Paskutinis skambutis nuskambėjo 45-ajai abiturientų laidai

Egidija Vilkienė,

„Ryto“ gimnazijos direktorė

Gegužės pabaiga – puikus metas: žydintis, kvepiantis, alsuojantis pavasario gaiva, klegantis įvairiausiais paukščių balsais… Taip ir norisi išsivaduoti iš ilgo buvimo tarp keturių sienų – keliauti, stebėti, klausyti ir svajoti. Šiuo gražiu laiku gimnazijoje kasmet rengiama Paskutinio skambučio šventė. Tik šiemet 45-ajai abiturientų laidai ji kiek kitokia – tradicijas koreguoja karantinas.

Paskutinę pamoką klasių auklėtojai vedė neįprastai – nuotoliniu būdu, jaunesnieji mokiniai ir direktorė paruošė vaizdo sveikinimus. Tačiau abiturientai, drąsūs,, išradingi jauni žmonės, surado būdų, kaip gyvai pasveikinti savo auklėtojus. Staigmena – gėlės ir linkėjimai tiesiai į namus – pavyko! Klasių atstovai nepraleido progos užsukti ir į mokyklos kiemą. Gyvai skambantis mokyklinis skambutis buvo sutiktas ovacijomis.

Šių metų abiturientams teko nelengvas išbandymas – ne tik pabaigti mokslo metus nuotoliniu būdu, bet ir, apsišarvavus kantrybe, valia ir užsispyrimu, pasiruošti į vasaros vidurį nukeltai brandos egzaminų sesijai.

Ekstremalios sąlygos geriausiai atskleidžia žmogaus asmenybę, jos brandą: gebėjimą savarankiškai mąstyti, veikti, prisiimti atsakomybę už save ir savo pasirinkimą, suteikti teigiamą prasmę savo patyrimui. Svarbiausia tampa mokėjimo mokytis kompetencija – gebėjimas kelti mokymosi tikslus, numatyti strategijas tiems tikslams pasiekti, pasirinkti mokymosi būdus, tinkamai organizuoti mokymąsi (laiko vadyba, tinkamas mokymosi vietos parengimas, reikalingų mokymosi šaltinių paieška, veiksmingų strategijų taikymas), apmąstyti mokymosi procesą ir rezultatus. Norisi tikėti, kad dauguma abiturientų puikiai susidoros su iškilusiais sunkumais.

Pradžia daug žadanti. Visi 124 abiturientai išlaikė lietuvių kalbos ir literatūros įskaitą – buvo patikrinti ir įvertinti mokinių sakytinės komunikacijos (viešojo kalbėjimo) įgūdžiai. Drąsiausios merginos – Evija Buraitė, Eivilė Čakaitė, Aistė Dagytė, Rusnė Kuliešiūtė, Viktorija Pravednaja, Ieva Sutkutė, Livija Šeputytė, Giedrė Karlonaitė – pasirinko kalbėti viešojoje įskaitoje-konferencijoje. Ir joms puikiai pavyko! Balandžio mėnesį pirmą kartą gimnazijos istorijoje nuotoliniu būdu savo brandos darbus pristatė abiturientės – Giedrė Karlonaitė (tema „Sąjūdis Druskininkuose 1988-1990 m. Žmonės, veikla, įvykiai“, darbo vadovas – istorijos mokytojas Juozas Dailydė) ir Karolina Matekonytė (tema „Pasirinktų vietų Druskininkų mieste oro užterštumo tyrimas skirtingais sezonais“, darbo vadovė – biologijos mokytoja Danutė Šlajuvienė).

Gegužės pradžioje organizuotas menų ir technologijų mokyklinių brandos egzaminų baigiamasis etapas – kūrybinių darbų pristatymas nuotoliniu būdu. Stebino mokinių dailės, grafinio dizaino, fotografijos, kino, medžio darbai, kulinarijos šedevrai, talentingai atliekamos dainos ir kiti muzikiniai kūriniai. Džiaugiamės pirmaisiais rezultatais.

Belieka visiems abiturientams palinkėti sėkmės pagrindinėje brandos egzaminų sesijoje!

Abiturientai surado būdų, kaip gyvai pasveikinti savo auklėtojus, taigi staigmena – gėlės ir linkėjimai tiesiai į namus – pavyko/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotraukos