Pratybose buvo mokoma saugaus elgesio ant ledo

Vasario 6 d. LŠS G. Matulionio 103 šaulių kuopos iniciatyva buvo organizuotos praktinės priešgaisrinės saugos pratybos ne tik Druskininkų jauniesiems šauliams, bet ir „Ryto“ gimnazijos 1D ir 2 E klasių moksleiviams. Pratybų tema – saugus elgesys ant ledo, ką daryti, įlūžus, kaip išsigelbėti pačiam, naudojant parankines priemones. Buvo pademonstruota, kaip įlūžusius žmones gelbėja ugniagesiai gelbėtojai. Pratybas vedė Druskininkų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai bei narų komanda iš Alytaus VPGT.

 

Praktinės priešgaisrinės saugos pratybos surengtos ne tik Druskininkų jauniesiems šauliams, bet ir „Ryto“ gimnazijos 1D ir 2 E klasių moksleiviams/LŠS G.Matulionio 103 šaulių kuopos nuotrauka

Pratybos organizuotos, siekiant priminti moksleiviams apie saugų elgesį ant ledo. Buvo prisimintas ir tragiškas įvykis, sukrėtęs Druskininkus, kai moksleiviai, bandydami sutrumpinti kelią, ėjo ledu ir įlūžo, o nelaimė baigėsi tragiškai. Ugniagesiai akcentavo, jog dabartinės žiemos labai permainingos, dažni temperatūrų svyravimai ledą ant vandens telkinių daro apgaulingą, ir nelaimė gali įvykti bet kada. Kaip sakė ugniagesiai gelbėtojai, geriau vandens telkinį apeiti nei rizikuoti savo gyvybe. Moksleiviai uždavinėjo klausimus gelbėtojams, o pratybose dalyvavę mokytojai domėjosi, ar tokios naudingos pamokos vedamos ir kitose mokyklose. Pedagogai pripažino, jog tai itin vertinga informacija, nes ji pateikiama, praktiškai demonstruojant, ir įsimenama geriau, nei, demonstruojant  „sausas“ skaidres klasėje. Pratybose dalyvavę „Ryto“ gimnazijos mokytojai sakė, kad jos buvo labai naudingos bei įdomios, jie viliasi, kad moksleiviai įsiminė ugniagesių gelbėtojų patarimus. Juolab, jog ir patys pamatė, kuo gali baigtis neatsakingas ir nesaugus elgesys ant ledo. Visi tikisi, kad ši pamoka padės išsaugoti gyvybes.

 

LŠS G.Matulionio 103 šaulių kuopos informacija