„Ryto“ gimnazijos bendruomenė paminėjo Žemės dieną

Kasmet kovo 20-ąją pasaulyje minima Žemės diena neaplenkė ir Druskininkų „Ryto“ gimnazijos. Nuo pat kovo mėnesio pradžios mokyklos gamtos mokslų mokytojos klasėse kalbėjo apie būsimas akcijas ir užsiėmimus, o mokiniai, be abejo, noriai ėmėsi iniciatyvos. Mokytojos, norėdamos juos paskatinti, prižadėjo po gerą pažymį, na ir, aišku, – pagarbą ir savo šypseną visam likusiam pusmečiui.

Gimnazijos koridoriuose tvyrojo gražaus ir kilnaus pasiruošimo nuotaikos. Kas kabinetuose kalė paskutinius vinukus savo inkilėliui, kas nupiešė paskutinius štrichus plakatams, o kas sudėjo paskutiniuosius taškus idėjoms.

Tiesa, pirmųjų gimnazijos klasių D ir C mokiniai Žemės dieną pajuto anksčiau, minėdami ją inovatyviai – už mokyklos ribų. Jie dar kovo 19-tają susitiko su Metelių regioninio parko gamtininku-gidu Artūru Pečkiu. Susipažinę su saugomos teritorijos funkcijomis, gimnazijos jauniausieji atliko kūrybinę užduotį – „Kuriu savo saugomą teritoriją“.

Žemės dienos išvakarėse mokykla buvo puošiama. Stipriausieji iš visų kampų nešė inkilėlius, plakatus. Išaušus gražiam ir saulėtam kovo 20-tosios rytui, gimnazijos bendruomenę pirmojo aukšto fojė pasitiko įspūdinga rankų darbo inkilų paroda, devintos klasės darbščių mokinių nupiešti plakatai ir akcija „Obuolys mainais į smulkią techniką“, kuri buvo vykdoma visą dieną. Dėkojame dailės mokytojui Andriui Mosiejui, padėjusiam pirmojo aukšto fojė apipavidalinti, taip pat Virginijui Sutkui, kurio pastangomis buvo sukurti mokinių siužetai gamtosaugine tema.

Diena įsibėgėjo, iškėlus Žemės vėliavą. Antrosios A klasės mokiniai pirmosios pamokos metu, paskatinti biologijos mokytojos Daivos Vasiljevienės, ant aplinkinių medelių iškabino linksmas spalvotas medines dekoracijas, džiuginančias kiekvieną praeivį. Vėliau visi buvo kviečiami į mainų turgelį, surengtą trečiame aukšte. Ten gimnazijos bendruomenė galėjo atnešti savo nenaudojamą, nereikalingą daiktą ir pasiimti kažkieno kito atneštą, jam reikalingą bei traukiantį akį.

Šiais metais „Ryto“ gimnazija prie žemės išsaugojimo prisidėjo, ne tik informuodama mokinius apie mūsų planetos švaros ir saugos svarbą kiekvienam, bet ir suteikdama paukšteliams namus, kurdama projektus, mažindama atliekų kiekį ir mokydama senus daiktus prikelti naujam gyvenimui. Tikimės, jog ir ateityje šios gražios akcijos nebus pamirštos, o Žemės diena ir toliau bus taip kilniai minima.

Dėkojame visiems gamtos mokslų mokytojams, mokiniams ir geografijos mokytojai Romai Griškonytei, kasmet aktyviai prisidedančiai prie Žemės dienos minėjimo.

Antrosios A klasės mokiniai pirmosios pamokos metu, paskatinti biologijos mokytojos D. Vasiljevienės, ant aplinkinių medelių iškabino linksmas spalvotas medines dekoracijas, džiuginančias kiekvieną praeivį/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotrauka

Dorotėja Dyburytė,
„Ryto“ gimnazijos 2a klasės mokinė