„Ryto“ gimnazistų ir Alytaus vaikų globos namų auklėtinių draugystė

Sausio 15 dieną Druskininkų „Ryto“ gimnazijos 1a klasės mokiniai susitiko su Alytaus vaikų globos namų auklėtiniais. Jau ne pirmus metus jie vyksta į svečius, nuveža dovanų gerą nuotaiką, kartais – net ir vaidinimą. Vaikai, sužinoję, kad juos aplankys gimnazistai, taip pat ruošiasi. Kiekvienas susitikimas ir vieniems, ir kitiems ilgai išlieka atmintyje.

Druskininkų „Ryto“ gimnazijos mokiniai aplankė Alytaus vaikų globos namų auklėtinius, dovanojo savo draugystę ir gerą nuotaiką/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotraukos

Šįkart, vos tik atvažiavus, nustebino draugiškos auklėtojų ir globotinių šypsenos, kviečiančios bendrauti. Buvo nutarta, kad pirmoji pažintis prasidės pasirodymais. Gimnazistai suvaidino savo sukurtą sakmę „Kodėl pirtyse nebeliko velnių“. Šeimininkai – mažiausiajam buvo penkeri –  sudainavo linksmą dainelę apie skaičius. O vyresnių merginų daina „Spindulys“ buvo palydėta ovacijomis. Po pasirodymų, išsiskirsčius grupelėmis, auklėtojos papasakojo, kad vaikai gyvena šeimynose – kiekvieną šeimyną sudaro aštuoni žmonės, pakvietė su kiekviena susipažinti artimiau.

Dauguma nustebo, įėję į kambarius ir iš karto pajutę jaukumą, visur – labai tvarkinga, erdvu. Žaisti su globotiniais buvo smagu – jokios įtampos, niekam nerūpėjo laimėti, svarbiausia – bendrauti. Mokiniai dalyvavo ir edukacinėje programoje – kartu gamino pelėdžiukus. Visi jautėsi tarsi seni, geri pažįstami. Kartu pasivaišino arbata ir skanėstais.

Vaikų globos namai – turtingi įvairių žaidimų, tačiau čia gyvenantys vaikai sakė, kad jie labai pasiilgsta nuoširdaus ir neapsimestinio bendravimo su bendraamžiais. Atsisveikinant, kiekvienas apsikabinimas buvo tikras ir nesuvaidintas. Kai kurie nenorėjo paleisti mūsų iš glėbio, vaikų akys tarsi kvietė – „Dar bent minutėlę pažaiskime, mes nenorime, kad jūs išvažiuotumėte“. Grįžtant namo, kilo daug minčių. „Kelionė į vaikų globos namus leido pažvelgti į gyvenimą iš kitos pusės, privertė susimąstyti, kiek mes daug turime, kai namuose laukia tėvai,“ – savo įžvalgomis dalijosi moksleiviai. „Pagalvojau, o kas būtų, jei vienas iš tų vaikų būtų mano mažasis brolis?“, – toks klausimas kilo ne vienam. „Žaidžiant, buvo ir gera, ir graudu, nes žinojome, kad gyvenime jų laukia daugiau, nei įprastai, iššūkių“, – ne vienam išsprūdo ir tokia mintis.

„Žmogus negali būti gyvas viena duona, jam svarbus ir geras žodis bei draugiškas žvilgsnis“, – taip galima perfrazuoti girdėtą biblinį posakį, susitikus su Alytaus vaikų globos namų auklėtiniais. Visi vieningai nutarė – šioje išvykoje įgauta reikalingų gyvenimo patirčių. Viena iš jų – abejingai nepraeiti pro šalia esantį, pasidalinti tuo, ką turi, negailėti padrąsinančio žvilgsnio ar žodžio. Gimnazistai dėkoja juos drauge važiuoti pakvietusiai mokytojai Eglei Aurylienei, kuri į Alytaus vaikų globos namus važiavo jau ne pirmą kartą. Ačiū jie sako ir Alytaus vaikų globos namų renginių organizatorei Linai Klebauskienei, kurios dėka susipažino su naujaisiais draugais.

Be to, prie kelionės prisidėjo ir gimnazijos mokytojai, jie surinko nemažą pinigų sumą.

Andra Mikulskytė,
„Ryto“ gimnazijos 1a klasės mokinė