Centras AQUA laikinai perima „Snow Areną“

Kovo 28 dieną sušauktame Druskininkų savivaldybės tarybos posėdyje pritarta sprendimui leisti uždarajai akcinei bendrovei „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ laikinai perimti „Snow Areną“ administruojančios UAB „Stamita“ teises ir pareigas, kol bus įvykdytas viešas konkursas, parenkant ūkio subjektą slidinėjimo veiklai.

2011 metais pradėjęs veikti pirmasis Pabaltijo šalyse į geriausiųjų pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkantis uždarų ir atvirų slidinėjimo trasų kompleksas „Snow Arena“ Druskininkams suteikia dar daugiau patrauklumo. Jau dešimti metai žiemą čia galima „rasti“ kasdien ir visus metus. Čia pramogauja žiemos sporto mėgėjai, atsakingiems startams ruošiasi profesionalūs sportininkai iš Lietuvos ir užsienio, o Druskininkų savivaldybės mokyklų šeštokai čia nemokamai išmoksta slidinėjimo pradmenų. „Snow Arenoje“ treniruojasi ir jaunieji Druskininkų slidininkai, kurie jau skina pergales ne tik šalies, bet ir tarptautinėse varžybose.

Kai 2009-aisiais Druskininkų savivaldybė kartu su bendrove „Stamita“ pradėjo įgyvendinti išskirtinį projektą – uždarų slidinėjimo trasų kompleksą „Snow Arena“, į šį svarbų Druskininkams pramogų infrastruktūros objektą Savivaldybė pritraukė 11,5 mln. eurų ES lėšų, o viešąjį konkursą laimėjusi statybų bendrovė „Stamita“ investavo daugiau kaip 17 mln. eurų nuosavų lėšų. Ir pagal Koncesijos sutartį ji įgijo teisę vykdyti veiklą 25 metus.

Šį pavasarį UAB „Stamita“, kuri statė „Snow Areną“ ir kurios pagrindinė veikla – statybų verslas, sulaukė pasiūlymo dėl stambaus panašaus pobūdžio objekto statybos užsienyje. Atsižvelgiant tai, kad dėl to pagrindinius įmonės resursus reikės skirti naujojo projekto vykdymui, „Stamita“ pasiūlė Savivaldybei, kuriai nuosavybės teise priklauso“ „Snow Arena“, perimti šio objekto veiklą.

Druskininkų savivaldybė ir Druskininkų savivaldybės Taryba atsižvelgė į tai, kad Druskininkams labai svarbu, jog šis jai priklausantis reikšmingas kurorto infrastruktūrai žiemos pramogų kompleksas veiktų sklandžiai, todėl pritarė, kad centras „Aqua“ laikinai perimtų UAB „Stamita“ teises ir pareigas už preliminarią 5,3 mln. eurų vertę. Į šią sumą įskaičiuoti atsiskaitymai su kreditoriais, darbuotojais, mokesčiai už sunaudotą elektros energiją, bendrovės įsigytą įrangą ir kiti.

Bendrovė „Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centras AQUA“ įpareigota pasitelkti nepriklausomus ekspertus koncesininko veiklai uždarosiose kalnų slidinėjimo trasose įvertinti ir pateikti Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriui išsamią informaciją iki birželio 30 dienos. Tada paaiškės ir galutinis įsipareigojimų dydis.

2011 metais pradėjęs veikti pirmasis Pabaltijo šalyse į geriausiųjų pasaulio slidinėjimo trasų penketuką patenkantis kompleksas „Snow Arena“ Druskininkams suteikia dar daugiau patrauklumo/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Komplekse pramogauja žiemos sporto mėgėjai, atsakingiems startams ruošiasi profesionalūs sportininkai iš Lietuvos ir užsienio/Druskininkų savivaldybės archyvo nuotraukos

Savivaldybės administracijos direktorius nustatys viešojo viešojo konkurso, parenkant ūkio subjektą veiklai uždarosiose kalnų slidinėjimo trasose, tvarką ir terminus. Tikimasi viešą konkursą įvykdyti ne vėliau kaip iki 2020 m. spalio 1 dienos.

Koncesininko teisių ir pareigų pagal Koncesijos sutartį perėmimo klausimu Savivaldybės administracijos specialistai konsultavosi ir su Konkurencijos taryba, kuri pritarė Savivaldybės veiksmams.

„Mano Druskininkai“ informacija