Paminėjome Vietos savivaldos dieną

Nuo 2007-ųjų metų spalio 10-ąją Lietuvoje minima Vietos savivaldos diena. Šia proga gimnazijoje organizuojami tradiciniai renginiai: atviros pamokos būsimiems gimnazistams ir abiturientų susitikimas su Druskininkų savivaldybės meru.

 

Gimnazijoje organizuotos atviros pamokos būsimiems gimnazistams/„Ryto“ gimnazijos archyvo nuotrauka

 

Šiemet „Atgimimo“ mokyklos 8-okai dalyvavo matematikos (mokytojai L. Jaskelevičienė, A. Jonavičienė ir Z. Maskalenka), anglų kalbos (mokytoja B. Juodzevičienė) ir istorijos (mokytoja E. Aurylienė) pamokose. Tai puiki galimybė susipažinti su gimnazija bei išbandyti savo jėgas naujoje erdvėje. Mokinius palydėjusios direktorė D. Časienė ir jos pavaduotoja ugdymui L. Šilanskienė susitikime su gimnazijos vadovybe aptarė šių mokslo metų aktualijas.

Spalio 12 d. gimnazijoje svečiavosi Druskininkų savivaldybės meras Ričardas Malinauskas, mero pavaduotojas Linas Urmanavičius ir mero patarėjas Aivaras Kadziauskas. Meras susitikimą su jaunimu pradėjo nuo savivaldos apibrėžimo, vėliau kalbėjo apie struktūrą, funkcijas, komitetus, problemų sprendimo būdus. Mokiniai aktyviai atsakinėjo į jiems pateiktus klausimus, tiksliausių atsakymų autoriai buvo apdovanoti prizais. Meras R. Malinauskas savo pranešimą pabaigė informacija apie dabar vykdomus ir planuojamus projektus, atsakė į jaunimui rūpimus klausimus.

Spalio 13 d. gimnazija dalyvavo Savivaldos dienos šventėje „Mūsų bendruomenės diena“. Bendrame Druskininkų savivaldybės meno kolektyvų koncerte puikiai pasirodė Ema Zdanavičiūtė ir Tomas Padegimas (mokytoja R. Balkaitienė). Švietimo įstaigos, prisistatydamos druskininkiečiams ir miesto svečiams, vedė netradicines pamokas. Gimnazija pasirinko organizuoti pamoką su etnokultūros elementais: buvo statomi bokštai iš medinių kaladėlių, dėliojama mozaika, ypatingu būdu pinamos apyrankės (pynimas, kuriam būtinas sinchroninis poros darbas); pamokos dalyviai rankos taiklumą galėjo išbandyti, mėtydami į krepšį bulves (krepšiasvydis kitaip). Žaismingumas, galimybė pasirinkti norimą veiklą ir išbandyti save, puiki nuotaika ir oras – visa tai lėmė pamokos sėkmę.

 

„Ryto“ gimnazijos informacija