Karantinas – ne kliūtis kūrybiškumui ir iniciatyvoms

Rita Rimkevičiūtė,

lopšelio-darželio „Žibutė“ direktorės pavaduotoja ugdymui

Karantino laikotarpis pakoregavo ugdymo procesą – jis buvo vykdomas nuotoliniu būdų per įvairias bendravimo platformas. Džiaugiamės šeimų aktyvumu ir nuoširdžiu bendravimu nuotolinio ugdymo laikotarpiu. Mamos ir kiti šeimos nariai aktyviai įsijungė į atžalų ugdymo procesą, kruopščiai atliko užduotis ir noriai jomis dalijosi su grupės mokytojomis. Mes suprantame, kad šeimoms buvo nelengva. Tėveliams teko patiems dirbti ir nuotoliniu būdu, ir ugdyti savo vaikučius. Todėl nuoširdžiai dėkojame už situacijos supratimą ir bendradarbiavimą.

Šiuo laikotarpiu vykdėme ne tik nuotolinį vaikų ugdymą, bet ruošėmės vaikų sugrįžimui į darželį – atnaujinome edukacines erdves.

Norime pasidžiaugti, kad karantino laikotarpiu „Ąžuoliuko“ grupės mokytoja metodininkė Asta Buragienė paskatino ugdytinio tėtį Arvydą Lipnicką vienoje iš darželio teritorijos erdvių pastatyti daugiafunkcį namelį, skirtą įvairioms vaikų veikloms. Iniciatyvus ir kūrybingas tėvelis sukūrė namelio bei jo priedų projektą, pasirūpino visomis medžiagomis, skirtomis namelio statybai, o karantino metu, kol darželis neveikė, jį pastatė.

Namelio viduje įrengta kompaktiška ir funkcionali mini virtuvėlė su darbastaliu bei keliomis lentynėlėmis, staliukas su suoliukais. Namelio aplinkoje yra keletas judriai veiklai skirtų priemonių: komplektas žiedų mėtymui, priemonės taiklumą lavinančiam žaidimui „Mėtau kamuolius“, lenktynių trasa žaisliniams automobiliams. Ant namelio išorinės sienos A. Lipnickas pritvirtino piešimo lentą vaikų meninei raiškai lauke.

Namelio palangės lovelyje jau žydi gėlės. Prie šios erdvės įrengimo prisidėjo „Ąžuoliuko“, „Bitelės“, „Meškiuko“, „Saulutės“, „Aguonėlės“ ir „Voveraitės“ grupių tėveliai – nuoširdžiai jiems dėkojame.

Sušvelninus karantiną ir daliai vaikų sugrįžus į įstaigą, mūsų lopšelyje-darželyje atidaryta respublikinė ikimokyklinio ugdymo įstaigų kūrybinių darbų paroda „Rieda saulė per pasaulį“. Ją organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja metodininkė Vida Kvaraciejūtė, specialioji pedagogė metodininkė Natalja Bulotienė ir kūno kultūros mokytoja metodininkė Edita Kibirkštytė. Parodos tikslas – skatinti ikimokyklinių įstaigų bendruomenes aktyviai partnerystei ir kūrybiškoms inovacijoms, padėti vaikams tenkinti socialinius emocinius, pažintinius poreikius bei meninę patirtį. Uždaviniai – plėtoti vaikų emocijas ir jų raišką kūrybiniame darbelyje „Saulė“, lavinti estetinį skonį ir meninius gebėjimus, skatinti ugdymo įstaigų bendradarbiavimą. Parodoje eksponuojami Jašiūnų (Šalčininkų raj.) lopšelio-darželio „Žilvitis“, Kauno Martyno Mažvydo progimnazijos, Klaipėdos lopšelio-darželio „Žiogelis“, Pociūnėlių (Radviliškio raj.) pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo grupės, Raseinių lopšelio-darželio „Liepaitė“, Švenčionių lopšelio-darželio „Gandriukas“, Vilniaus ugdymo įstaigos VŠĮ „Mamos delne“ vaikų darbeliai.

eTwinning projektas „Pavasario žiedeliai“, kurį organizavo mokytojos Sandra Nalevaikienė, Virginija Žarnauskienė, Odeta Lemkienė, Asta Vaitiekūnienė, sulaukė ypač didelio susidomėjimo. Balandžio-gegužės mėnesiais pradėtas projektas buvo skirtas pažinti pavasario gėles: žibutę, pienę, tulpę, narcizą, pastebėti jų grožį, spalvas, augimo sąlygas. Respublikinis projektas sulaukė didelio susidomėjimo, prie jo prisijungė net 54 pedagogai iš visos Lietuvos. Dalyviai aktyviai dalijasi savo gražiausiomis akimirkomis – fotografijomis iš pasivaikščiojimo gamtoje, ieškant žydinčių gėlių ir jas tyrinėjant, nuotraukų koliažais, kartu su tėveliais kuriamomis pasakomis ir eilėraščiais. Pasibaigiant projektui, bus sukurtas filmukas, kuriame atsispindės visos projekte dalyvavusių pedagogų atsiustos veiklos.

Taip susiklostė situacija, kad šiais metais mūsų vaikai pavasario ženklų ieškojo su tėveliais. Kelius jiems stengėsi parodyti mokytojos – kiekvieną savaitę siuntė užduotėles veiklai ir patarė, kaip patyriminį ugdymą geriau išnaudoti vaikų lavinimui.

Mažieji „žibuokliukai“ džiaugėsi žydinčiais sodais, pynė pienių vainikus, grožėjosi žibutėmis, narcizais ir tulpėmis, mokėsi pažinti, sėti ir auginti daržoves. Visus mažųjų darbelius sunku ir išvardinti. Jų veiklos rezultatai atsispindės virtualioje parodoje „Pavasario takeliu“, kurią organizavo mokytoja-metodininkė Virginija Žarnauskienė. Dėkojame „Saulutės“, „Meškiuko“, „Voveraitės“ grupių vaikams, tėveliams ir mokytojoms.

Daugiafunkcinio namelio autorius A. Lipnickas ir grupės mama G. Juodienė/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka

Projektų „Pavasario žiedeliai“ ir „Pavasario takeliu“ akimirkos/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka

Respublikinės parodos „Rieda saulė per pasaulį“ kūrybinis darbelis/Lopšelio-darželio „Žibutė“ archyvo nuotrauka