Projektas „Kurortologija“ padeda pažinti miestą ir save

Šiais mokslo metais „Atgimimo“ mokykloje sėkmingai startavęs naujas Savivaldybės projektas „Kurortologija“ antrąjį mokymosi pusmetį buvo skirtas dviem 8-toms klasėms – iš viso 52-iems mokiniams. Projekto veiklos buvo išplėstos, įtraukti kiti partneriai, todėl jo pavadinimas išsiplėtė ir tapo „Kurortologija – pažink miestą ir save“.

8-ųjų klasių mokiniams buvo sudarytos sąlygos įgyti kurortologinių bei sveikatos ugdymo žinių bei praktinių  įgūdžių/„Atgimimo“ mokyklos archyvo nuotrauka

Projekto metu mokiniai, atlikdami įvairius savęs pažinimo testus, žaisdami, mokėsi pažinti save, atrasti savo pomėgius, įvardyti asmenines savybes, kurios yra svarbios, kuriant savo ateitį.

Pažintinių ekskursijų ir praktinių užsiėmimų metu mokiniai lankėsi Druskininkų miesto muziejuje ir išsamiai susipažino su Druskininkų kurorto istorija, senaisiais gydymo metodais. Juos Druskininkų gydykloje vėliau galėjo palyginti su šiuolaikiniais.

Įdomias, išsamias praktines pamokas gydyklose vedė Druskininkų sveikatinimo ir poilsio centro „Aqua“ Druskininkų gydyklos direktorius Kęstutis Ramanauskas.

Projekto dalyviai turėjo puikią progą patys patyrinėti natūralius gamtinius Druskininkų kurorto išteklius – gydomąjį purvą ir mineralinį vandenį – bei jų panaudojimą žmogaus sveikatai, išsiaiškinti, kas gi slypi po įdomiais, galbūt sunkiai suprantamais procedūrų pavadinimais: fizioterapija, kineziterapija, fitoterapija, sužinoti, kokios yra pirčių rūšys, koks jų poveikis žmogaus sveikatai, kaip taisyklingai naudotis pirčių galia.

Kitos smagios ir pilnos judesio pamokos vyko Karolio Dineikos sveikatingumo parke. Ten praktines sporto ir sveikatinimo pamokas vedusi klubo „Sportas visiems“ vadovė bei trenerė Laimutė Butkevičienė užbūrė savo sportiniu entuziazmu.

Visos trenerės vedamos mankštos yra pagrįstos K. Dineikos metodika. Gryname ore trenerė lavino mokinių ištvermę, ugdė taisyklingą kūno laikyseną ir mokė taisyklingo kvėpavimo. Juk judėjimas – gyvybingumo šaltinis. Kuo daugiau judame, tuo mūsų organizmas labiau stiprėja, tampa atsparesnis stresui, įvairioms ligoms. Būti fiziškai aktyviam yra būtina – taip būsime sveikesni ir savarankiškesni, pagerėsmūsų gyvenimo kokybė. Na, o drąsiausieji aštuntokai išbandė ir maudynes šalto vandens kaskadose!

Džiaugiamės, kad  šis projektas pavyko, o 8-ųjų klasių mokiniams buvo sudarytos sąlygos įgyti kurortologinių bei sveikatos ugdymo žinių bei praktinių įgūdžių.

Vilija Šimkonytė,
„Atgimimo“ mokykla Karjeros ugdymo mokytoja