Rugsėjo 1-osios proga – mero R. Malinausko pamoka mokyklų mokinių tarybų atstovams

Antradienį Druskininkų mokyklose skambėjęs rugsėjo 1-osios skambutis naujiems mokslo metams subūrė mokinius, jų tėvelius, mokytojus ir visą švietimo bendruomenę. Šie mokslo metai – kitokie, daugiau dėmesio skiriama saugumui, tad mokyklose nemažai pokyčių.

Mokslo ir žinių dienos proga Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas susitiko su mokyklų mokinių tarybų nariais.

Mokslo ir žinių dienos proga Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas susitiko su mokyklų mokinių tarybų nariais/Dianos Sinkevičiūtės nuotraukos

Simbolinę pamoką pradėjęs Savivaldybės vadovas pasidžiaugė aktyviu, drąsiu jaunimu ir palinkėjo kantrybės, susitelkimo bei naujų atradimų.

„Man labai gera žinoti, kad jaunoji karta myli savo kraštą, kad šie jauni, aktyvūs žmonės ateityje kurs Druskininkų ir mūsų visų ateitį. Prisipažinsiu, likau nustebintas gerąja prasme. Klausydamas įdomių pasakojimų apie mokyklų gyvenimą, projektus ir mokinių tarybos veiklą, didžiavausi kiekvienu jaunu druskininkiečiu. Man labai svarbi mokinių nuomonė apie nuotolinį mokymą, apie mokyklų džiaugsmus ir problemas. Ačiū visiems, šiandien dalyvavusiems pamokoje. Manau, kad ji tikrai pavyko ir buvo labai naudinga“, – sakė R. Malinauskas.

Druskininkų „Ryto“ gimnazijos atstovai susitikime pristatė gimnazijos mokinių tarybos veiklą, Leipalingio ir Viečiūnų progimnazijos mokiniai papasakojo savo įspūdžius iš atostogų ir vasaros poilsio stovyklų, „Atgimimo“ ir „Saulės“ mokyklų atstovai kalbėjo apie mokinių bei tėvų įtraukimą į mokyklai svarbių sprendimų priėmimą. Švietimo centro atstovai pristatė svajonių profesijas, o M. K. Čiurlionio meno mokyklos atstovai kalbėjo apie meninius pasiekimus, kurie garsina Druskininkų vardą Lietuvoje ir užsienyje.

Mokiniai merui uždavė nemažai klausimų: domėjosi projektų eiga, ateities planais, klausė, kokius sprendimus meras priimtų, jeigu taptų Švietimo ir mokslo ministru bei smalsavo, ar, jo manymu, reikia mokyklose politologijos pamokų.