Aptartas naujosios Druskininkų autobusų stoties projektas

Praėjusią savaitę žymus architektas Gintaras Balčytis Druskininkų savivaldybės vadovams pristatė pirmuosius naujos, modernios, funkcionalios ir šiuolaikiškos Druskininkų autobusų stoties projekto sprendinius. Nauja Druskininkų autobusų stotis iškils dabartinės stoties vietoje.

Architektas G. Balčytis (kairėje) Druskininkų savivaldybės vadovams pristatė pirmuosius naujos, modernios, funkcionalios ir šiuolaikiškos Druskininkų autobusų stoties projekto sprendinius/Dianos Sinkevičiūtės nuotrauka

Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas džiaugėsi, kad ir architektas G. Balčytis, ir projekto investuotojai jaučia Druskininkus ir įsiklauso į išsakytus pasiūlymus dėl projekto tobulinimo.

„Kadangi autobusų stotis bus įsikūrusi pušynų apsuptyje ir norime ją harmoningai įlieti į aplinką, svarstėme, kad rekonstrukcijos metu bus panaudoti medžio elementai, atsiras net ir čiurlioniškų motyvų. Autobusų stoties vidaus erdvė bus šviesi, estetiška, išskirtinė – su išsaugotomis natūralios gamtos salomis. Svarstėme, kad jos stogą galima išnaudoti įrengiant saulės elektrinę, o taip pat renginiams skirtą terasą ir apžvalgos bokštą, kuris atvertų vaizdingą miesto ir Druskonio ežero panoramą. Nors autobusų stoties pagrindinė funkcija yra keleivių vežimas, svarstėme, kad autobusai neturėtų užstoti pastato prieigų ir fasado“, – sakė Druskininkų savivaldybės meras R. Malinauskas.

Druskininkų autobusų stoties projektą rengiantis G. Balčytis yra Lietuvos nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas, apdovanotas už miestui ir žmogui atvirą architektūrą. Architektas projektavo Kauno ir Vilkaviškio autobusų stotis.

Pasak mero, per 20 metų privati autobusų stotis taip ir nerado ūkiškai besitvarkančio šeimininko ir virto tikra Druskininkų gėda, kurorto svečiams padarančia labai prastą pirmąjį įspūdį.

„Laimė, jau nedaug liko kęsti šį nesusipratimą. Džiaugiuosi, kad naujieji šeimininkai supranta šio objekto svarbą ir miestui, ir sau kaip verslui. Neabejoju, kad artimiausiu metu autobusų stotis taps Druskininkų pasididžiavimu“, – sakė R. Malinauskas.

Techninį projektą investuotojas planuoja parengti iki kitų metų pavasario.

Susitikimo metu buvo diskutuota, kur, prasidėjus rekonstrukcijos darbams, būtų galima laikinai perkelti autobusų stotį. Vienas iš variantų – toje pačioje Gardino gatvėje esanti Turizmo ir verslo informacijos centro aikštelė.