Pagerbti geriausiai mokyklą baigę gimnazistai, abiturientams įteikti brandos atestatai

Saulėtą praėjusio ketvirtadienio pavakarę „Ryto“ gimnazijos kieme šurmuliavo abiturientai, jų pasveikinti atėję šeimos nariai, artimieji bei draugai. Gimnaziją šiemet pabaigė 115 abiturientų, o tądien brandos atestatai įteikti 109-iems „Ryto“ gimnazijos 46-osios laidos abiturientams.

Tądien pagerbti ir geriausiais rezultatais mokyklą baigę šeši gimnazistai, kurių bendras kraitis – 12 šimtukų. Vienas iš jų – Pijus Domantas Valentukevičius – mokyklą baigė su pagyrimu, jo atestate vien 10-ukai, o egzaminų žinios įvertintos net 4-iais šimtukais.

Išskirtinio dėmesio per abiturientų išleistuves sulaukė geriausieji Druskininkų moksleiviai, kurių žinios per brandos egzaminus buvo įvertintos pačiais aukščiausiais balais – 100-ukais/Roberto Kisieliaus nuotrauka

Palinkėjo drąsių svajonių

Abiturientų išleistuvėse apsilankęs Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas Linas Urmanavičius abiturientams palinkėjo sėkmės, garsinant Druskininkus visoje Lietuvoje, paragino pasitikėti savimi ir drąsiai svajoti: „Iš tiesų ši diena vainikuoja 12 nelengvo darbo metų. Šiandieniniai rezultatai – Jūsų žinių, gabumų, sunkaus darbo parodymas. Džiaugiamės ir didžiuojamės gimnazistais, kurių žinios buvo įvertintos aukščiausiu balu – 100-uku. Žinoma, kiekvienas abiturientas rinksis savą kelią, galbūt abiturientams, gavusiems aukščiausius egzaminų įvertinamus, bus lengviau tai padaryti. Bet, manau, galimybę rinktis, kuo norite būti, turite kiekvienas. Svajokite, atkakliai siekite savo tikslų, ir svajonės tikrai išsipildys! Dėkoju abiturientams ir mokytojams, kurie kartu per pandemiją įveikė daugybę nuotolinio ir mišraus darbo iššūkių ir pasiekė puikių rezultatų. Geri brandos egzaminų rezultatai – pačių abiturientų, jų tėvų, auklėtojų, dalykų mokytojų ir mokyklos vadovų bendro darbo vaisiai!“

Aukščiausiais balais brandos egzaminus išlaikiusius mokinius, baigusius mokyklą su pagyrimu ir gavusius aukščiausius 100 balų brandos egzaminų įvertinimus, pristatė jų auklėtoja Aušra Jonavičienė. Apdovanojimus jiems įteikė Druskininkų savivaldybės mero pavaduotojas L. Urmanavičius. Kaip ir kasmet, taip ir šiemet, Savivaldybė už kiekvieną gautą 100-tuką abiturientams skyrė premijas po 200 Eur.

Pasveikinti geriausi abiturientai

Šiemet geriausių abiturientų pagerbimo ceremonija organizuota per išleistuvių šventę. Išskirtinio dėmesio sulaukė geriausieji Druskininkų moksleiviai, kurių žinios per brandos egzaminus buvo įvertintos pačiais aukščiausiais balais – 100-ukais.

Abiturientas P. D. Valentukevičius per brandos egzaminus gavo net 4 šimtukus/Roberto Kisieliaus nuotrauka

„Ryto“ gimnazijos direktorė Egidija Vilkienė didžiuojasi, kad šiemet mokykloje ir vėl pasiektas išskirtinis rezultatas – abiturientas Pijus Domantas Valentukevičius per brandos egzaminus gavo net keturis šimtukus. Jis drauge su Juliumi Gvozdiovu, surinkusiu tris šimtukus, pakviestas į geriausių šalies abiturientų pagerbimo šventę Vilniuje.

Daugiausia padėkos žodžių tądien išgirdo abiturientas P. D. Valentukevičius, kurio egzaminų kraityje – 4 šimtukai: matematikos, anglų kalbos, chemijos ir biologijos. J. Gvozdiovas surinko tris šimtukus – tokiu balu įvertintos jo matematikos, informacinių technologijų ir fizikos egzaminų žinios. Jana Patricia Ana Van Guht gali didžiuotis, kad jos lietuvių kalbos ir literatūros bei anglų kalbos žinios buvo įvertintos 100 balų. Rytis Bozys, Ugnė Svioklaitė ir Donata Vyšniauskaitė gavo po 100 balų per anglų kalbos egzaminą.

Renginio metu šiltų žodžių nepagailėta ir mokytojams, kurie prisidėjo prie šio šešeto pasiektų rezultatų. Padėkos įteiktos Aušrai Jonavičienei, matematikos mokytojai metodininkei, Edvinui Vilkui, informacinių technologijų mokytojui metodininkui, Giedrei Matulevičienei, chemijos vyresniajai mokytojai, Gintarui Žaldokui, fizikos mokytojui metodininkui, Gitanai Stukienei, anglų kalbos mokytojai metodininkei, Neringai Guželienei, anglų kalbos mokytojai metodininkei, Nijolei Krukonienei, vyresniajai biologijos mokytojai. Padėkota ir dar vienai mokytojai, prisidėjusi prie šių pasiekimų, – šviesaus atminimo lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai metodininkei Erikai Skrėliūnienė. Ji pagerbta tylos minute.

Renginyje dalyvavusi švietimo skyriaus vedėja Diana Brown kartu su mero pavaduotoju L. Urmanavičiumi apdovanojo mokytojus gėlėmis, mero R. Malinausko padėkomis bei Druskininkų gydyklos sveikatinimo programomis „Sveikatos ratas“.

Šiltų padėkų sulaukė ir mokinių, kurie jau mokykloje išsiskyrė savo pasiekimais, užsispyrimu ir nusiteikimu darbui, tėveliai. Pasak „Ryto‘ gimnazijos direktorės Egidijos Vilkienės, jaunam žmogui labai svarbus dėmesys, padrąsinimas ir palaikymas, todėl tądien abiturientams įteiktos ir rėmėjų dovanos. „Džiaugiuosi, kad buvę mūsų mokyklos mokiniai: 1994 metų laidos abiturientas Tadas Šarapovas ir 2000 metų – Darius Šavolskis, kasmet skiria vienkartines stipendijas mokiniams, baigiantiems gimnaziją ir pasiekusiems gražių rezultatų. Ne pirmus metus prie rėmėjų grupės prisijungia mokytojai ir tėvai. Bronė ir Jevgrafijus Samuchovai pasveikina geriausią matematiką, o gimnazijos tarybos tėvų atstovai – geriausiai parašiusį lietuvių kalbos ir literatūros rašinį. Šiemet stipendijos įteiktos Ryčiui Boziui, J. Gvozdiovui, Arvydui Kalėdai, P. D. Valentukevičiui, J. P. A. Van Gucht ir Aleksandrai Verbickajai. Sveikinu visus abiturientus ir linkiu sėkmės tolesniuose pasirinkimuose“, – sakė E. Vilkienė.

Padėkojo Druskininkams

„Gyvename Druskininkuose, pušų apsuptyje. Mes, abiturientai, visai primename tas pušis – iš tolo visi panašūs, bet, gerai įsižiūrėjus, – skirtingi. Yra žmonės, kurie čia įkūrė kurortą, kurie puoselėja jį iki šių dienų. Jeigu ne jie, šių pušynų apsuptyje esantys Druskininkai tikriausiai būtų paprastas miestelis. Lygiai taip pat ir abiturientų pasiekimai būtų menki, jei ne mokykla, mokytojai ir tėvai, kurie mus nukreipia ir padeda keliauti link tikslų įgyvendinimo. Nuoširdžiai jiems dėkojame.

Tariu nuoširdų AČIŪ Druskininkų savivaldybei, kuri suteikia galimybę tiems rezultatams klestėti, lygiai taip pat, kaip ir čia esančiam kurortui“, – abiturientų vardu kalbėjo P. D. Valentukevičius.

Paklaustas, ką jam reiškia 4 šimtukai, kuriais įvertintos jo žinios, Pijus sakė: „Žinoma, labai džiaugiuosi tais šimtukais. Labai smagu, nes tokio rezultato nesitikėjau. Planuoju studijuoti chemiją ir žiūrėti, kurį profilį pasirinkti, dabar mintys krypsta į mokslinę pusę.“ Vaikinas ketina iš pradžių, studijuoti mūsų šalyje. Vėliau, jeigu studijų metais bus galimybė sudalyvauti studentų mainų programose, ja pasinaudos. Magistrantūros studijas jis norėtų tęsti užsienyje.

Pijus sako, kad pasiekti tokių gerų rezultatų jam padėjo ir „Ryto“ gimnazija, tačiau svarbiausia, jo manymu, paties abituriento motyvacija ir tikslo siekimas.

Na, o visi tądien brandos atestatus gavę mokiniai džiaugėsi, kad dabar galės atsipūsti po sunkių pasiruošimo darbų ir įveiktų egzaminų. Ko gero, dabar jie nekantriai laukia stojamųjų egzaminų rezultatų ir planuoja, kuria kryptimi savo žinias gilins ateityje.

Muzikinius sveikinimus abiturientams dovanojo mokytoja Ronata kartu su Dainora ir Evita Cololo.

Mieli abiturientai, 

praėjusią savaitę atsisveikinote su mokykla. Nors negalėjau dalyvauti šventėje, bet žinokite, kad sekiau jūsų pasiekimų kelią ir džiaugiuosi kiekvieno rezultatais.

Sveikinu visus šešis mūsų šiemečius šimtukininkus. Pijus Domantas Valentukevičius gavo net keturis šimtukus, tris šimtukus – Julius Gvozdiovas, du šimtukus – Jana Patricia Anna Van Gucht, po vieną šimtuką – Rytis Bozys, Ugnė Svioklaitė ir Donata Vyšniauskaitė. Savo rezultatais Jūs parodėte, kad nuotolinis mokymasis negali pakišti kojos rezultatams, kai galvoji apie savo ateitį ir apie savo svajones.

Suprantu, kad 46-oji „Ryto“ gimnazijos abiturientų laida šiandien jau galvoja, kur rudenį kels sparnus. Labai tikiuosi, kad naujiems sutiktiems žmonėms galėsite su pasididžiavimu pasakyti „Aš esu iš Druskininkų“.

O pabaigai tiesiog noriu priminti, kad Savivaldybėje vykdome  Studentų rėmimo programą, pagal kurią turite  galimybę gauti apmokėjimą už studijas arba stipendiją.

Šiuo metu Druskininkams labiausiai reikia specialiųjų pedagogų, logopedų, psichologų, mokytojų (ikimokyklinio ugdymo, pradinio ugdymo, rusų kalbos, etikos, istorijos, chemijos, fizikos), asmens ir visuomenės sveikatos vadybininkų, žiemos sporto trenerių, gydytojų (psichiatro, vaikų psichiatro, psichoterapeuto, neurologo, anesteziologo-reanimatologo, vidaus ligų gydytojo, šeimos gydytojo, medicinos gydytojo).

Visada laukiame ir džiaugiamės grįžtančiais po studijų dirbti ir gyventi Druskininkuose.

Ričardas Malinauskas, Druskininkų savivaldybės meras

„Ryto“ gimnazijos 46-osios laidos abiturientų išleistuvių akimirkas užfiksavo Robertas Kisielius

Parengė Laima Rekevičienė