Valandėlė – su muzika

Sausio 22 dieną Viečiūnų progimnazijoje apsilankiusi savaitraščio „Mano Druskininkai“ žurnalistė Ramunė Žilienė mokiniams ir mokytojams suteikė galimybę susipažinti su muzikos pasauliu. Muzika – jos pomėgis.

R. Žilienė fortepijonu atliko M. K. Čiurlionio, M. K. Oginskio bei kitų kompozitorių kūrinius/ Viečiūnų progimnazijos archyvo nuotrauka

R. Žilienei grojimas pianinu yra saviraiškos būdas, gal todėl moteris taip jautriai kalbėjo apie muziką, dalijosi savo prisiminimais, skatino mokinius atrasti sau patinkančią užklasinę veiklą ir prasmingai leisti laisvalaikį. Pianistė mokiniams papasakojo, kaip ji lavina grojimo įgūdžius, apie „vienos minutės iššūkį“, kuris kiekvieną žmogų priverčia susikaupti ir atlikti įvairius darbus, kartais vis nukeliamus ateičiai.

Viešnia fortepijonu atliko M. K. Čiurlionio, M. K. Oginskio, D. Kučinsko kūrinius, apie juos papasakojo. Mokiniai ne tik klausėsi užburiančių muzikos garsų, bet ir daug sužinojo apie muzikos atlikimo būdus.

„Patiko švelnus grojimas pianinu; buvo įdomu klausyti; klausydama muzikos, mąsčiau apie gyvenimą; nustebau, kad muziką galima paaiškinti; patiko, kad mums uždavinėjo klausimus; klausė mūsų nuomonės apie muziką,“ – šie mokinių įspūdžiai buvo puikus susitikimo įvertinimas.

Dėkojame R. Žilienei už šiltas akimirkas, praleistas kartu su muzika.

 

Viečiūnų progimnazijos informacija