Parapijos namuose netradicinės pamokos „Kalėdų belaukiant“

Praėjusią savaitę, minėdami bendruomenės dieną, į Parapijos namus sugužėjo „Atgimimo“ mokyklos 2 A klasės mokinukai. Čia keturių mamų ir tėčio iniciatyva organizuotos netradicinės pamokos. Kalbėjomės apie taip, kaip reikia bendrai gyventi ir sugyventi. O kad tai nebūtų vien tik tušti žodžiai, mamos pakvietė vaikus mintimis nusikelti į stebuklingą šalį, kurioje visi buvo laimingi ir mandagūs, šypsojosi, sakė gražius žodžius ir dalino vieni kitiems „švelnukus“.

Ateinančios Kalėdos kvepia meduoliais, todėl vaikai buvo pakviesti į meduolių dekoravimo pamoką/Asmeninio archyvo nuotrauka

 

Parapijos namuose atgimė Bruno Ferrero „Nuostabi pūkuotukų istorija“ – pasakojimas apie tarpusavio santykius, apie mūsų gebėjimą skleisti aplink save gerumą ir meilę. Jei dovanoti laimę taip lengva, kodėl to nedarome? Žmonių širdyse pasislėpusi blogoji ragana dažnai mus paverčia grubiais ir nemielais. Vaikai ant popieriaus skiaučių surašė visus negražius žodžius ir veiksmus, kurie juos skaudina ir vėliau visa tai kieme sudegino, kad jų gyvenime būtų kuo mažiau „šiurkštukų“.

Adventas – šv. Kalėdų laukimo laikas. O kuo kvepia ateinančios Kalėdos? Meduoliais. Todėl vaikai buvo pakviesti į meduolių dekoravimo pamoką. Mažieji džiaugsmingai ėmėsi šios užduoties. Greitai meduoliniai nameliai, eglutės ir snaigės pasipuošė saldžiais ornamentais. Po pertraukos vaikų laukė dar viena kūrybinė užduotis – jie gamino popierinius elniukus, kuriais, sugrįžę į mokyklą, papuošė savo klasę.

Parapijos namuose nusileidusi Kalėdų dvasia nematomais bendrumo ir geranoriškumo saitais sujungė vaikų, mokytojos ir tėvų širdis. Kalėdinės nuotaika padėjo mums pakilti aukščiau ribų, kurias esame nusistatę kasdienybėje. Gera atrišti savo „švelnukų“ maišelį ir kiekvienam dovanoti šypseną, gerą žodį, apsikabinimą ir patarnavimą. Smagu skleisti laimę!

 

Angelė Paulėkaitė,

Druskininkų parapijos namų administratorė