Pagalba vasarą dirbantiems tėvams – vaikų priežiūra dienos užimtumo stovykloje

Vasarą, kai turistų, poilsiautojų Druskininkai sulaukia ypač daug, yra pats darbymetis druskininkiečiams, besirūpinantiems kurorto svečių poreikiais. Tėveliams reikia dirbti, o kur vasaros įspūdžius kaupti atostogaujantiems vaikams?

Į Druskininkus vasaros atostogų metu atvyksta daug svečių, tarp jų – ir buvusių druskininkiečių su šeimomis, lankančiomis artimuosius. Atsižvelgus į gyventojų prašymus, Druskininkų savivaldybėje organizuota Druskininkų švietimo centre veikianti stovykla. Dienos užimtumo stovykloje kiekvieną darbo dieną nuo 8 iki 17 val. stovyklautojai kūrybinei, edukacinei, sportinei veiklai turi galimybę naudotis Druskininkų švietimo įstaigų patalpomis, „Atgimimo“ mokyklos aikštynu, jiems rengiamos pažintinės ekskursijos.

Dienos užimtumo stovyklos vaikai su auklėtojomis K. Dineikos sveikatingumo parke/Justino Kygos nuotrauka

 

Auklėtojų padėjėjos Silvija ir Deimantė: „Darbas stovykloje − tai galimybė įgyti naujos patirties.“/Justino Kygos nuotrauka

 

Vaikus sudomino susitikimas su ugniagesiais/Astos Trikšienės nuotrauka

 

Stovyklautojams surengta ekskursija į Druskininkų biblioteką/Astos Trikšienės nuotrauka

Ne tik iš Druskininkų

Į dienos užimtumo stovyklą registravosi vaikai ne tik iš Druskininkų, bet ir atvykę iš Vilniaus, Kaišiadorių, Trakų, taip pat užsienio šalyse gyvenantys vaikai, atvykę pasisvečiuoti pas senelius bei pasinaudoję galimybe Druskininkuose dar ir pastovyklauti.

Ignas (9 m.), kuris stovyklauja kartu su sesute Ieva (6 m.) ir broliu Arnu (7 m.): „Mes iš Vilniaus. Stovyklaudami ne tik surasime naujų draugų, bet ir geriau susipažinsime su Druskininkais, kuriuose gyvena mūsų močiutė Lina.“ Gabrielė (9 m.): „Labai patinka stovyklauti, nes vasarą namuose nėra ką veikti… Kai atėjau pirmą dieną, nieko stovykloje nepažinojau, o dabar susipažinau, ir man jau drąsiau. Mokykloje man patinka matematika; aš noriu būti kompiuteriste, bet dabar man stovykla įdomiau nei kompiuteriai.“

Savo lūkesčius apie stovyklą išsakė ir suaugusieji. Marina Kuzmina: „Dienos užimtumo stovykloje įdomi programa, lankosi įvairaus amžiaus vaikai, todėl, manau, čia palanki aplinka, siekiant, kad vaikas tobulintų bendravimo įgūdžius. Norėtųsi, kad mano dešimtmetis sūnus Georgijus bendrautų su skirtingais vaikais ir stiprintų savo komunikacinius gebėjimus.“ Ramutė Stanaitienė: „Mano abu anūkai – dešimtmetis Herkus ir aštuonerių Aras – vilniečiai. Vaikams reikia įvairesnio laisvalaikio. Manome, kad dienos stovykla vaikams bus naudinga, jie patirs smagių įspūdžių, nes čia organizuojama įvairi veikla, užsiėmimai.“ Jūratė Krukonė: „Tikiuosi, kad mano šešiametė dukrytė Viltė stovykloje patirs naujų įdomių įspūdžių. Pastaruoju metu jai teko daug laiko praleisti namuose dėl rankytės traumos, tad užsisėdėjo namuose. Tokia stovykla yra puiki galimybė vaikui pabūti su bendraamžiais, patirti įspūdžių, o kartu ir pagalba visą vasarą dirbantiems tėvams.“

 

Įspūdžių – daug

Kaip sakė stovyklos vadovė Snieguolė Tamulevičienė, per pastarąsias savaites vaikai aplankė Grūto parką, dalyvavo edukaciniuose keramikos užsiėmimuose Viečiūnuose. Taip pat buvo surengta ekskursija į Druskininkų savivaldybės viešąją biblioteką, Druskininkų priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą, Druskininkų policijos komisariatą – įstaigose pasitikę pareigūnai vaikams papasakojo apie savo darbą, pademonstravo turimą įrangą, kitas darbo priemones, atsakė į smalsių vaikų klausimus. Vaikai aplankė Liškiavos piliakalnį, bažnyčios ir vienuolyno ansamblį, pabuvojo požemio ekspozicijoje. Nors stovyklos lankytojai yra jaunesnio mokyklinio amžiaus ir kiek vyresni, ekskursijos gidei pavyko sudominti vaikus pasakojimu, jie grįžo, kupini įspūdžių. Artimiausiomis dienomis stovyklautojai ketina aplankyti Leipalingio kraštotyros muziejų, Raigardą, tautodailininko A. Česnulio sodybą, dalyvauti Druskininkų miesto muziejaus organizuojamose veiklose, aktyviai pramogauti K. Dineikos sveikatingumo parke, rengti sporto varžybas ir žaidimus „Atgimimo“ mokyklos aikštyne ar sporto salėje.

 

Dirba padėjėjomis

Stovykla skirta 6-12 metų vaikams. Iš viso į stovyklą, kuri veiks iki rugpjūčio 31 dienos, užsiregistravo daugiau nei 80 vaikų. Daugelis tėvelių džiaugiasi, kad stovyklos mokestis nėra didelis – 4 eurai už vieną dieną vienam vaikui. Su vaikais stovykloje dirbantiems pedagogams darbo užmokestis mokamas iš Savivaldybės lėšų. Už darbą Dienos užimtumo stovykloje atlyginama ir Druskininkų švietimo centre, per Jaunimo verslumo ir integracijos į darbo rinką programą pedagogo-auklėtojo padėjėjais įdarbintiems žmonėms. Kaip sakė pakalbintos auklėtojų padėjėjomis Dienos užimtumo stovykloje dirbančios šešiolikmetė Silvija Dailydaitė ir septyniolikmetė Deimantė Lenkauskaitė, nors vasarą smagu laiką leisti, pramogaujant bendraamžių būry, tačiau ne ką mažiau vilioja ir nauja patirtis, dirbant su vaikais, bei galimybė šiek tiek užsidirbti: „Jaučiame didelę atsakomybę už vaikų priežiūrą, saugumą. Nors būsimos profesijos ir nesiejame su pedagogika, tačiau darbas stovykloje yra galimybė prasmingai leisti laiką.

 

Druskininkų švietimo centro informacija