Po karantino padiktuotų nuotolinių mokslo metų – turininga vaikų vasara

Moksleiviai, įveikę ypač sudėtingus mokslo metus, kai didžiąją jų dalį teko mokytis iš namų, tiesiogiai nebendraujant nei su mokytojais, nei su klasės draugais, pagaliau džiaugiasi vasaros atostogomis, kurios kompensuoja geros nuotaikos, bendravimo, aktyvios gyvensenos trūkumus.

Druskininkuose šią vasarą veikia net 34 poilsio stovyklos, kurias vaikai gali pasirinkti pagal savo pomėgius, poreikius ir pageidavimus. Druskininkai savivaldybės bei čia vasarojantiems vaikams ir jaunimui parengė turiningą vasaros atostogų programą.

Stovyklose – per 600 vaikų

Kaip teigė Druskininkų jaunimo užimtumo centro stovyklų kordinatorius Jonas Šimonis, šią vasarą vaikams pasiūlyta gausybė pačios įvairiausios pakraipos poilsio stovyklų – sporto, meno sričių, fizinės sveikatos stiprinimo, edukcijų.

Nors stovyklos mokamos, tačiau Druskininkų savivaldybė miesto gyventojų vaikų dieninėms stovykloms skiria 100 Eur krepšelį, kurį galima panaudoti dviem stovykloms po 50 Eur, arba 100 Eur vienai stovyklai su nakvyne.

J. Šimonio teigimu, iki liepos 23 dienos stovyklose su nakvyne dalyvavo 75 vaikai, 387 vaikai laiką leido dienos stovyklose, 50 vaikų lankė priešmokyklinukams skirtas stovyklas, 94 vaikai net du kartus pasinaudojo savivaldybės skirtais 100 eurų krepšeliais popamokinei veiklai, 31 vaikų tėvai sumokėjo bendrą kainą. Iš viso stovyklose dalyvauja 638 vaikai.

Poilsiauja ne tik Druskininkuose

Gerai yra tai, kad stovyklos organizuojamos ne tik Druskininkų mieste, bet ir kitose savivaldybės gyvenvietėse, net dvi stovyklos veikia Leipalingyje, po vieną – Viečiūnuose ir Neravuose.

Kai kurios stovyklos vaikus kviečia poilsiauti Šventojoje („Druskonio vaikai“, Vasaros rankinio sporto stovykla), Lazdijų rajono kaimo turizmo sodyboje („Pripildyti džiaugsmo 2021“), o Druskininkuose poilsiaujantys vaikai vežiojami po ekskursijas visoje Lietuvoje.

Jei analizuosime stovyklų trukmę, tai vaikai jas lanko nuo 5 iki 12 dienų, vienoje stovykloje paprastai vienu metu ilsisi apie 15 vaikų. Kadangi poilsiautojų skaičius ribotas, kai kuriose stovyklose vietų jau nėra iki pat rugpjūčio pabaigos.

Jei kalbėsime apie stovyklų profilius, tai daugiausia yra sporto ir meninės kūrybos pakraipų stovyklų. Ilsėtis ir treniruotis gali laisvųjų imtynių, krepšinio, tinklinio, rankinio aistruoliai – šias stovyklas dažniausiai organizuoja Druskininkų sporto centras, o joms vadovauja patyrę centro treneriai.

Vadovauja kūrybingos asmenybės

Ypač didelį pasirinkimą ilsėtis ir lavinti savo kūrybinius sugebėjimus turi polinkį menui turintys savivaldybės vaikai ir svečiai iš kitų Lietuvos bei užsienio miestų. Šioms stovykloms vadovauja menininkai, M. K. Čiurlionio meno mokyklos pedagogai, kūrybingos asmenybės.

Štai, vaikai ir jaunimas įvairių šokių gali išmokti, lankydami stovyklą „Šokis“, kuriai vadovauja šokių studijos „Dosado“ vadovas Povilas Lapinskas. Stovykloje „Šilkinė vasara“ žinoma menininkė Rūta Burbulė išmokys vaikus tapybos ant šilko paslapčių.

Kūrybinėje vaikų ir jaunimo stovykloje, kuri įsikūrė „Dainavos“ sanatorijoje, vaikai mokysis popierinių gėlių gamybos amato. „Menų kalvėje“ veikiančioje stovykloje „Kalu kalu meną“ stovyklautojai susipažins su tradiciniais ir šiuolaikiniais amatais, vaizduojamuoju ir taikomuoju menu. Vaikai, turintys polinkį teatrui, kviečiami į stovyklą „Teatras – tai aš“, kuriai vadovauja teatro ir kino pedagogikos specialistė Monika Mažonaitė.

Tie vaikai, kurie per atostogas nori ne tik pailsėti, bet ir pagilinti savo žinias įvairiose srityse, kviečiami į Gamtos mokslų ir Socialinių tinklų medijų stovyklas, kurias organizuoja vaikų universitetas ALFA. Vaikai, kurie nori pagilinti vokiečių kalbos žinias, kviečiami į stovyklą „Išmok vokiškai per savaitę“, o norintieji gauti daugiau žinių apie profesijas, laukiami stovykloje „Vasara su profesija“, kuri organizuojama profesinio mokymo centre „Žirmūnai“.

Savivaldybė skiria 100 eurų krepšelį

Ar brangu išleisti vaiką į stovyklą? Tos stovyklos, kurios  veikia tik dieną, o vaikai sugrįžta nakvoti į savo namus, yra pigesnės, jų kaina dienai prasideda nuo 15 eurų. Stovyklos su nakvyne kainuoja daugiau, o organizuojamos garsių Lietuvos žmonių – dar brangesnės. Štai garsaus krepšininko Mindaugo Kuzminsko organizuojama krepšinio stovykla kainuoja 370 eurų už pamainą.

Turint galvoje, kad Druskininkų savivaldybė vietos gyventojų vaikams dieninėms stovykloms skiria 100 Eur krepšelį, kurį galima panaudoti dviem stovykloms po 50 Eur, arba 100 Eur vienai naktinei stovyklai, vaiko išleidimas į stovyklą tėvams nebus didelė finansinė našta.

Po sudėtingo pandemijos laikotarpio, kai daugelis suaugusiųjų ir vaikų pusmetį neturėjo galimybės gyvai tarpusavyje bendrauti, vasaros stovyklos – puiki dovana savo vaikams, galimybė kompensuoti bendravimo ir bendrumo vakuumą, atstatyti per karantiną atsiradusias sociologizacijos spragas. Juk vaikams taip svarbu pailsėti ir atsigauti. Vasaros stovyklos veiks iki pat rugsėjo, taigi dar galite pradžiuginti savo atžalas, leisdami į jiems patinkančią stovyklą.

Violeta Grigorienė, Druskininkų savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja: „Kadangi šie mokslo metai dėl karantino buvo itin sudėtingi visiems, o ypač – vaikams, kurie pusmetį nesimatė su draugais, negalėjo tiesiogiai bendrauti su savo bendraamžiais, labai svarbu jiems vasarą gerai pailsėti, turiningai praleisti laiką ir sustiprėti. Druskininkai šią vasarą vaikams siūlo ypač daug ir įvairių stovyklų – pagal kiekvieno vaiko pomėgius, norus ir pageidavimus. Savivaldybė nuoširdžiai rūpinasi vaikų poilsiu ir padeda tėvams mažinti finansinę šių stovyklų lankymo naštą, kompensuodama dalį poilsio kainos. Norime, kad rugsėjį jaunieji druskininkiečiai ir kurorto svečiai sugrįžtų į klases sveiki ir pailsėję“. 

Parengė Laimutis Genys