet ir mokykloje baigiamą įrengti modernų liftą, kuris iš esmės pagerins negalią turinčių moksleivių mobilumą.

Mero pavaduotojas L. Urmanavičius pripažino, jog tik 10 proc. Lietuvos mokyklų yra pritaikytos neįgaliesiems: „Džiaugiamės, kad keičiasi aplinka, kad tėvai turi alternatyvą, kaip specialiųjų poreikių vaikus integruoti į mokyklą ugdymui, tėvai gali pasirinkti, į kokią klasę leisti savo vaikus. Turime keistis, padarėme vieną klasę specialiųjų poreikių vaikams, dabar po žingsnelį judėsime toliau, į priekį.“

L. Urmanavičius įteikė „Saulės“ progimnazijos specialiųjų poreikių klasės kuratorei vaikams skirtą ir kūrybinį mąstymą skatinantį žaidimą bei palinkėjo sėkmingo darbo.

Ši klasė buvo įrengta Druskininkų savivaldybės lėšomis ir kainavo 20 tūkst. eurų. Tai – jau trečioji specialiųjų poreikių vaikams skirta klasė „Saulės“ progimnazijoje.

Druskininkų savivaldybės

informacija